Kindle Fire HD
6.0
2 hindajat

19. Amazon Kindle Fire HD

7" (1280x800) IPS ekraan, kahetuumaline 1.2GHz OMAP 4460 protsessor, Dolby heli, WiFi, 16GB või 32GB maht. Mõõdud 19.3 cm x 13.7 cm x 1.03 cm. Kaal 395 g.


Lisas joonatan 06.10.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Korraliku ekraaniga, kena ja hea koostekvaliteediga tahvelarvuti. Protsessor võinuks olla kiirem, sest vahel kasutajaliides ikka jõnksutab, samuti mõni rakendus.
Automaatselt on peal Amazon Offers, ehk tahvelarvuti näitab reklaami. See pole väga pealetükkiv, aga muutub sellegipoolest õige pea tüütuks. Selle vastu on rohtu, võib maksta 15 dollarit ja kasutajaliideses peituvad reklaamid eemaldatakse.
Sellegi poolest on valusalt selge, et Amazon saab seda tahvlit müüa nii odavalt vaid sellepärast, et plaanib sulle selle "ukse" kaudu terve virna sisumanti müüa. Sisu, mida Eestis suures osas tarbida ei saa...
Jookseb see tahvel Androidi peal, aga Amazon on seda kõvasti mudinud. Esteetiliselt kenamaks, aga võimaluste poolest hulga kitsamaks.”

06.10.2012 11:02 - joonatan
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
MP959
7.3
4 hindajat

20. MpMan MP959

9,7" (1024x768) läikiv mahutundlik IPS ekraan, ARM Cortex A8 (1 GHz) protsessor, 8 GB mälu, 1 GB RAM, kaks kaamerat, Wifi. Operatsioonisüsteem Android 4.0.


Lisas EC 14.09.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Mälu on vähe ja aeglane on ka natuke, aga üldiselt on seni ikka kõik tehtud saanud. Vahel ajab veidi närvi, aga odavamat tahvelarvutit ei ole vist ka.”

28.12.2012 12:28 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Galaxy Tab 2 10.1
8.1
16 hindajat

21. Samsung Galaxy Tab 2 10.1

10,1" (1280x800) läikiv PLS ekraan. ARM Cortex kahetuumaline A9 protsessor. 3G+WiFi. 16 GB SSD. 1 GB RAM. Kaks kaamerat. Bluetooth 3.0, Android 4.0 (Ice Cream Sandwich).


Lisas EC 14.09.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Tab2 on minu esimene android ja ka esimene tahvelarvuti või üldse puutetundlik seade.
Siiani vägagi rahul.
Vajab nats harjumist kuid see pole keeruline, suhteliselt instinktiivne.
Palju häid ja tasuta appe on olemas Google Play's. Mitmed asjalikud kodumaisedki.
Näiteks parkimiseks, ühistranspordi piletite hankimiseks, panga appid, tv kavad, taksode numbrid jne. Lisaks tasuks installida Multi Ling app ja sinna juurde sikutada Eesti klaviatuur. Siis ei pea täpi tähtede jaoks vastavt tähte all hoidma vaid on kohe QWERTY klaver ja isegi noolenupud.
GPS on täiesti töökorras ning väga heal tasemel.
Micro SD kaardi pesa on väga hea lisa.
Kahjuks aga põhikaamera võiks juba nii uuel seadmel olla märksa parem, vähemalt 5mp.
Siiani muidu rahul ja eks edaspidine kasutamine näitab edasi mis saab.

