8.7 9 hindajat

Birdman (or Unexpected Virtue of Ignorance)
Alejandro Gonzales Inarritu

Riggan (Micheal Keaton) on endine superstaar Birdmani filmidest, kelle viimane hitt jääb aastakümnete taha. Nüüd üritab ta teha come backi Broadwayl, kuid juba ette halvustavad kriitikud, kes ei usu filmitähe näitlejaoskustesse ning värvikad töökaaslased ja pereliikmed viivad olukorrani, kus päriselu ning kujutelm hakkavad vaikselt kokku sulama.

Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
19.01.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Birdman (or The Unexpected Virtue of Ignorance) (2014)

Väga lahe film, mida on suhteliselt kerge vaadata, aga samas ei ole ta ka mõtlemist täielikult kõrvale heitev film. Lavastaja Inarritu on varem teinud väga süngeid ja kõledalt realistlikusest isegi kaugemale minevaid filme, aga seekordne teos, milles on komöödial või tragikomöödial suur osa, on väga õnnestunud ja hea film.

Filmi stiil on väga eriline. Stseenid on pikad ja jälgivad karaktereid. Kaamera ei liigu mitte stseenilt stseenile vaid läheb tegelastega kaasa. Kui kusagil näidatakse dokumentaalfilmi teatri või lavastuse telgitagustest, siis saame umbes samasuguse kaameratöö osaliseks. Filmi käigus õpime tundma nii teatrit, kus enamus tegevusest aset leiab, aga näeme ka seda, kuidas tegelased liiguvad. Film üritab jätta muljet reaalsest lavastuse organiseerimisest ja inimeste omavahelistest suhetest.

Samas antakse edasi ka filmi põhilugu ja need kaks erinevat elementi on omavahel päris hästi kokku pandud. Ei jää muljet, et üks pool on teisest üle, vaid annab sisu edasi väga vaevamatult.

Keaton teeb hea rolli, sama peab ütlema ka kõigi naiste osas filmis (Stone, Riseborough, Watts) ja Norton on ikka sama hea, nagu ta tavaliselt on. Parima rolli teeb ilmselt Zach Galifiankis, kes on pea tundmatuseni muutunud nii välimuselt, olemuselt kui ka näitlejatöö tasemelt. Bravo!

Suurepärane film kõigile vaatamiseks!”

19.01.2015 10:59 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Kaupo Liiv on seda arvustust muutnud: 19.01.2015 10:59
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
21.01.2015 19:52 WentPro
See on paljudele Oscaritele esitatud ka minu teada. Peaks vaatama.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Alejandro Gonzales Inarritu Birdman (or Unexpected Virtue of Ignorance) arvustusi (review)Otsi Google abil: alejandro gonzales inarritu birdman (or unexpected virtue of ignorance) (review)