9.4 5 hindajat

Vikings
Michael Hirst

Legend räägib, et Ragnar olevat Odini otsene järeltuliija. Kirjeldab Ragnar Lothbroki seiklusi, kui oma aja suurima sangari omi. Saaga jutustab Ragnari elust ja tema perekonnast ning viikingite brotherhoodist sealtmaalt, kui ta oli suvaline farmer kuni ta sai kuningaks. Kuidas ta avastas läänemaailma viikingitele. Räägib viikingite jumalatest ja nende hirmu kõige uue ees, samas Ragnari janu uute asjade ja teadmiste järgi. Lisas Ceilin 16.02.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Sari on müstiline ja müütiline. Palju on usku ja nn Viikingite kombelõtvust. Nende eluolustikku on kajastatud väga ehedalt ja sari on üles ehitatud väga kaasahaaravalt. Kõik ongi enamasti nii must-valge, nagu Earl ütlen - kuni mängu tuli Ragnar.

Ragnar on hirmutav kuju (aga üüber seksikas). Tema sügavsinised silmad puurivad läbi.
Ma võiks võrrelda seda sarja troonide mänguga, kuid suurema tõenäosusega Viikingid ja Ragnar Lothbrok olid reaalselt ka olemas erinevalt Troonide mängu tegelaskujudest. Kuid siiski, samamoodi toimub seal teatud võimuvõitlus, kuigi mulle tundub, et Ragnari poolt veidi tahtmatult.

Tema esimene on tema perekond. Ta jätab endast väga ausa ja õiglase mehe mulje, kuid ka temal juhtub apsakaid (Printsess Aslaug). Tänu tema apsakale juhtub minuarust kõige hullem asi, mis temaga juhtuda saab, ta naine Lagertha läheb ta juurest koos pojaga ära. Jah, ta võtab Aslaugi endale naiseks ja viimane sünnitab talle päris mitu poega, mida ta nii hirmsasti soovis, kuid see teeb Ragnarist naisepetja. Aga samas muidug, oli ta aus mees, tegi vea ja maksis selle eest õiglast hinda.

Räägib sellest, kuidas ta avastas läänemaailma. Viikingitel oli raskusi enda ära elatamisega, kuna nad elatusid rüüsteretkedest. Ka muidugi sellest, et nad ise harisid põldu ja olid kalamehed jne, kuid suure osa said nad ka rüüsteretkedest.”

16.02.2015 22:47 - Ceilin
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Michael Hirst Vikings arvustusi (review)Otsi Google abil: michael hirst vikings (review)