Muudatus:
Nüüdseks olen natuke kasutanud seadet ning võin välja tuua paar asja mis on natuke puudulikud.
Seadmel on olemas nö. ''back'' nupp (kui seda nupuks saab nimetada sest ta siiki on puutetundlik ikoon ekraanil) kuid võiks olla ka nn. ''forward'' nupp.
Sellest nupust tunnen puudust kuna järgmine väike miinus tekitab vajaduse. Ehk siis on protsessor natuke aeglane vahes ning vajutades ''back'' ei reageeri piisavalt kiiresti ning vajutad juba teist korda. Samas paistab, et seade salvestab mõlemad vajutused ning liigub 2 sammu tagasi. Kuna 2 sammu tagasi on rohkem kui soovitud siis võiks olla ka ''forward'' nupp, et saks tagasi eelmisele lehele ja ei peaks otsima tihtipeale pikas loetelus õiget kohta.
No ja siis kindlasti menüü jne. sujuvus. Muidu suht OK ja talutav kuid vahest aeglaseks jääv protsessor ja ebasujuv menüüs liikumine häirib.
Eile sain kõrvuti näppida oma Tab2, Ipad2 ja Archos 10.1 tahvelarvutit ning võrrelda neid.
No pean tunnistama, et ega Ipad'i sujuvuse, kiiruse ja ekraani tundlikuse ning selguse lähedale ei jõudnud kumbki teistest seadmetest.
Lisaks on täiesti arusaamatu ja mõistusevastane Androidi ja FlashPlayeri mitte arendamine kokkusobivaks alates Androidi 4 põlvkonnast ???!!!
Pool internetti on ülesseehitatud Flashide peale ja nemad ei toeta seda ... nalja teete või?
Samas sõber oli kuidagi suutnud oma Archosel (millel on sama OS - Android 4.0.3 Ice Cream Sandwitch e. ICS) flashplayer 11.1 tööle saada. Kahjuks ei suutnud ta täpselt välja mõelda kuidas ta seda tegi. Tõenäoliselt on vaja läbi mingite teiste browserite ja lisa appide installeerimise seda asja leiutada.
Eks ma üritan seda asja vahepeal sättida ja kui teada saan kuidas seda teha mainin ka siin kindlasti ära.

Siiski jään seisukohale, et kvaliteedi, hinna, tasuta appide ja muude lisavidinate kohapealt on Samsung Galaxy Tab2 10.1 turu parim ja mõistlikum toode.”

24.09.2012 20:18 - Marko T
Marko T on seda arvustust muutnud: 30.09.2012 14:42
Hinnang arvustusele:
  +5   -0
Nexus 7 (2012)
8.9
34 hindajat

22. Google Nexus 7 (2012)

Ekraan: 7-tolline 1280x800 pikslit (216 ppi) IPS ekraan, 10 sõrme tugi, kriimustuskindel Corning klaaspaneel.
1.2MP esikaamera.
Neljatuumaline Cortex A9, 1,2 GHz protsessor.
8,16 GB mälumahuga. 1 GB operatiivmälu.
WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth. Mikrofon, NFC, GPS.
Aku: sisseehitatud, kuni 9,5 tundi (4325 mAh).
Android 4.2 (Jelly Bean) operatsioonisüsteem.
Mõõdud 198.5 x 120 x 10.45 mm
Kaal: 340 g


Lisas tegelane 06.08.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

Kuigi Asuse tehtud ja Google´i tellitud 7-tolline tahvel on veel visalt müügiedetabelites tahvlite esiviisikusse rühkimas, on see oma hinna ja kvaliteedi suhtelt kindlasti üks parimatest tahvelarvutitest üldse.

Enne aga, kui uut tahvlit ostma tormata, maksab Asus Google Nexus 7 puhul järgi proovida, kas see formaat üldse sobib. Lihtsalt öeldes – Nexus 7 on nagu väike mugav raamat kaasaskandmiseks. Suuremate piltide, tabelite ja veebilehtede vaatamiseks võib selline peaaegu A5 formaadis tahvel aga väikseks jääda. Siis võib olla hoopis mugavam kas Nexus 10 või mõni muu kümnetollise ekraaniga tahvel, mis on suuruselt nagu ajakiri.

Google Nexus 7 on kätte võttes aga ootamatult mugav, ehkki esialgu võib tunduda, et tahvel on liiga paks. Aga tegelikult on see just parajalt paks ja tagakülg on kaetud kergelt kummise, mittelibiseva kattega.



