9.1 64 hindajat

Neato BotVac 85

Laius: 33,5 cm
Pikkus: 32,1 cm
Kõrgus: 10,1 cm
Komplektis labadega pöördhari, harjaste ja labadega pöördhari, 2 nailonfiltrit, laadimisjaam, magnetpiire (4 m)
Aku tüüp: NiMH
Aku kestus: kuni 1:30h
Laadimisaeg: 3 tundi
Prahimahuti 0,7l Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
12.07.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“BotVac on Neato värskeim robottolmuimeja, mida esitleti USAs aprillis 2014 ja on nüüd jõudnud müügile ka Eestisse. Botvac seeria koosneb neljast mudelist: 85, 80, 75 ja 70e. Tehnilise poole pealt neil erinevusi ei ole, suurem number tähendab lihtsalt rohkem kaasatulevat lisavarustust. Mudelite eristamiseks on lasersilma plastkate igaühel ise värvi, vastavalt siis sinine, lilla, roheline ja oranž. Kui su lemmikvärv peaks mingil põhjusel olema oranž, mul näiteks on, siis teoorias on võimalik valida ka odavaim 70e (e nagu economy?) ning sellele juurde osta vajalik lisavarustus.

Neato BotVac 85 on sarja tippmudel ja tuleb koos kõikide lisadega, nii et juurde osta ei olegi midagi vaja.

Neato uus mudel BotVac85 - parim robottolmuimeja 2014

Intelligentne


Neato robottolmuimejad liiguvad ruumis lasernavigatsiooni abil (Botvision™). Tolmuimeja peal asub 360 kraadi pöörlev lasersilm, mille abil robot näeb enda ümber asuvaid objekte ja koostab oma mälus ruumide plaani. Põrandat koristades jätab ta läbitud teekonna meelde ja juba puhastatud pinda topelt üle koristama ei hakka. Tänu nägemisvõimele ja nutikusele koristab Neato suured pinnad kiiresti ja hoolikalt.


Moodsam välimus


Kui varasemad Neato XV-seeria robottolmuimejad on välimuselt pigem robustsed, isegi sõjakad, siis uus BotVac on saanud moodsama valge läikiva ja ümarate nurkadega kesta, mis näeb sõbralikum välja. Start-nupp on kolinud tolmukonteineri sanga juurde ja teisele poole on lisandunud spot-puhastamise nupp (puhastab umbes 2 m2 ala tolmuimeja ees). Spot oli ka varasemal XV seerial, aga ainult läbi ekraanimenüü. Eraldi nupp on mugavam küll. Ekraan on uuel BotVac’il värviline ja nupud on puutetundlikud.Uus rull on veidi pikem kui vana, aga tähelepanuväärseim muudatus puudutab rulli paigutust - kui lähedal on see seinale. Vana lõpeb servast 4,5 cm kaugusel, uus alla 1 cm. Tõsi küll, ainult paremas ääres, aga just selle poolega robot seinte ääri mööda sõidab.
Parem võimsuse/müra suhe


Suurimad arengud on toimunud aga tolmuimeja sees. Tolmukonteiner on kõvasti laiem ja omapärase voolujoonelise kujuga. Filter on samuti vanast pea kaks korda laiem ning tänu konteineri sujuvale kujule ja suurele filtri pindalale liigub õhuvool kiirelt ja imemisvõimsus on hea. Kusjuures kui vana XV seeria mootor võtab oma 10 sekundit tuure üles ja kõlab nagu pisike reaktiivlennuk, siis BotVac käivitub sekundiga ja on palju vaiksem, hääle poolest sarnaneb pigem käsitolmuimejale.Uue kujuga tolmukonteinerist on ka lihtsam raha, ehteid ja muud väärtuslikku kraami märgata.Mootor ei ole siiski ainus müratekitaja. Spiraalne combo-hari, millel harjased ja silikoonlabad vaheldumisi, teeb oma tööd päris vaikselt. Lausa nii vaikselt, et vajadusel saaks töötava tolmuimejaga isegi samas toas viibida, ehk isegi juttu ajada. Aga seda tõesti ainult tungival vajadusel, sest olgugi vaiksem kui vana mudel, hakkab pidev vuhin peagi häirima. Palju mõnusam on kodust lahkudes lihtsalt varbaga start-nuppu toksata (tasub laadimisjaam esiku lähedusse paigutada) või siis hoopis koristusajad eelseadistada, kui on selline rutiinne elu, et mingitel aegadel kindlalt kedagi kodus ei ole..
Kodust lahkuda soovitaks eriti kasutades silikoonlabadega rulli, sest see teeb ikka päris kõva lärmi, seda nii parketil kui vaibal ja eriti tagurdades. Kõrva järgi pakuks, et isegi valjemat, kui vana XV seeria mudel, aga samas mu vanal võib olla silikoon pehmeks kulunud vms. Igatahes uus rull klopib kõvasti ja valjusti ja seda on ebameeldiv pealt kuulata. Plussiks aga on see, et silikoonlabadega rulli peab puhastama väga harva.


