7.8 38 hindajat

Neato XV-15

Mõõtmed: 33 cm x 32 cm x 10 cm.
Puhastusala laius 24 cm.
Müra töötamisel: 68 dB (vaibal 65 dB).
Prahimahuti 0,65l
Tööaeg ühe laadimisega 60-90 min, laadimisaeg 2-3 tundi.
Komplektis lisaks laadija, magnetpiire, silikoonist labadega rull ja 8 õhufiltrit

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
19.06.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Eks see Neato probleem ole, et ta ei tee seinte äärest puhtaks ja sama ka laua jalgade ümbert. ”

26.09.2012 13:24 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
27.05.2014 09:43 Nimetu
2014. aasta uus mudel Neato BotVac teeb seinte äärest puhtaks ja lauajalgade ümbert ka (nurgahari).

“Robottolmuimeja Neato XV-15 on tegelikult juba paar aastat vana, kuid Eestis hakati seda müüma alles üsna hiljuti. Muidugi saab Neato välismaa netipoest mõnikümmend eurot soodsamalt kätte, aga kohaliku müüja käest on ilmselt ikka julgem osta – on ju robottolmuimeja veel suhteliselt haruldane kodumasin ja tema töökindlus teadmata, netiostude garantiiprobleemidega ei taha keegi tegeleda…

Olen nüüd juba mõnda aega Neato XV-15 omanik olnud ja võin julgelt nii plussid kui miinused ette lugeda.

Miks ma valisin just selle mudeli?

Esiteks, Neato XV-15 on peaaegu täiesti hooldusvaba, ainult tolmu peab koristuskordade vahel ära kallama. Tolmukogumiskarbi eemaldamine on ülilihtne, tolmuimejat selleks liigutama ega üles tõstma ei pea. Tolmukarp on küllaltki mahukas, aga kuna tolm imetakse filtri ette, siis olen igaks juhuks iga paari päeva järel püüdnud ära tühjendada. Kui kogumiskast on liiga täis ja imemisvõimsus selle tõttu väheneb, jätab robot töö pooleli ja nõuab tühjendamist – halb, kui see juhtuks keset koristustsüklit, kui kedagi kodus ei ole.

Teiseks, Neato XV-15 robottolmuimeja imeb! Tema südames on päris tõhusa imemisjõuga mootor ja Neato töövahendiks ei ole tavaline harjadega rull, vaid silikoonist labadega rootor, millega ta sisuliselt klopib tolmu maast lahti ja imeb seejärel enda sisse, erinedes sellega tavalistest pühkivatest motoriseeritud hari-kühvel-robotsüsteemidest. Kes on kunagi vaadanud kasvõi tavalise tolmuimeja harja, teab kui hästi tolm, juuksed ja kõiksugu sodi sinna kinni jääb. Harjastega robottolmuimejad vajavad pea peale igat puhastamist ise puhastamist. Eks mõned pikad juuksekarvad jäävad kinni ka Neato silikoonist rulli ümber, aga võrreldes harjadega on see peaaegu olematu mure – vahel võib lihtsalt roboti kõhu alla vaadata ja need paar karva ära kakkuda. Neato XV-15 teeb suure tolmuimejaga võrreldavat müra, ikka oluliselt rohkem kui harjadega pühkimisrobotid. Poole mürast tekitab mootori undamine ja õhu vuhin, poole vastu põrandat trummeldavad silikoonlabad. Vaiba peal on kloppimist vähem kuulda. Kõrva see müra siiski väga ei häiri ja koristava robotiga samas toas saab rääkida küll. Öiseks ajaks koristamist jätta pigem ei tasu, aga väga mugav on kahe nupuvajutusega saata robot koristama vahetult enne kodust lahkumist või siis lihtsalt programmeerida igapäevane koristustsükkel ajaks, kui kedagi kodus ei ole.