Ekraan ise on tahvli mõõtmetest kõvasti väiksem, laiade äärtega. Kas asjatu raiskamine? Siingi on kahetisi arvamusi. Mõnede arvates võiks ekraan olla rohkem äärest ääreni kasuliku pildipinnaga. Aga tegelikult, kui tahvlit näiteks ühe käega servadest hoida, on laiem äär just mugavam – sõrmed ei satu kogemata puutetundlikul ekraanil midagi vajutama.

Tahvlil pole kahjuks mälukaardipesa ega eemaldatavat akut, kõik on ühes korpuses ja kinni. Allservast leiab 3,5 mm kõrvaklapipesa ja microUSB pesa. See viimane toimib nii laadimisel kui arvutiga ühendamisel, kuid ühena vähestest toetab see tahvel ka USB Hosti. See tähendab, et vastava adapteri (USB on-the-go, saab veebipoodidest mõne dollariga) abil võib tahvlile külge ühendada tavalisi USB-seadmeid, millest Android aru saab. Proovitud on USB-klaviatuurid ja hiired, need enamuses töötavad tõrgeteta. Vastava rakenduse abil saab lugeda ka USB-sse ühendatud mälupulki ja mälukaarte, kuid selleks on vaja kas tasulist rakendust või vähemate võimalustega, aga tasuta Nexus Photo Viewer. Odaval tahvlil on USB Host kindlasti suur pluss selle miinuse kõrval, et muidu mälukaarte see seade ei toeta.

Enne, kui sisemusse vaadata, maksab veel ära mainida, et Google´i esimesel bränditud tahvlil on sees ka NFC. Mida sellega teha? Kui sul on NFC-ga uksepääse või muusikakeskus või mõni teine telefon, siis neid saab juhtida ja infot vahetada. Kui oled Tallinna ühiskaardi omanik, pane see kaart Nexuse vastu ja vaata, mis juhtub.



Sisemust uurides leiab tehnilistest näitajatest 239-eurose tahvli juures nii mõndagi meeldivat. Näiteks on sellel Nvidia Tegra 3 kiibistkuga neljatuumaline protsessor – võimas tuum võimsaimate tahvlite arsenalist. Ning lisaks eraldi graafikakaart, jällegi boonus mänguritele. Vaid mälu vähesuse üle võib nuriseda – 8 GB mahuga mudeleid enam ei müüda ja USAs vahetasid poed need tasuta ümber 16 GB mudelite vastu, kuid ka 16 GB võib nii hea masina puhul teinekord väheks jääda.
Kui mälunappuse kõrval veel puudusi otsida, siis kehv kaamera on üks neist. Taga asuvat kaamerat tahvlil polegi, on vaid eesolev, mis „vaid“ 1,2 megapikslit ja millegi erilisega ei hiilga. See polegi pildidtegemiseks mõeldud, pigem Hangout- ja Skype-videokõnede jaoks. Nexus 7 ei paku ka 3G andmesidet, läbi tuleb ajada WiFiga. Kuid enamusel kasutajatel on niikuinii hotspotina internetti jagav telefon taskus, nii et 3G puudumise elab üle.

Nexus 7 sisaldab GPS-i ja on seega heaks täienduseks näiteks autos autonavigaatorina.
Ekraan aga väljas päikese käes kõige kirkam pole – see-eest aga on ekraani eraldusvõime üsna korralik ja kannatab ka näiteks e-raamatut lugeda (küll mitte nii kaua, kui e-tindiga spetsiaalsete e-lugeritega).

Google Now, mis tuli kaasa Android 4.1-ga (praeguseks on Nexus 7-le juba 4.2 uuendus olemas), pakub aga tarka abimeest vastavalt kasutaja harjumustele. Ilmub see rakendus välja, kui hoida Home-nuppu pikemalt all ja siis sõrmega üles libistada. Eesti oludes pakub see näiteks kodust töölejõudmise aega, arvestades ummikutega ning hoiatab kehva ilma eest. Lõuna ajal võib see ka söögikohti Tallinna piires soovitada.

