6.2 9 hindajat

RootS
http://www.rootsu.ee/

RootSu alla kuulub kaks restorani: RootSu Külaresto ja Rannabaar Haabneemes (Viimsi, Rohuneeme tee 57b) ja hooajaliselt tegutsev RootSu Saareresto (Prangli saar). Tel 5650 5151 (külaresto ja rannabaar), 5686 8966 (saareresto), 557 5025, info@rootsu.ee

Lisas helehõbedane 04.08.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Sattusin Prangli saare RootSu sööma, kaasas hoiatus, et "see on see kallis koht". Eks ta oli ka, kuid põhjus on omajagu poeetiline - samas vallas seal konkurentsi pole.

Restoran asub sadamast kerge jalutuskäigu kaugusel ning otse mererannal. Hoone on kõrgendatud esimese korrusega, seega vaated on kenad ning piltlikult öeldes liiv taldrikule ei puhu. Ruumid on valgusküllased ning merepoolses servas on ka väliterrass, aga kui ilm on vähegi jahedam või tuulisem, tõmbab ikka siseruumi, kuigi pakutakse ka pleede - kahju, vaade on kena. Laudade vahel on kenasti ruumi ja pole tunda "pakituse" tunnet, tubli pluss. Sisekujundus on kerge, vahemereline, aga ei midagi erilist. Parimad kohad päikeseloojangu vaatamiseks on sadamapoolses servas ning kui plaan kindlasti päikeseloojang ära näha, oleks kaval igaks juhuks akna alla laud kinni panna.

Teised külastajad jagunesid sel päeval humoorikal moel kaheks: rahuliku olemisega keskealised soomlased ning veidi lõhnalised-lärmakad nooremas keskeas eestlased. Eestlaste lähiümbrusest tuli lihtsalt eemale hoida. :)

Kuna menüü oli üsna krõbedate hindadega (7-9 eurot eelroa eest, supid 6-7 eurot), oli kohe plaan suunduda pearoa juurde. Menüü oli pearoogade valikus imelikult ühekülgne: lihtsana näivad road ehk tursakotletid, kanavarras, kanapasta, sealihastrooganov, burger, "prägeldus" ning siis nende vahel veise sisefilee. Jäime veise juurde ega pidanud pettuma, kuigi hind oli teiste roogadega võrreldes peajagu kõrgem (ca 10 eurot vs. 18,5 eurot). Pearoad vajaksid hädasti mingit vahevarianti, mis annaks võimaluse veisefilee kõrval midagi samaväärset mekkida! Veist oli märkimisväärne kogus, saatvad juurikad ja salat klappisid hästi. Teisalt on see siiski ülehinnatud, kesklinnast saab veidi enam makstes märksa kirkama elamuse.

Pearoa juurde võtsime klaasiga punast veini. Nn majaveinide valik on päris korralik, ei ole vaid kahe vahel valida.

Magusaks mängisime kokku ühe brüleekreemi ja ühe kirsi-kohupiimakoogi. (Nagu võib märgata, on ka seal erinevad kaalukategooriad.) Maitsed olid head, kuigi brüleekreemiga oli koonerdatud - vorm vaid poolenisti täis. Kõrvale võtsime latted (2,8 eurot).

Kokkuvõttes sai kõhu kenasti täis ja päikeseloojangu nähtud. Ühekordseks õhtusöögiks sobib see paik kenasti, aga sellega ka asi piirdub. Muide, veiniga seoses tasub tähele panna veel üht momenti, mis võis olla juhus, aga ka resto kaval poliitika. Kui me tellisime roogade kõrvale mõlemad klaasi veini, tõi ettekandja lauda terve pudeli, avas selle, valas välja kaks klaasi ja jättis siis pudeli lauda, öeldes selgituseks, et las pudel olla siin, kui me tahame, võime juurde võtta. Kuigi me piirdusime kokku kahe klaasiga, avastasin hiljem arvet vaadates, et veini hinna juures oli märgitud koguseks "0,5 pudelit" - ehk siis restole plussi ca 8 eurot. Selline asi tagasi ei kutsu.”

04.08.2015 13:49 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.rootsu.ee/ RootS arvustusi (review)Otsi Google abil: roots (review)