Lihtne hooldada


Harjarullide vahetamine on palju mugavamaks tehtud. Vanal mudelil veab rulli ringi hammasrihm, mida siis rulli otsas olevale hammasrattale näpuga tuleb peale sudida. Uuel on ülekande osa üldse kasutaja eest peidus ja rull tuleb pista lihtsalt kuuskant-ühenduse otsa.Rulli välja võtta ja tagasi panna on vaja harva, aga ikkagi on see meeldiv täiendus. Tegelikult, kui kasutada combo-harja, millel on ka harjased, siis puhastada ikkagi tuleb, näiteks ära noppida harjastesse takerdunud niidijupid. Juukseid ja muid pikemaid karvu jääb ka ümber silikoonrulli kinni, aga kuni neid on vähe, saab neid ka näpuga puruks tõmmata, rulli lahti võtma ei peagi. Ega need paar juuksekarva tolmu imemist väga ei sega ka. Ektreemsematel juhtudel (näiteks mõni kuu peale laste sündi) olen rulli ka eemaldanud ning sellele kääridega lähenenud. Aga uuel on see lahtivõtmine ikka erakordselt lihtsaks tehtud. Ja külghari käib samamoodi kuuskantühenduse otsa. Magnetiga. Ahjaa, BotVac’il on külgmine puhastushari.


Külgmine puhastushari


Üheks vana Neato suurimaks miinuseks on peetud külgmise tolmuharja puudumist. Ilma külgharjata ei ole võimalik täiesti seina äärest puhastada, sest peahari sinna ei ulatu, paar sentimeetrit jääb ikka puudu. Pealegi on külghari ju olemas kõigil Neato ümmargustel konkurentidel, kellel suurem, kellel väiksem.

Tegelikult tegi üks Saksa ettevõte Vorwerk Neato eest kogu töö ära, kui tuunis juba Neato kõige esimest mudelit XV-11 ja lisas talle muu hulgas ka külgmise puhastusharja. Mudeli nimeks oli Kobold VR 100. Neato ise külgharja XV ega Signature seeriale ei lisanud, kuid BotVac’il on nüüd külghari olemas ja tulemused on kenasti näha.Nagu näha, saavad seinaääred ideaalilähedaselt puhtaks, küll aga võiks robot lauajalgadest mööduda isegi lähemalt, praegu jääb 1-3 sentimeetrine ring ikkagi veel puhastamata. See on siiski suur samm edasi vana mudeli 5-10 cm tulemusest, ning võimalik et järgmine tarkvarauuendus parandab selle vea. Uuendamiseks tuleb tolmuimeja USB-juhtmega arvuti külge ühendada, kuhugi esindusse tassida ei ole vaja.

Külghari korjab enda külge edukalt karvapusasid ja niidijuppe ning vajab samuti vahel puhastamist. Hari kinnitub magnetiga ja tegelikult hüppab eest ära ka suure harjarulli kinnitusraami avades.


Täna ei tasu siiski veel loota, et robottolmuimeja teeb kõik tööd ise ära. Nagunii on kohti, kuhu robottolmuimeja ei mahu: nurgad, alla 10 cm kõrguse põhjaga kappide alused, isegi tavalise 5-harulise ratastel kontoritooli alune. Kappide ja riiulite pealt peab ka ikka inimene ise tolmu pühkima. Aga suurte ja igavate põrandapindade puhastamise töö sobib robotile hästi ja BotVac on tänase seisuga robottolmuimejatest kõige kiirem ja kõige hoolsam.”

12.07.2014 11:52 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Kommentaarid:
13.08.2014 13:05 Nimetu
Kui tihti neid rulle ja filtreid peab vahetama? Need ju päris kallid.
31.08.2014 17:27 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

BotVaci ei oska kommenteerida, aga XV-15 rull pidas vastu umbes poolteist aastat. Vahetasin, kui nägi välja selline:Teine rull tuli kohe tolmuimejaga kaasa. Filtreid oli ka vist 6 algselt kaasas, mõni on veel alles.
15.09.2014 11:07 salalik
Rõve pilt :P
18.09.2014 13:57 Nimetu
Tahan ka robottolmuimejat!!!
09.11.2014 09:01 Nimetu
Tere, aga kust saab osta Eestist? Leidsin ainult signature variandi, botvac-i mitte...
10.11.2014 01:40 Nimetu
Homeyard müüb. Vaata keri üles üles üles ja siis tootepildi all on 'Vaata hinda' nupp
17.01.2015 18:51 Nimetu
Ägeee asi ikka!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Neato BotVac 85 arvustusi (review)Otsi Google abil: neato botvac 85 (review)