Kindlasti hakkab nii käepärase tahvli puhul vaevama küsimus, kuidas sellega helistada oleks. USAs saaks Google Voice´i kasutada, meie siin Eestis peame leppima Skype´i kõnedega mobiili- ja tavavõrkudesse või Viberi/Tango rakendustega. Saab helistada küll. Tahvel toetab mõnesid testitud mikrofon-kõrvaklappe (näiteks a-Jays One+) ja ka tagumisest kõlarist saab kõnet kuulata.

Tahvlil on peaaegu täisväärtuslik Chrome´i brauser, mitte enam Androidi enda sisseehitatud veebilehitseja. Sellest on aga välja jäetud Flash – kes tahab, pusib ise selle XDA foorumi kaudu kuidagi tööle, ametlikult seda kaasa ei tule ei Google´i ega Adobe´i poolt.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Google Nexus 7 on üsna ideaalne tahvel neile, kes tahavadki kompaktset, kerget ja võimast tahvelarvutit. Kui aga vaja suuremat ekraani, siis Nexus 7 ei sobi. Ka pildistajatele peaks soovitama mõnda muud mudelit. Ülejäänutele aga võib anda julgelt ostusoovituse – käepärasele odavale tahvlile leiab uskumatult palju rakendusvõimalusi erinevates olukordades.

07.01.2013 10:40 - Kaido Einama
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Eee Pad Prime
4.4
13 hindajat

23. Asus Eee Pad Prime

32GB dokialusega. 10,1 (1280x800 pikslit) LED multi-touch ekraan, kahetuumaline NVIDIA® Tegra 3 protsessor, 1080p HD graafika, ultra-väikse energia tarbimisega, Flash 10.2 tugi, 32 GB sisemälu + MicroSD (MicroSDHC) kaardipesa, 1GB RAM, 1.2MP veebikaamera, 8MP tagumine kaamera, Wifi, Mini HDMI väljund, Bluetooth, Android 3.2 Honeycomb kasutaja sõbralik interfeis, Accelerometer, Gyroscope, Kompass. Dockis 2xUSB 2.0 pesa, Mälukaardi lugeja, aku mis pikendab tööaega kuni 16 tundi.


Lisas Timski 23.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Väga rahul ostuga. Ainuke probleem on varuosade kallidus. Kukutasin päädi maha ja raam ümbert katki. ”

02.01.2013 12:07 - margitike
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
iPad (2012)
8.2
37 hindajat

24. Apple iPad (2012)

9.7-tolline IPS Retina ekraan, resolutsioon 2048x1536 pikslit. 16, 32 ja 64 GB mudelid. WiFi (802.11a/b/g/n) ja WiFi+4G mudelid. Oleofoobne sõrmejäljevastane kate ekraanil, Apple A5X kahetuumaline protsessor ja neljatuumaline graafikaprotsessor. Bluetooth 4.0. 5 MP iSight kaamera tagaküljel. Stabilisaatoriga 1080p videosalvestus, kuni 30 kaadrit sekundis. 10h akukestus. Sisseehitatud mikrofon, kõlar, 3.5-mm stereo kõrvaklapipistikupesa, 30-pin pistikupesa. Akseleromeeter, güroskoop, välisvalguse sensor. AUDIO: Sagedusala 20Hz kuni 20,000Hz, toetatud audioformaadid HE-AAC (V1 ja V2), AAC (8 kuni 320 Kbps), Kaitstud AAC ( iTunes Store-st), MP3 (8 kuni 320 Kbps), MP3 VBR, Audible (formaadid 2, 3, ja 4, Audible Enhanced Audio, AAX, ja AAX+), Apple Lossless, AIFF, ja WAV. Töötemperatuur 0° kuni 35° C; Maksimaalne töökõrgus 3000 m.
Esitlusüritusel tutvustatud teemad foorumis.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
07.03.2012
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Mul on iPad 3 ja ekraan läheb koguaeg tuliseks kui mängid v netis oled. Mul oli iPad 2 ja sellega võis mängida ja teha mis tahes aga ekraan tuliseks, isegi mitte soojaks ei läinud, iPad 3 ekraan ja tagus oli nii tuline, et see lendas mul nagu padja peale sest ei saanud kaes hoida.”

21.02.2013 17:11 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0