Kolmandaks, Neato koristab kiiresti. Ta liigub küll aeglaselt, kuid see-eest arukalt. Kuna aeglaselt liikudes tolmu imemine on tõhus puhastusmeetod, ei ole vaja ühte kohta mitu korda puhastada ja nii saab aega kokku hoida. Laseriga navigatsiooniseadme abil “näeb” ta ümbritsevat ruumi ja koristades peab meeles juba läbitud ja puhastatud teekonna. Navigatsiooniseade saab aru ukseavade järgi aru, kus algab uus tuba ja robot koristab poolelioleva toa lõpuni, enne kui järgmise ette võtab. Tänu laserile ei põrka ta ka hooga vastu seinu ega mööblit. Süsteemi miinuseks on see, et navigatsiooniseadme lasersilm asub 10 cm kõrgusel ja tal jäävad märkamata kõik madalamad asjad, näiteks põrandaliistud, millele tolmuimeja vahel siiski otsa põrutab.

Neato XV-15 kõige suurem puudus on see, et ta ei puhasta eriti hästi täiesti seina äärest. See labadega kloppimisrull lõpeb 3 cm enne tolmuimeja äärt ja ainult imemisvõimsusest ei piisa nii kaugelt põhjalikuks puhastamiseks. Lahtise tolmu imeb ta küll ära, aga lähemalt vaadates ei jää pind sama puhas kui labadega klopitud keskosas.

Robottolmuimeja ei asenda kindlasti suurt ja võimast tolmuimejat, mille otsik on reeglina palju liikuvam ja tolmuimeja-imeja aju reeglina palju intelligentsem. Täiesti ise koristamisest ei pääse juba ka seetõttu, et kappide-laudade-riiulite pealt peab ju nagunii vahel tolmu pühkima, sellega veel ükski robottolmuimeja ei tegele. WC, vannituba, garderoob on samuti robottolmuimejale manööverdamiseks liiga kitsad ja keerulised pinnad, nagu ka kapi- või lauatagused juhtmepuntrad, mis tuleb koristamise käigus suure tolmuimejaga ise teha. Ka vaipade põhjalikuks puhastamiseks on kindlasti vaja palju tugevamat imemisvõimsust, kui Neato suudab. Isegi kui robottolmuimeja lahtise tolmu ja karvad vaiba pealt kätte saab, on vaiba sees tolmu palju rohkem ja kätte saab selle ainult käsitsi tugeva imemisjõuga tolmuimejaga.

Robottolmuimeja võtsingi ma lihtsalt täiendama tavalist koristamist – kuna ma ei viitsi suuremat koristamist ette võtta rohkem kui korra paari nädala jooksul, siis robottolmuimejat on vaja lihtsalt selleks, et hoida igapäevaselt põrand puhtana, et ei oleks lahtiseid tolmurulle, juukseid, leivapuru ja muud, mis silmale kole või mis paljajalu käimisel võiks talla alla kinni jääda ja häirida. Sellega saab Neato XV-15 suurepäraselt ja kiiresti hakkama.

Aga ükskõik milline robottolmuimeja hoiab põranda puhta ka palju suurematest asjadest kui tolm ja karvad – kuna põrandapind peab olema iga päev koristamiseks vaba, siis ei saa enam jätta riideid ja muid asju põrandale vedelema. Maasvedeleva soki tõmbab Neato pooleldi sisse, lülitab ennast välja ja kurdab ekraanil, et rull on kinni jäänud. Sendid ja muud väiksemad asjad saab tolmukarpi tühjendades kätte – karp on läbipaistev ja teiseks on kuulda kui midagi kõliseb.

Plussid: suurim imemisvõimsus robottolmuimejate seas, intelligentne liikumine, lihtne tolmukarbi tühjendamine, puuduvad puhastamist vajavad ja kergestipurunevad detailid

Miinused: nõrk koristustulemus 3-4 cm mööbli ja seinte ääres ning nurkades, vaipade põhjalikuks puhastamiseks imemisvõimsust vähe, ei salli maas vedelevaid sokke

Kokkuvõtteks: kui on palju põrandapinda aga tihti koristada ei viitsi, siis kindlasti soovitan. See tolmu ja karvade hulk on hämmastav, mille tolmuimeja iga päev vaid mõnekümnelt ruutmeetrilt kokku tassib. Neato XV-15 töötab iseseisvalt ajal, kui kedagi kodus ei ole, ning intelligentselt navigeerides puhastab põranda kiiresti ja põhjalikult.”

