9.5 2 hindajat

Apple OS X Mountain Lion

Apple Mac arvutite operatsioonisüsteemi OS X versioon 10.8. Lisas Vohvka 08.12.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kui eelmisele, Lioni nimelisele operatsioonisüsteemile oleksin andnud vaid 8 punkti, siis Mountain Lion teenib 9 auga välja. Lioni jama oli selles, et see kaotas ära mitmed üliolulised funktsioonid ja hakkas mingit kummalist teed minema, mis mulle ei sobinud. Mountain Lionis on aga õppust võetud oma vigadest ja mitmed eelmises versioonis kaotatud võimalused on tagasi toodud.

Nii, nagu Lion, toob ka Mountain Lion mitmed iOSi võimalused Mac arvutitele. Seda nimetatakse rahvakeeli ka iosifitseerimiseks (iosification), aga Apple on vastupidiselt Microsoftile üsna kindlalt välja öelnud, et neil ei ole plaani neid kaht operatsioonisüsteemi (laua/sülearvuti oma ja tahvel/mobiilide oma) kokku sulatada. Siiski, mitmeid märke sellest on, aga need on pigem positiivsed. Näiteks Notes ja Reminders on eraldi rakendustena OS X uues versioonis välja toodud ning need sünkroniseerivad väga sujuvalt iOS seadme vastavate programmidega. iChat on Mountain Lionis asendatud Messages'iga, milles on loomulikult ka iMessages'i tugi. iOSiga väga sarnane Notification Center on Apple'i uues laua- ja sülearvutite operatsioonisüsteemis samuti esindatud.
Üks huvitav asi on ka süsteemi läbiv Facebooki/Twitteri integratsioon, ehk sisuliselt iga asja, mis sul ees on, saad väga kiiresti ja mugavalt sotsiaalmeediasse sheerida.
Uus opsüsteem on ka kiirem kui varasem versioon.

OS X 10.8 on suurepärane ning mitmes mõttes see, mis oleks pidanud olema juba 10.7. Kindlasti tasub selle väikese raha eest oma opsüsteem uuendada, ükskõik, millist varasemat OS X'i versiooni kasutad.”

08.12.2012 12:57 - Vohvka
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple OS X Mountain Lion arvustusi (review)Otsi Google abil: apple os x mountain lion (review)