8.9 31 hindajat

Apple iPad 2

9.7" LED taustavalgustusega multitouch IPS ekraan. Resolutsioon 1024x768 pikslit (132 pikslit tollile). 1GHz kahetuumaline A5 protsessor. Mahutavus 16-64 GB. Tagumine kaamera HD (720p) salvestusvõimega, esikaamera VGA resolutsiooniga kuni 30 kaadrit sekundis. Sisse ehitatud kõlar, mikrofon. 3.5mm stereopesa. Güroskoop, akseleromeeter. Saadavad WiFi (802.11a/b/g/n) ja WiFi+3G mudelid. Bluetooth 2.1 + EDR tehnoloogiad. Aku kestus kuni 10h. Kaal u 600 g. Lisas lloyd 02.03.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Nõndaks. iPad 2 on kohal ja nüüd on selge, mida tahvelarvutite turg lähema aasta või vähemalt poole jooksul endast kujutab.
Tunnistan, et ootasin uuelt iPadilt eelkõige uut ekraani, nagu paljud teisedki, aga see jäi tulemata. Ma ei ole isegi lõpuni suutnud endale selgitada, miks ma seda ootasin, et kas eelmisel oli siis ehk resolutsioon, mis tõesti mind segas. Ei olnud, lihtsalt teadmine, et mõnel iPadi konkurendil või näiteks iPhone 4'l on vingem ekraan, häiris mind.
Nüüd aga sellest, mille endale iPad 2-ga saad. Sa saad endale vaimustavalt hästi läbi mõeldud erakordse seadme ja kui mõnel konkureerival tahvlil ongi vingem ekraan või muid üksikuid eeliseid, siis kogupaketilt on iPad 2 selge võitja. Olen need kõik ära näppinud ja võin seda veendumusega öelda.
Uus iPad on uskumatult õhuke, istub kätte nagu valatult ja tundub peaaegu täiuslik. Ainult kaalu ei ole aastaga oluliselt langetada suudetud, nii seadme kaal mõnes mõttes isegi tuntavam -- ei oota ju, et nii õhuke seade saaks nii palju kaaluda.
Kui pilt on sama hea, nagu eelmisel iPadi-l, siis heli tundub pisut nõrgem, nii et mõne filmi puhul, mis pole hästi ripitud, jääb heli liigagi vaikseks.
iPad 2 on endale saanud ka kaks kaamerat. Üks asub ees (FaceTime) ja teine taga. Kui esimese mõttest ma veel aru saan, ehk et seda on hea videokõnedeks kasutada, siis teisele poole jääv on küll puhtalt efekti pärast sinna pandud. Pildid küll üldjoontes fikseerivad selle, mida pildistasid, aga kaamera teeb seda nii kehvasti, et neid pilte ei oska küll millekski kasutada. Veidi asja uurinuna sain selgeks, et see kaamera on umbes 1 megapiksline ja 720p tähendab, et sellist pilti suudab kaamera salvestada tarkvaraliselt pilti üles skaleerides...
iPad 2 suurimaks eeliseks eelkäija ees on lisaks vaimustavale vormidisainile KIIRUS. Kahetuumaline A5 protsessor on selgelt kiirem kui vanas iPadis peituv A4, seda on tunda kõigis rakendustes, nende avanemise kiiruses ning internetis surfates. Kiirus on nii hea, et antud hetkel, kus mingeid enam ressurssi nõudvaid rakendusi või suurema resolutsiooniga ekraani ei ole, ei kujuta ma ette, et kiire protsessoriga iPadi juures midagi teha olekski.
Kokkuvõtteks, ehkki paljud ootasid iPad 2 juures revolutsioonilisemaid uuendusi, on need muudatused, mis iPad 2 sai, piisavad, et tegemist oleks ühe kindla tahvelarvutite kunniga veel mõneks ajaks. Kogu kasutuskogemust iseloomustab mugavus, kiirus ja läbimõeldus. Ning loomulikult täiesti uskumatu akukestus. Kuidas nad suutsid niigi ülihästi vastu pidavat aku aega veelgi pikendada, seejuures seadet oluliselt õhemaks tehes ja võimsust lisades, pole mul ausalt öeldes aimugi. Aga selle pärast vist ei teegi tahvelarvuteid mina, vaid Apple.”

13.03.2011 19:17 - Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Halgur on seda arvustust muutnud: 14.03.2011 20:18
Hinnang arvustusele:
  +8   -0
Kommentaarid:
20.03.2011 02:22 Roland T.
Kui pikka aega iPhone 4 kasutada, siis häirivad küll läpakate jms ekraanid, millel ppi väiksem. Eks seda iPadi "Retina" ekraani ootasid paljud, kuid praegu oleks selliselt seadmelt 2048*1536 ekraani ikka palju tahetud. Akukestvusest ei jääks ilmselt palju järgi.
Millistel konkurentidel vingem ekraan on? Praegu on põhiliseks konkurendiks Motorola Xoom ja kui paberilt vaadata, siis tundub tõesti tolle ekraan parem, sest tal on grammi võrra parem resolutsiooni. Reaalsuses aga on iPadi ekraan tänu IPS paneelile kõvasti paremate värvidega, parema vaatenurgaga ja tundub isegi teravam.
Jäi selgusetuks, mida sa sellega öelda tahad: "sellist pilti suudab kaamera salvestada tarkvaraliselt pilti üles skaleerides..."
iPadi kaamera on täpsemini 0,74MP. 720p=1024*720=737280 pixlit=0,74MP.
Tagumise kaameraga tehtud pilt on pm üks kaader tehtavast videost. Videokvaliteet on küll viisakas. Parem kui 5MP kaameraga Motorola Xoomil.
20.03.2011 19:22 Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tänan, see on küll hea lohutus siis, mis ekraani kvaliteeti puudutab. Mul oli nagu meeles, et mingil iPadi konkurendil oli OLED-ekraan, aga see võis vabalt mingi eksitus olla.
Mis puutub video salvestuse kvaliteeti, siis päris õige 720p on siiski 1280 x 720 ehk 0.92 megapikslit. Sealt see tilluke vahe tulebki, et ühelt poolt jääb piksliridade arv liiga väikseks. Üldiselt videosalvestuseks sobib see siiski hästi, pigem jääb sensor hätta fotodega.
21.03.2011 03:24 Roland T.
Pff.. Muidugi 1280*720, mitte 1024*720. Kus mu mõtted küll olid. Kas ipad 2 ei salvesta siis videot 1280*720? Mingeid viiteid oskad anda? Tänud!
21.03.2011 12:12 Halgur
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Videofail on küll 720p resoga, aga fotosid teeb üldse 960x720. Selle pärast see kahtlus, et videod lihtsalt "tehakse suuremaks". Minu meelest TWITi podcastis ka mainiti seda, aga kui ma nüüd viiteid otsisin, siis ausalt öeldes ei leidnud...
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPad 2 arvustusi (review)Otsi Google abil: apple ipad 2 (review)