19.06.2012 20:11 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +8   -0
Kommentaarid:
19.06.2012 20:21 Firestar
See on ju positiivne et sokke ei luba vedelema jätta :) Sunnib tuba korras hoidma!
19.06.2012 21:12 Nimetu
on siis see neato parem kui roomba?
19.06.2012 21:54 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Kindlasti on Neato parem kui Roomba. Roomba probleem on see, et ta on usin, aga loll. Ta põrkab mööda tuba ringi ja pühib igalt poolt mitu korda, nii läheb suurema korteri või maja koristamiseks tunde. Teiseks vajab Roomba palju hooldust, harjad lähevad umbe ja isegi kui on lisana peal AeroVac Series 2 prahikonteiner, mis harjaseid puhtaks imeb, on soovitatav Roombat kord nädalas hooldada.
Kopin teksti siit: http://www.irobot.ee/PublishedService?pageID=18&freePage=345

"Roombat peaks puhastama korra nädalas:
Harjad ning nende otstel asuvad laagrid.
Esiratas tuleb eemaldada koos kinnitusega robotist ning seejärel eemaldada ratas kinnitusest.
Kindlasti tuleb vaadata, kas ratas keerleb vabalt võlli peal. Kui mitte, siis tuleb võll välja võtta ja puhastada.
Korra kuus :
Keera kruvikeerajaga küljeharja kruvi lahti ning eemalda küljehari. Puhasta prahist ning küljeharja tagasi paigaldamisel jälgi, et harja peale surudes käiks klõps. Siis on hari ilusti paigal."

Neato XV-15 aga ei vaja mingit hooldust.

Roomba ei ole üldse mingi konkurent, pigem võiks rääkida intelligentsetest tolmuimejatest nagu LG Hom Bot 2.0 'Triple Eye' ehk Roboking Triple Eye, aga ka see on võrreldes Neatoga kehvem.
19.06.2012 22:14 Nimetu
Kuskohast siis saab selle Neato odavamalt kui Eestist kui saladus pole?
19.06.2012 22:24 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Võin soovitada sellist kohta nagu RobotShop: http://www.robotshop.com/eu/productinfo.aspx?pc=RB-Nte-01
19.06.2012 23:23 Nimetu
Tänan vastuse eest.
23.06.2012 12:22 argoon
Mõtlesin ka muidu iRobot Roomba peale, aga Neato XV-15 paistab selgelt ära tegevat. Kusjuures ma polnud sellest enne isegi mitte kuulnud, kuigi uurisin robottolmuimejate turgu paar aastat juba...
01.07.2012 20:37 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Selgub et Neato navigeerimisoskus ei olegi nii suurepärane. Tulin koju ja avastasin, et tüüp on laua alla toolijalgade vahele lõksu jäänud.

Päästsin ta siis lahti ja oli õnneks nõus samast kohast jätkama.
14.07.2012 11:42 Nimetu
Ja mis nüüd siis edasi teha? Kas laud toast välja viia, et "tark ja usin" Neato koristada saaks :) .... aga õnneks jätkab samast kohast :))) Küll on hea robot :)))
15.07.2012 17:08 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Olen edaspidi tõmmanud toolid laua alt kaugemale välja, et ei saaks niimoodi lõksu jääda. Lauda toast välja viima hakata vast ei tasu, pigem võiks keerulistes kohtades kasutada kaasasolnud magnetpiiret, mis hoiab roboti soovimatutest kohtadest eemal.
Robot on hea küll jah.
21.07.2012 08:27 Nimetu
Roombaga sellist probleemi ei ole, et peaks platsi puhtaks tegema ja mingeid magnetribasid ka kaasas ei ole :) Roombal keerulised kohad puuduvad ;) Roomba on hetkel ikka tegija aga Neato saab ka aja jooksul kindlasti paremaks.
08.08.2012 21:31 QQQ
Kena arvustus, hästi põhjendatud ja illustreeritud!
08.08.2012 22:10 Nimetu
Roomba on hea robottolmuimeja, aga aeglane. Teeb juba puhast kohta üle ja üle.
17.08.2012 10:04 Nimetu
Ega päris omapead ei saa ju ühtegi robotit tuba koristama usaldada. Robotil on ju ükskõik, kas maas vedeleb tolm ja liiv ja karvad või hoopis raha ja kõrvarõngad.
04.09.2012 18:19 mkm
Roomba vs. Neato: seinte äärest puhastamine:

