7.2 22 hindajat

Umami Resto
www.facebook.com/umamirestotallinn

Kadaka tee 141 asuv restoran. Kokad Janno Lepik ja Kristjan Peäske. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
01.08.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Tegemist on hetkel veel ühe uuema söögikohaga Tallinnas, vähemalt nende seas, mida mainida tasub. Igatahes on Umami Resto kiiresti populaarseks ja kiidetud kohaks tõusnud.
Ega see päris tühja koha pealt ka tulnud, selle tegijatel Janno Lepikul ja Kristjan Peäskel on korralik restoranipidamise ja hea toidu valmistamise kogemus olemas.

Umami restoran oma suure sisehooviga asub Ehitajate teel. Wait, what? Just täpselt see oli ka minu esimene mõte. Aga Ehitajate tee ja Kadaka tee ristmiku ääres on tõepoolest üks päris suur (ja mitte uus, vaid pigem vana) maja, selle suur autovärav on kutsuvalt lahti ning aia peal suur silt.

Umami restorani asukoht

Autoga saabki kohe hoovi ka sõita, ehkki kohti on seal umbes viis, suurem parkla asus vist kusagil mujal, aga seda polnud põhjust otsima minna. Paar sammu edasi avanes ees tohutusuur aed. Vist 2000 ruutmeetrit. Või 4000. Ei mäleta enam ettekandja sõnu, aga peamine ongi see, et ala mõjus suurelt. Seal oli päris palju laudu, aga ometi oli ka päris palju õhku ja isegi metsikust. Lauad asusid vanade õunapuude all ning kogu see "setup" nägi päris hea välja. Lisaks oli hoovi kaugemas nurgas lastele päris palju atraktsioone. Kiiged, suur mänguhobune, liivakast... Lapsed mängisid seal lausa peitust, nii suur ja huvitav on sealne keskkond.

Umami restoran lastesõbralik

Lisaks on hoovis suur baarilett, mille funktsioon mulle tegelikult natuke ähmaseks jäi, sest inimesed seal ei käinud, aga teenindajaid oli vahel üks, vahel mitu seal taga. Võib-olla oli mingi jaotuspunkt :) Selle kahel pool olid suured kõlarid, kust tuli päris valju muusikat. Muusika valjus leti juures oli päris kole, aga kaugemal polnud viga, samas muusika valik läks kohati käest ära, hakates väga reivipeo mõõtmeid võtma.

Maja ise olla kunagine bordell, hilisem lastehoid ja nüüdsed omanikud rentivat seda Umami omanikele. Kogu maja on nende käes, allkorrusel on avatud köögiga söögisaal, kus ilusa ilmaga küll kedagi ei istunud, teisel korrusel laste mängutuba. See on tõesti üks lastesõbralik restoran ja mitte selle arvelt, et siis häid toite ei pakutagi, vastupidi.

Menüü stiil paistab olevat fusioon Eesti ja maailma köökidest.

Toitudest sai proovitud parti, mis oli mahlane ja maitserikas ning mille juurde serveeritud koorest tihe metsaseenekaste sobis oivaliselt värskete kartulitega.

Umami restorani part

Teiseks proovisin muidugi ribi. Kui ribi on, proovin selle alati ära. See oli minu üllatuseks küll kamara ja rasvakihiga koos, üks ribitükk, aga miks mitte, lihtsalt rasvasem suutäis kui ma ootasin, ning kamar jäi muidugi ka järele, ehkki oli piisavalt pehme, et seda isegi närima poleks pidanud. Ribi oli madalal kuumusel kaua küpsetatud ja oli suussulav. Sinna juurde serveeriti klaasnuudleid ja korea vürtsikat hapukapsast kimtšit. Tundsin väga puudust mingist leivalisest, aga eine lõpuks see siiski ka vabandustega saabus, olla olnudki ette nähtud ikka leib ka lauale tuua.

Umami restoran, ribid

Magusroogadest maitsesin esiteks juustukooki, mis oli väga kreemine ja maitsev.

Umami restorani juustukook

Juurde võtsin prooviks veel ka sõrnikuid jäätisega ja sinna juurde kohvi, ent kohv tuli nii kaua peale jäätise serveerimist, et viimane oli juba sulanud. Õnneks oli kohv siiski hea. Tagasihoidliku cremaga, aga siiski väga maitsev.

Umami restoran, sõrnikud

Lastele pakuti kartulipüreed praetud kohafileejupiga ning kanapastat.

Umami restoran, lastepraad

Kokkuvõtteks huvitav koht. Suvel fantastiline tänu oma sisehoovile, kuhu lapsed saab lahti lasta ja hea toidu nautimisele keskenduda ning kindlasti aastaringselt hea toit. Teenindus oli meeldiv ja sõbralik, aga kogenematu. Mitu korda juhtus väiksemaid apse, aga nii on alati kui võtta teenindajateks noored, kel veel kogemust pole. Eks nemadki õpivad ja saavad paremaks :)

Umami Resto on soovitamist väärt.”

01.08.2014 18:17 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 04.08.2014 19:04
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/umamirestotallinn Umami Resto arvustusi (review)Otsi Google abil: umami resto (review)