6.7 3 hindajat

Apple iPad mini 3

Tehnilised näitajad: Mõõdud: 200 x 134,7 x 7,5 mm Kaal: 331/341(LTE) g CPU: Appel A7; 2-tuumaline Cyclone taktsagedusega 1.3 GHz Ekaan: 7,9-tolline IPS LCD ekraan LED taustvalgusega Ekraani resolutsioon: 1536 x 2048 pikslit Pikslitihedus: u. 324ppi Eesmine kaamera: 1,2 MP Tagumine kaamera: 5 MP Vahemälu: 1 GB Sisemälu: 16/64/128 GB OS: iOS 8.1 Hind: €409-€729 Lisas Mae5tr0 15.11.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Disain, suurus, mugavus

Disaini poolest on uus iPad mini nagu ikka elegantne. Praktiliselt peegelsiledast alumiiniumist tagakaanega tabletit on meeldiv käes hoida ning sõrmede vahelt libiseda see aparaat ei tiku. Seadme külgedel on kitsa servad, mis võib mõningate inimeste jaoks aparaadi käes hoidmise raskeks teha, kuna näpud kipuvad sattuma puuteekraanile, mis võib omakorda midagi sassi ajada. Kuid kõik oleneb muidugi käe suurust ning hoidmise viisist. Mina saan seda seadet ühes käes hoida ilma mingisuguste probleemideta ja samas käsi ei väsi ka ära, mis on väga-väga suur pluss tahvelarvutite puhul.

Mulle tundub, et iPad mini on disainitud vaid küljetsi hoidmiseks, kuna sellel on ekstra laiad ääred ning üleval kui ka all. Esialgu ma kartsin, et seadet küljetsi hoides katan ma kõlari kinni ja seetõttu saab helikvaliteet kannatada. Aga ei, kõlarites kostus praktiliselt alati sama valjuduse ja kvaliteediga heli, isegi kui kõlar käega kinni katta või vastu rinda suruda.

Ekraan

Ekraan uuel iPad minil on lihtsalt vapustavalt hea. Pilt ekraanil on ilus, ere, terav ning üldse on praktiliselt igat kujutist tahtmist nautida lõpmatuseni ja siinkohal ma ei liialda. Nii ilusaid ja kõrgekvaliteediga kujutisi ega videoklippe pole ma oma elus kunagi näinud.

Kaamera

“Maailmas on palju asju mida teha ei tohi aga ikka tehakse” nagu ütles Joosep Toots “Kevade”-s. Sama kehtib ka tahvelarvuti kaameraga pildistamise kohta: see pole ühiskonna poolt heaks kiidetud, kuid seda ikka tehakse. Ja kui tahta parima kvaliteediga pilte, siis tasuks valida iPad mini 3.

Riistvara

Riistvara poolest ei ole aparaat teab mis monstrum, kuid sellele vaatamata saab see hakkama praktiliselt kõigega, mida talle kästakse. Põhimõtteliselt on tegu ühe väga-väga hea multimeedia tarbimise jaoks loodud seadmega. Tarbida saab, ning teoreetiliselt saab ka luua muusikat, joonistada ja kirjutada, kuid minu arvates ei peaks iPad mini enda õlule liiga palju võtma. Las olla laua-või sülearvuti tööloomaks.

Mis mulle aga selle seadme puhul ei meeldi on see, et selle tahvli riistvara on jäänud samasuguseks nagu see oli see vanemal vennal, iPad mini 2-l. Minul tekib küsimus, miks peaks keegi ostma uut iPad-i, kui see on praktiliselt täpselt samasugune nagu eelminegi?

Tarkvara

iPad mini 3 on üks väga hea meelelahutusseade see mängib muusikat, kusjuures kõlarist tulev heli on isegi korralikum kui mõningatel multimeedia sülearvutitel. Sellega saab mängida päris korraliku graafikaga mänge, surfata veebis ning vaadata videolõike. Kuigi loomulikult saab sellega olla veidi produktiivne. Minu arvates on iPad mini hea just märkmete tegemiseks, kuna on olemas sobilikud rakendused ning iPad mini ekraan tundub olevat kirjutamiseks kuidagi loomulikum kui muude nutiseadmete puuteekraanid.

Muu nänn

iPad mini 3-l pole tegelikult mingeid erilise lisafunktsioone, kui välja arvata kodu-nuppu all elutsevat sõrmejäljelugejat, mida võib leida ka uue põlvkonna iPhone-del. Ma arvan, et tegemist on vaid gimmick-ga, mis tegelikult erilist turvalisust ei taga. Ma olin küll teisel arvamusel, kui Touch-ID-d esmakordselt esitleti, aga nüüd ma näen, et Touch-ID pole veatu ning vähesed inimesed kasutavad seda oma seadme lukustamiseks.

Kokkuvõte

Ausalt öeldes oli seda arvustust natuke igav teha kuna mina ei leidnud iPad mini 3-l mitte ühtegi viga. Sellel on ilus disain, see tundub olevat kvaliteetne toode, tarkvara jookseb sellel seadmel sujuvalt, ekraan näitab ilusat ja teravat pilti, mõlemad kaamerad on korralikud ja tegemist on justkui täiusliku seadmega.

Kui te tahate ilmtingimata osta kompaktset iPad-i, siis iPad mini on õige valik. Kuid kas tasub osta just seda kõige uuemat mudeli? Mina ei näe selles mõttet, kuna jõudluse ja riistvara poole pealt on kolmas mudel identne eelmise põlvkonna mudeliga, nagu võib näha üleval olevast tabelist. Kui te just ei taha ilmtingimata näpujäljelugejaga tahvelarvutit, siis eelmiste põlvkonna mini sobiks ehk isegi rohkem, mis on paarsada euri odavam kui see kõige värskem aiPääd.”

15.11.2014 16:33 - Mae5tr0
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPad mini 3 arvustusi (review)Otsi Google abil: apple ipad mini 3 (review)