9.1 8 hindajat

Pegasus
http://www.restoranpegasus.ee

Restoran Tallinna vanalinnas, Harju 1

Lisas helehõbedane 16.06.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Kõht oli tühi ja ilma eelneva bronnita oli võimatu teistesse poppidesse restoranidesse sisse tungida, aga vana hea Pegasus oma kolme korrusega leidis siiski meile ühe laua :) Rahvas tundus olevat 50:60 kohalikud ja turistid. Nagu selgus, olevat ka kirjanikud taasleidnud enda koha Pegasuses, kus nad ju ka 60ndatel usinasti käisid. Interjööri osas püüti säilitada mingil määral algupärast, kuid ilmselgelt moodsama touchiga. Märksõnad on vast lihtsus ja funktsionaalsus.

Menüü on täpselt paraja valikuga ja ei tekita segadust, samas pakub ka taimetoitlastele kõhutäit. Esmalt toodi lauale ürdivõi ja nende enda leiutatud õllesepik. Seda tellisime lausa juurde, sest maitse oli huvitav ja kes siis suudaks soojale saiale vastu panna!
Edasi aga läksid proovimisele meie poolt külm tomatisupp (5,40€) ja kahe kala supp munasaiaga (6,50€). Tomatisupp oli väga maitsev ja külm nagu pidigi. Kahjuks oli kalasupp ka pisut jahedapoolne, aga see võeti teadmiseks ja lubati end parandada. Munasaia kohta arutlesime kaaslasega, et kas see on nagu "vaesed rüütlid"?:) Juba selle mõtte peale tuligi isu kohe peale, aga peagi selgus, et tegemist oli munamäärdega krõbesaial. See maitses samuti hästi tegelikult.

Kõht oli enne hirmus tühi ja tellisime jagamiseks ka täidetud suvikõrvitsa (7,90€), aga mõlemal jäi sellest pool alles, sest...kuidagi puudus see "miski", või koguni maitse? Mõne ürdiga oleks saanud ehk mekki parandada. Ilmselt mängis rolli ka asjalolu, et sõime sepikust kõhu liiga täis :)

Küll aga ununes suvikõrvits KOHE kui ette toodi mustasõstra-mannavaht mündipiimaga (4,90€)! Olime kaaslasega neelud soojaks rääkinud mannavahtudest ja kujutelmast, milline see Pegasuse nägemuse kohaselt olla võiks. Ja ta oli ilus! Ja ta oli maitsev! Täiesti tumeroosa, isegi lillaka värvusega ja nii mõnusalt kreemjas ning hapukas, viimast aitas maha keerata mündipiima magusus ja beseetükikesed. Kes vähegi on mannavahusõber, siis soovitan seda kindlasti proovida :)

Teenindus oli hästi meeldiv ja entusiastlik. Arve toodi nõukaaegse raamatu vahel ja lähema uurimise peale tutvustati meile Pegasuse ajalugu, kontseptsiooni, kuivõrd tore on seal töötada ja ka kollektiiv olevat maailma parim ;) Kõige parem töötaja on õnnelik töötaja ja seda näeb ja tunneb ka klient, kõige positiivsemas mõttes. Hinnad on neil ka sõbralikud, lisaks teenindajatele, seega tasub seal mekutamas käia küll :)”

07.08.2016 10:52 - pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

pliks on seda arvustust muutnud: 07.08.2016 10:53
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Sai värskelt käidud vastselt taas uksed avanud Pegasuses. Seal varasematel aastatel tegutsenud kohtadega võrdlusi ei oska tuua, sest pole neis käinud. Igatahes...

Koht on kena. Kokku kolm korrust, mida ühendab keerdtrepp. Parimad kohad 2. korrusel akna all (need tasuks kindlasti ette kinni panna, kui on soov akna all istuda), 1. korrusel on nurgam olemine ning 3. korrusel tänaval toimuva jälgimiseks veidi kõrge, kuigi ka ok. Lauad-toolid "vana kool", aga mugavad, lambid klassika. Esmapilgul jääb ehk kuidagi liiga lakutud mulje, kuid maha istudes see lahtub. Samas pole seal sellist päris mõnusat kohviku-hubasust.

Veinikaart on tubli, tuleks märkida, et valida saab lausa kolme heleda ja tumeda majaveini vahel. Menüü on paraja pikkusega ning mitmekülgne, kuigi pearoogadest paistis esmalt silma fenkol (mis hiljem, selgus, on tegelikult väga kaval leid), aga siis ka ülejäänud toonid: risoto, juustud, veisemaks, kohafilee ning tavapärased kanafilee ja veise sisefilee. Kanafilee sidrunikartuli, marineeritud tikrite ja maapähklikastmega oli ühe inimese jaoks ehk isegi liiga toekas, kuid väga hea, eriti positiivne leid oli tikker. Teine, kallim roog - kohafilee ahjus küpsetatud fenkoliga oli mõtlikuma maitsegammaga, kuid samuti suurepärane. Kerge röstitooni saanud fenkol oli harjumuspärasest teise maitsega, üllatuslikult oli selle portsu suurus märgatavalt odavama kanaga võrreldes märgatavalt väiksem. Pearoa kõrvale toodi kaks lõiku tummist sepikut ning soolakristallidega võid. Magusaks läks soe ploomikook tillijäätisega, mis olevat külastajate seas juba soojalt vastu võetud, ning tõepoolest - see OLI imeline. Ühesõnaga menüü on värske, kerge ning ebatraditsiooniliste kiiksudega. Tore! Ning hinnad on samuti vanalinna kohta mõistlikud, kuigi kõrgevõitu nagu kesklinnas ikka.

Teenindusega saab samuti ainult rahule jääda. Kuigi alguses korruseid läbi kõndides tunti potentsiaalsete istujate vastu ebaeestlaslikult elavat huvi (pakuks, et iga korruse ettekandja teenib oma korruse laudade käibelt), siis hiljem, maha istununa, oli teenindus täpselt selline, kui olema peab - pidevalt rahulolu ei uurita, kuid ollakse olemas, kui on tarvis. :)”

16.06.2014 12:58 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.restoranpegasus.ee Pegasus arvustusi (review)Otsi Google abil: pegasus (review)