4.9 14 hindajat

Alice in Wonderland (2010)
Tim Burton

Disney koguperefilm kuulsa muinasjutu ainetel. Johnny Depp, Anne Hathaway, Helena Bonham Carter, Mia Wasikowska. Eestikeelne pealkiri: Alice imedemaal. Valmimisaasta: 2010. Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.03.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Paraku oli see paras jamps. Raamat oli põnevam, tegelased ei toiminud ja stseenid, mis pidid oma muinasjutulisuses kindlasti hinge kinni võtma, ei tundunud peale Avatari enam sugugi nii maagilised. Alice filmi plakatid olid raudselt lahedamad kui asi ise.”

12.09.2010 19:18 - poroloon
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Ootused selle filmi osas olid suht kõrged, ikkagi Tim Burton. Ikkagi Johnny Depp. Ja "Alice Imedemaal" on ikkagi üks päris lahedalt hull unenägu, mida väiksena pidasin vägagi huvitavaks. Raamatut pole küll kunagi ise lugenud, aga Tõnu Aav tegi seda minu eest ikka kümneid kordi :)

Kuna ma enne filmi sisuga ei tutvunud - olin varem ainult treilerit näinud ja seal ei osanud sellele tähelepanu pöörata, tuli mulle väikese üllatusena, et Alice on vahepeal suureks kasvanud ja veel suurema üllatusena kogu Imedemaa-väline elu. Kas tõesti siis Imedemaal juhtunust jäi Burtonile väheks? Või käskis Disney tuua sisse ports reaalsust, mille eest põgeneda?

Kuna kaasas oli ka 7-aastane, käisime vaatamas eestikeelse pealelugemisega versiooni, mis oli täiesti kohutav. Tõlge oli imelik ja tekst oli loetud kuidagi eriti puiselt. Ainus kord, kui publik naerda turtsatas, oli päris filmi alguses Alice'i teksti peale - ja kahjuks mitte heas mõttes, sest tegemist ei olnud naljaka lausega.

Hea küll, teine kord naerdi ka, kuid see pole tekstiga seotud, lihtsalt konna ilme oli fantastiline :)

7-aastasest veel niipalju, et tema jaoks film kordagi naljakas ei olnud, küll aga kartis ta kurja draakonit ja hülge kehaga koera, kellele oli veel rohkem hambaid joonistatud kui Irvik-kassile, nii et lapsi hirmutada Disney oskab.

Mis edasi? Järjest uusi kummalisi tegelasi tuli mängu, kuid kellelgi ei peatutud pikemalt või põhjalikumalt - nad lihtsalt esitasid oma mõttetu osa ja lahkusid, andmata loole midagi juurde. Kui see oli taotluslik, siis palju õnne, aga milleks teha film igavast ja lollist unenäost?

Kokkuvõtteks - see ei ole päris Alice. Tegemist on tavalise keskpärase disnikaga. Sisututvustus on kõvasti üle paisutatud, tegemist ei ole kindlasti suurejoonelise seiklusfantaasiaga (kui tahate päris-fantaasiafilmi, siis vaadake parem Terry Gilliami Dr. Parnassuse Imaginaariumit).

Ahjaa, väga jube Tele2 3D-liblikatega reklaam on ka enne filmi, see on päris naljakas, sest võibolla teoorias tugev, pole selle tegija iial suurelt ekraanilt seda vaadanud. No ei ole see 3D, ei ole, virvendagu need liblikad siis palju tahes.”

11.03.2010 00:38 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Tim Burton Alice in Wonderland (2010) arvustusi (review)Otsi Google abil: tim burton alice in wonderland (2010) (review)