9.0 8 hindajat

Vegan Restoran V
www.facebook.com/veganrestoran

Taimetoidu- ja veganirestoran Tallinna Vanalinnas, Rataskaevu 12.

Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
07.06.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Lõpuks sai ära käidud selles restoranis ning jäin igati rahule. Tegemist on väikese restoraniga, kus ilmselt kokku maksimum 30 istekohta.

Esiteks meeldis juba hubane õhkkond. Vaikne lounge muusika ja kreemjas valged toonid nii mööblil kui seintel. Juurde annavad isegi veidi kulunud efektiga lagi ning vana laotud kivi kohad paaris kohas.

Muidugi olid lausa võrratud toidud, Esiteks võtsime suupistevaagna, kus vaatas vastu palju uut ja põnevat. Selle vaagna peale oli minule, kui mitte taimetoitlasele nii palju uusi maitseid, et pea hakkas lausa ringi käima. Eelroa järgselt võtsin kõrvitsa-bataadi-kookose püreesuppi. Siinkohal on tegemist väga huvitava roaga. Esmalt püree justkui sulab suus. Just sellise pehme ja kreemja konsistentsiga, mis pole liiga paks ega liiga vedel- just paras. Kuid algne siidjaspehme ja mahe maitse asendub mõne sekundi möödudes vürtsika järelmaitsega, mis ergastab meeli ja on huvitav üllatus. Lisaks võtsime kõrvale kannutäis vürtsika Ayurveda teed, mis lõhnas nagu piparkook ja maitses nagu pehmed talveõhtud. Seal oli palju kaneelikoort sees ja tegi seest lausa soojaks. Teed on selles restoranis toodud Chadost, mis toob maale Jaapani teed.

Lõpuks ei suutnud me magustoitu enam proovida, kuna kõht oli lihtsalt nii täis ja näod särasid rõõmust.

Ka teeninduse koha pealt ei saa midagi kurta. Noored väledad neiud, kes valmis igale küsimusele vastama ning tunnevad suurepäraselt pakutavat menüüd ning nende koostisosi. Ka hinna poolest on täitsa okei, selline pigem keskmine. Aga toidu kvaliteediga võrreldes on igati oma hinda väärt.

Ainukeseks miinuseks minu jaoks on raskus sinna pääseda. Nimelt tuleb iga käik ette reserveerida, kuna nõudlus on suur ja koht ise üsna väike. Nädalavahetustel võivad järjekorrad olla lausa mitu kuud, kuna broneeritakse õhtuks ka terve restoran, mitte ainult laudu.

Kuid soovitan soojalt igaühel minna ja ise ära proovida. Tõesti supermõnus koht, kuhu loodan edaspidi veel sattuda. Tuleb varakult juba planeerida, siis saab laua samuti.”

04.03.2015 00:28 - AnnL
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Puhast taimetoit, ehk taimetoit eelroaks, pearoaks ja järelroaks, pole üldiselt minu teema, aga vahel võib ka oma tavaliselt kursilt eksida ja proovida midagi uut. Õigemini, enamasti tasubki midagi uut proovida, sest alati oma harjumuspärast rada tatsata on igavavõitu.

Von Krahli teatri lähedal on avatud uus taimetoidurestoran nimega V, või "Vegan Restoran V". See on üsna väiksesse söögiruumi paksude vanalinna paekivimüüride vahele mahutatud söögikoht, kust leiab eeskätt sedasorti ökoseltskonna, keda ette kujutad, kui ökoseltskonna peale mõtled. 99% naised pikkade sallide ja väga suur hulk neist on turistid. Mõnelgi paarikuune beebi kaasas.
Vegan restoran V, taimetoidurestoran Tallinnas

Teenindus on väga sõbralik ja meeldiv, huvituv, aga mitte pealetükkiv, nii et ei olnud sugugi kahju tippi anda. Hinnad on menüüs üsna normaalsed, võiks isegi öelda, et tunduvad soodsamapoolsed, aga eks peab arvestama sellega, et tegu on paljuski toore köögiviljaga ja kui kallis see olla saakski.

Kuulu järgi on seal väga head peediravioolid, nii et esmalt võtsin need. Ma arvasin kogu aeg, et mingi peedipudi on taignast raviooli sees, aga selgus, et hoopis raviooli tavapärane taigna osa on asendatud toore peedi kahe lõigua, sees oli aga midagi riccotta vms sarnast. Päris hea, aga neid peaks sööma reaalselt umbes 6 portsu, et kõhtu midagi saada. Noh, tähendab, sisu oli hea ja peedilehed seal ümber, samas ma toore peedi fänn väga ei ole.
Vegan restoran V, taimetoidurestoran Tallinnas, Peediravioolid

Proovisin ka toorsuppi, mis maitses nagu arvata võib. Mitte halb, aga no nii hea, nagu toorestest köögiviljadest blenderdades saab. Mingid kiud ikka sees.
Vegan restoran V, taimetoidurestoran Tallinnas, Toorsupp

Kõige toekam toit (ja proovitutest ka ainus põhiroog, tegelikult), oli kikerherneburger, mis oli kokku päris suur roog ja üsna rikkalik pealegi. See kikerherne kotlet seal vahel oli nii üllatavalt hea, et proovin kindlasti midagi sarnast ka ise teha.
Vegan restoran V, taimetoidurestoran Tallinnas, Kikerherneburger

07.06.2014 08:51 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 07.06.2014 09:03
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/veganrestoran Vegan Restoran V arvustusi (review)Otsi Google abil: vegan restoran v (review)