7.2 22 hindajat

Umami Resto
www.facebook.com/umamirestotallinn

Kadaka tee 141 asuv restoran. Kokad Janno Lepik ja Kristjan Peäske. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
01.08.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Käisime suurema grupiga söömas ja uskumatu aeglus. Kolme käigu peale kulus 4,5 tundi! Toit pigem keskpärane kui eriline.”

18.08.2015 20:20 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Käisin seal lõunastamas ja oli väga mõnus ja hubane. Teenindus oli super, ei oldud liiga lipitsevad (nagu mõnel pool võib kogeda) vaid jäeti meeldiv tunne, et oled oodatud. Söök oli samuti ideaalilähedane. Tavaliselt pakutakse lõunasöögiks sellist lihtsamat ja võib-olla ka viletsamat rooga (et saaks hinna alla), seal ei tundunud seda teed mindud. Kui midagi parandada, siis ruumi võiks natuke enam olla, selline tihe olemine ja pidev sebimine võib olla tüütav.”

06.02.2015 13:02 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tellisin omale koha kala. Kõlas kriminaalselt-rebitud kala, ilmselt piinarikast surma kogenud vee-elukas. Toodi taldrik, millel oli neli külma tomativiilu, pisut rebitud maitserohelist ka värviks ja sellel pisut tõsiselt rapitud kala ka. Kala oli tänu tomatile külm muidugi. Kogu see üllitis oli ülekallatud või õigemini uputatud oliivi õli sisse. Nägi välja nagu väljaoksenadatud ühepajatoit. Hind kõigest 14,00 euri. kala oli tugevalt 80 gr jagu. nn prae kõrvale soovitati värkset kartulit või ja tilliga. No kõlab igatahes uhkelt. Võtsin, muidugi. Toodi aga kevadel keedetud kartulipabulad, külmad, kuivanud ja maitsetud. Õnneks ei maksnud palju, paari kärbatand kartuli eest vaid 3 euri.
Mu kallis ja ilus naine võttis mingi moodustise, mida nad ise kutsuvad lavassiks, trühvliga. Püha Peetruse rinnakarvad maitsevad ka kuuma veega immutatult paremini, kui see lavass, mis meile lauda lajatati. Seda polnud võimalik naudinguga närida, lõpuks panin selle laua jala alla et laud ei kõiguks nii palju.
Minu tark ja erudeeritud laps tellis omale koorese pastaroa. Pasta keedeti vist valmis siis kui see 2000 aastat tagasi kuskil vahemere ääres leiutati. Koorene kaste oli paraku vaid menüü kaane peal, taldrikust mööda lahmitud vist.
Joogiks pakkusid nad oma maja õlu, mis tehtud Uus Meremaa humalatest. No loomulikult on need humalad ju paremad kui meie koduaias kasvatatud, siin pole midagi mõeldagi. Norm. Hea, et lauavett Mongooliast Gobi kõrbest ei ostetud. Ikkagi tellisin, läksin hoogu noh. Kahjuks elamused nii kaugele, kui humala kodumaa, ei ulatunud. polnud ka halb aga meil on ka paremaid õllesid saadaval, ja palju.
Siga on siga, loom on loom ja linnud -kalad kuuluvad ikka menüüsse aga kas neid peab rappima või imelikult nimetama - äkki peaks hoopis õppima neid valmistama, et elamusi sööjatele pakkuda.”

17.10.2014 15:18 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tegemist on hetkel veel ühe uuema söögikohaga Tallinnas, vähemalt nende seas, mida mainida tasub. Igatahes on Umami Resto kiiresti populaarseks ja kiidetud kohaks tõusnud.
Ega see päris tühja koha pealt ka tulnud, selle tegijatel Janno Lepikul ja Kristjan Peäskel on korralik restoranipidamise ja hea toidu valmistamise kogemus olemas.

Umami restoran oma suure sisehooviga asub Ehitajate teel. Wait, what? Just täpselt see oli ka minu esimene mõte. Aga Ehitajate tee ja Kadaka tee ristmiku ääres on tõepoolest üks päris suur (ja mitte uus, vaid pigem vana) maja, selle suur autovärav on kutsuvalt lahti ning aia peal suur silt.

