7.2 6 hindajat

Apple iPad Mini (2013)

7.9-tollise LED-taustavalgustusega Multi-Touch ekraaniga, mis põhineb IPS-tehnoloogial ja on resolutsiooniga 2048x1536 ning pikslitihedusega 326 ppi. A7 protsessor (64-bitine) ja M7 liikumisprotsessor. Esikaamera 1.2MP (720p), tagakaamera 5MP (1080p). Lisas Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.11.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kui eelmisel aastal iPad Mini välja tuli, oli selle kohta kaks arvamust. Esiteks, et see näeb välja ja tundub käes täpselt õige ning on ilus, kerge ja õhuke. Teiseks, et sellel on pettumust valmistav ekraan, mis ainsa Apple selle generatsiooni tootena polnud Retina.
Nüüd siis on. Lisaks on iPad Mini ekraan veel tihedamgi kui iPad Airi ehk täissuuruses iPadi oma. Nimelt on võetud sama hulk piksleid (sama resolutsioon) ning surutud see iPad Mini 7,9-tollisele ekraanile kokku. Tulemuseks 326 pikslit tolli kohta, mis annab tulemuseks sama kvaliteedi nagu iPhone'ide ekraanidel.
Ometi on ka selle aastasel iPad Minil üks miinus ja seegi on seotud ekraaniga. See on küll üliterav ja enamusele inimestele super sobiv, kuidas fotograafid ja disainerid võivad veidi heituda asjaolust, et iPad Mini ekraani sRGB värvigamut on kitsam kui iPad Airi oma. Enim paistab see välja kummalgi ekraanil punast värvi võrreldes. Üsna spetsiifiline asi ja kui võrdlusmomenti pole, ei oska selle üle keegi kurta. Disainerid, kes sel ekraanil aga värvikorrektsiooni teevad, peaksid seda aga teadma ja tähele panema. Üldiselt on Apple tuntud selle poolest, et kõik nende ekraanid on väga hea sRGB värviulatusega, ja nüüd selline lops.

Aku peab iPad Mini'l suurepäraselt, päev või isegi poolteist, pole mingi probleem ja ma räägin järjest kasutamisest, mitte aeg-ajalt näppimisest. Sel juhul kestaks see nädala kindlasti.

Vorm, kaal ja suurus sobivad endiselt hästi kätte, ka ühe käega hoidmiseks ning iPad Mini mahub ka taskusse. Kui tahad tahvelarvutit, millega palju ringi liikuda, on sinu jaoks parim valik iPad Mini, kui tahad kasutada peamiselt kodus (või sul on väga väga täpseid värve), siis iPad Air.

iPad Minis on sama protsessor (täpsemalt öeldes "samas protsessorid"), mis suures iPadis, ja need on täiesti jaburalt kiired. Kõik rakendused ja süsteem ise jookseb väga kiiresti ja sujuvalt, tõtt-öelda pole praeguseks veel rakendusigi, mis A7 protsessori kogu jõudu ära oskaks kasutada.

Jah, iPad Mini on endiselt kallis, aga ta on ka ikka neetult hea. Punkti võtan maha vaid värvifopaa eest, mida küll 99% inimestest ei märkagi.”

18.11.2013 21:42 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPad Mini (2013) arvustusi (review)Otsi Google abil: apple ipad mini (2013) (review)