26.09.2012 13:26 Nimetu
See, et Neato seina äärest isegi ei ürita puhastada on küll jama. Kes siis seina äärest puhastab? Mööbli jalgade ümbert jätab samuti mustaks.
01.02.2013 09:09 Nimetu
See kriitika ei ole päris korrektne. Kuna Neato on erinevalt teistest tugev imeja, siis isegi kui ta nurkadesse ei puutu, imeb ta sealt suurema osa sodi ja kindlasti tolmu ära mis on peamine. Nurgahari ei taga seina ääres paremat koristust näiteks leivapurule, sest hari pillub selle lihtsalt mööda põrandat laiali.
01.02.2013 09:17 Nimetu
21.07.2012 08:27 kirjutas Nimetu "Roombaga sellist probleemi ei ole, et peaks platsi puhtaks tegema ja mingeid magnetribasid ka kaasas ei ole :) Roombal keerulised kohad puuduvad ;)" See demagoogia lihtsalt vajab väikest täpsustust. Roomba võib ka väga hästi leida nurga, kuhu kinni jääda. Tean, sest olen kasutanud mõlemat masinat. Magnetriba pole mõtet maha teha, sest enamasti pole seda tarvis. Küll on see asendamatu, kui on elamises mõnest kohast vaja robot eemale hoida. Roomba kasutab selleks majakaid ja virtuaalseinu, mille kasutamine on lihtinimesele hoopis keerulisem. Palju olulisem on siinjuures see, et Roomba ei suuda mitme toa korral ilma majakateta adekvaatselt töötada. Seega, ilma majakateta Roomba sobib vaid ühes toas korraga kasutamiseks. Palun kommenteerida seda, mida teame.

05.02.2013 20:14 Nimetu
Mis see Neato robottolmuimeja ka maksab? Ma nägin mingit suvalist hiinakat Prismas, aga seda pole nagu märganud isegi elektroonikapoodides - seal valdav Samsung.
26.09.2013 23:32 Nimetu
Üleval pildi juures on hinna vaatamise link ju olemas
30.11.2013 19:16 Nimetu
Olen sellise vidina nagu Neato XV-25 omanik ja ütlen ausalt, et see on uskumatu, kuid me oleme elle vidinaga kohe väga rahul! Kui alguses sai väga oodatud millal masin koristama hakkab, et vaadata kuidas ta seda teb siis see ootus pole üle läinud!
Miks sai soeatud?, kuna kodus on koer siis oli üpris tüütu vahetult peale tööpäeva esimese asjana hakata tolmuimejaga koristama ja siis muud elu elama!
Läks õnneks, et esimese robotina sai ostetud just see isend, et ei pidanud läbi katsetama ja "pettuma" kõiki neid teisi!
Ta on iseõppiv ja jätab ruumid ja esemed ruumis meelde. Kui esimsed koristuskorrad olid 95m2 kohta sellised 1 tund ja käis ta ennast vahepeal laadimas, siis nüüd on efektiivsus oluliselt kasvanud ja teeb ta töö ära ca 30 minutiga. Jah ka meil on ta paar korda toolide vahele kinni (ka inimesed, arvestades nende kõrget intelligentsi jäävad teinekord mõnedesse kohtadesse kinni :D) jäänud aga selle peab arvestama!
Loomaomanike jaoks on see tõesti tohutu abivahend ja abimees. Soovitan julgelt kõikidele.
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Neato XV-15 arvustusi (review)Otsi Google abil: neato xv-15 (review)