8.7 3 hindajat

Mis on jõulud?
Maria Usk

Jõululavastus lastele. Lugu saab alguse ühel talveõhtul, kui väike Mariel küsib ema-isa käest, et mis need jõulud tegelikult on? Ema ja isa seletavad teineteist täiendades, et jõulud on siis, kui me kaunistame jõuluehetega toa ära, ja siis, kui me paneme sussid aknalauale, et päkapikud võiksid üllatusi tuua, ning siis, kui teeme piparkooke ja saame kingitusi. Ema ja isa lisavad, et küll Mariel sellest ise aru saab, kui jõulud päriselt käes on. Nii näemegi selles loos jõuludega seotud asjade toredaid tegemisi: kuidas sünnivad jõuluehted, mis elu elavad sussid ning mis toimub piparkoogimaal. Loo lõpus saab Marielile selgeks ka see päris õige jõulutunne – et see saab tekkida siis, kui oleme kodus koos oma kõige kallimate inimestega – oma perega. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
11.12.2018
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Lihtsalt SUUREPÄRANE! Viimase aja kogemused NUKU teatriga on sellised, et lapsed hakkavad etenduse ajal nutma. Pingutatakse selliseid dramaatilisi kohti, vanemate surma, veidralt hirmutavaid mammutikorjuseid jms.

Aga "Mis on jõulud?" on lihtsalt imeline, armas, suurepäraselt kirjutatud ja mängitud etendus. See on küll mõeldud noorematele, aga samas ei ole oma olemuselt tingimata "titekas", sest on nii huvitavalt visuaalne ja auditoorne, et ka täiskasvanu jääb lummatult vaatama.

Tõtt-öelda polegi ma sellist asja ammu näinud, kus ei efektitseta helida ja valgusega mitte selle pärast, et need võimalused on olemas, vaid kõik nad teenivad väga õiget eesmärki ja tunduvad kõike muud kui punnitatud.

Tõsiselt armas etendus. Au ja kiitus selle geniaalsuse eest nii autor Maria Uskile kui ka Doris Tislarile ja Karl Sakritsile, kes seal mängisid.”

11.12.2018 09:44 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Maria Usk Mis on jõulud? arvustusi (review)Otsi Google abil: maria usk mis on jõulud? (review)