Umami restorani asukoht

Autoga saabki kohe hoovi ka sõita, ehkki kohti on seal umbes viis, suurem parkla asus vist kusagil mujal, aga seda polnud põhjust otsima minna. Paar sammu edasi avanes ees tohutusuur aed. Vist 2000 ruutmeetrit. Või 4000. Ei mäleta enam ettekandja sõnu, aga peamine ongi see, et ala mõjus suurelt. Seal oli päris palju laudu, aga ometi oli ka päris palju õhku ja isegi metsikust. Lauad asusid vanade õunapuude all ning kogu see "setup" nägi päris hea välja. Lisaks oli hoovi kaugemas nurgas lastele päris palju atraktsioone. Kiiged, suur mänguhobune, liivakast... Lapsed mängisid seal lausa peitust, nii suur ja huvitav on sealne keskkond.

Umami restoran lastesõbralik

Lisaks on hoovis suur baarilett, mille funktsioon mulle tegelikult natuke ähmaseks jäi, sest inimesed seal ei käinud, aga teenindajaid oli vahel üks, vahel mitu seal taga. Võib-olla oli mingi jaotuspunkt :) Selle kahel pool olid suured kõlarid, kust tuli päris valju muusikat. Muusika valjus leti juures oli päris kole, aga kaugemal polnud viga, samas muusika valik läks kohati käest ära, hakates väga reivipeo mõõtmeid võtma.

Maja ise olla kunagine bordell, hilisem lastehoid ja nüüdsed omanikud rentivat seda Umami omanikele. Kogu maja on nende käes, allkorrusel on avatud köögiga söögisaal, kus ilusa ilmaga küll kedagi ei istunud, teisel korrusel laste mängutuba. See on tõesti üks lastesõbralik restoran ja mitte selle arvelt, et siis häid toite ei pakutagi, vastupidi.

Menüü stiil paistab olevat fusioon Eesti ja maailma köökidest.

Toitudest sai proovitud parti, mis oli mahlane ja maitserikas ning mille juurde serveeritud koorest tihe metsaseenekaste sobis oivaliselt värskete kartulitega.

Umami restorani part

Teiseks proovisin muidugi ribi. Kui ribi on, proovin selle alati ära. See oli minu üllatuseks küll kamara ja rasvakihiga koos, üks ribitükk, aga miks mitte, lihtsalt rasvasem suutäis kui ma ootasin, ning kamar jäi muidugi ka järele, ehkki oli piisavalt pehme, et seda isegi närima poleks pidanud. Ribi oli madalal kuumusel kaua küpsetatud ja oli suussulav. Sinna juurde serveeriti klaasnuudleid ja korea vürtsikat hapukapsast kimtšit. Tundsin väga puudust mingist leivalisest, aga eine lõpuks see siiski ka vabandustega saabus, olla olnudki ette nähtud ikka leib ka lauale tuua.

Umami restoran, ribid

Magusroogadest maitsesin esiteks juustukooki, mis oli väga kreemine ja maitsev.

Umami restorani juustukook

Juurde võtsin prooviks veel ka sõrnikuid jäätisega ja sinna juurde kohvi, ent kohv tuli nii kaua peale jäätise serveerimist, et viimane oli juba sulanud. Õnneks oli kohv siiski hea. Tagasihoidliku cremaga, aga siiski väga maitsev.

Umami restoran, sõrnikud

Lastele pakuti kartulipüreed praetud kohafileejupiga ning kanapastat.

Umami restoran, lastepraad

Kokkuvõtteks huvitav koht. Suvel fantastiline tänu oma sisehoovile, kuhu lapsed saab lahti lasta ja hea toidu nautimisele keskenduda ning kindlasti aastaringselt hea toit. Teenindus oli meeldiv ja sõbralik, aga kogenematu. Mitu korda juhtus väiksemaid apse, aga nii on alati kui võtta teenindajateks noored, kel veel kogemust pole. Eks nemadki õpivad ja saavad paremaks :)

Umami Resto on soovitamist väärt.”

01.08.2014 18:17 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 04.08.2014 19:04
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/umamirestotallinn Umami Resto arvustusi (review)Otsi Google abil: umami resto (review)