8.7 16 hindajat

Põrgu Õllelokaal
http://www.porgu.ee

Õllelokaal ja söögikoht Tallinna vanalinnas, Rüütli 4.

Lisas Fergus 14.03.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Põrgu näeb võrreldes teiste vanalinna söögikohtadega ikka üsna erinev välja. Kõigepealt jääb silma absoluutselt igasuguse tekstiili puudumine sisekujunduses, valgete kiviseinte ja võlvidega keldris on lihtne must sepistatud rauast mööbel ja laes samasugused sepistatud valgustid. Vanalinna konteksti siiski sobib selline lähenemine hästi ja hoolimata raudtooli karmist väljanägemisest ja paarikümnekilosest raskusest oli sellel ka istuda üllatavalt mugav. Ja laud ei kõikunud. Selle ees peaks lisaplussi andma. Alguses kergelt jahmatava interjööriga harjub minutitega. Kuid mitmesugustest vanalinna pehmetest ninnu-nännu-diivanibaaridest eristub Põrgu täielikult. Ja Põrgu oli vähemalt täna küll üsna jahe koht, räägitagu üle tee asutuses mida tahes. Isegi veidi liiga jahe.

porgu_laud.jpg

Sõin päevapraadi, milleks oli sealiha-köögiviljapada rosmariinikartuliga. Pildilt hästi aru ei saagi, millest see koosneb - aga nende rediseviilude all oli päris tõsiseltvõetav kuhi liha, ma ei mäletagi et päevaprae lihakogus oleks kuskil nii suur olnud. Ja see liha oli oi kui hea. Koorega kartulid sobisid ka kõrvale ülihästi ja mulle meeldis, et kokk kartuliga üle ei pingutanud.
Vanalinnas nii soodsa hinnaga nii head sööki ei oleks osanud loota, eriti veel päevapraena. Tase!

porgu_paevapraad.jpg

Muljetavaldav on Põrgu õllevalik, leti taga kõrgub õllekraanide mets ja menüüst loen kokku tervelt 13 vaadiõlut! Neist ükski ei ole aga tavapärased sinise ega punase sildiga, vaid esindatud on maailma parimad õlled igale maitsele. Eestit on kusjuures valitud esindama Saaremaa Pihtla talu õlu ja veel ka Viru Õlu Toolse ja Palmse. Ka pudeliõllede valik on enam kui külluslik ja nende puhul on samuti valik tehtud pigem maitse ja mitte kättesaadavuse lihtsuse järgi.
Kuna lõuna ajal ei saanud rohkem kui 0,3l lubada, siis pean kindlasti tagasi minema.

Eraldi tahaks kiita meeldivat ja kiiret teenindust, toidud saabusid samuti kiiresti. Meeldiv, et päevaprae kõrvale näiteks pakuti leiba lauas. Leib oli iseküpsetatud ja väga hea.

Ja üks suur pluss on Põrgul veel - selline ebaviisakas asi nagu telefonihelin vestluse ajal on välistatud, sest mobiililevi puudub täiesti.”

27.03.2012 21:59 - Menüü
Menüü on seda arvustust muutnud: 27.03.2012 22:28
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
14.04.2012 14:16 Nimetu
Õllelokaal Põrgu võitis parima kõrtsi hõbelusika!
http://www.silverspoon.ee/et/uudised/56-2012-voitjad-selgunud-hobelusikad-jagatud
13.06.2012 23:44 Nimetu
Tele2 levi on täiesti olemas. EMT ja Elisa paraku jah null levi..
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.porgu.ee Põrgu Õllelokaal arvustusi (review)Otsi Google abil: põrgu Õllelokaal (review)