7.6 21 hindajat

Leib Restoran
http://www.leibresto.ee

Restoran Vanalinnas, Uus tn 31.
Kohalikust naturaalsest toorainest valmistatud toidud.

Lisas Toiduklubi 18.08.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Sai käidud Leivas kolmekäigulisel õhtusöögil ja võib täie kindlusega öelda, et tegemist on mõnusa õhkkonnaga paigaga, kus on imelised eelroad, Tallinna keskmist fine dining'u taset veidi ületavad pearoad ning asjatundlik ja viisakas teenindus. 10 punktist jäi üks punkt puudu, sest teenindajad kaotasid laua koristamise ja veini juurdekallamise vastu huvi pärast arve võtmist. Aga, etteruttavalt, see jääb ka ainukeseks miinuseks!

Leiva kõige mõnusamad tunduvad olevat kohad n-ö tänavatasandil ehk siis peasaalist vasakul korrus allpool. Piisavalt hubane ja intiimne, mitte nii kõigi silme all kui ehk peasaalis. Seega romantikutest toidunautlejad - vasakule ja trepist alla. :)

Hinnaklass on Tallinna sama taseme söögikohtadega (!) võrreldes täiesti mõistlik ja veinikaart vägev. Ei mina mõista, mis ülehinnatuses siin seda paika süüdistatakse. Vaadake võrdlusbaasi.

Restoran pidavat menüüd muutma paari-kolme kuu tagant, nii et ega pearoogade väljatoomisel pikemas plaanis suurt tähtsust pole. Aga üldise tooni saab nendega ikka ära kirjeldada.

Kindlasti peaks algatuseks võtma eelroad, mitte piirduma tavapärase pearoa-magusaga, sest eelroogade maitsenüansid olid pearoogadest säravamad, eksperimentaalsust oli enam. Tundub, et tehtud valik - kitsepiimajuustukreem punasõstra-peedisalati ja kaeraõhikuga (väga hea kooskõla, mäng magusa-soolase piiril, imeline) ning vinnutatud pardifilee aniisiga marineeritud peedi ja karulaugukastmega (nii hõrku ja suus sulavat parti annab ausalt öeldes otsida) - on kindla peale minek.

Pearoogadest jäi sõelale kaks liha: pikalt küpsetatud seapõsk karulaugu-kartulipüree ja tummise köögiviljahautisega ning Liivimaa lihaveise antrekoot juurselleri-röstküüslaugukreemi ja vürtsitatud punase kapsaga (küpsusaste medium). Seapõsk oli selle õhtu ainukene "pettumus", ja seda väga proosalisel põhjusel. Ülejäänud road olid lihtsalt nii mitmekülgsed ja üllatavad, et see kahvli all kergesti taltuv suitsukas mahlane liha tundus nende kõrval tavaline. Antrekoot aga viis keele alla. Vapustav!

Magusa poolelt pole Leivas ka varem pettuda tulnud (suvel on terrass muide väga mõnus lihtsalt kohvi-koogi tellimiseks). Brüleekreem musta leivaga oli tavapärases headuses. (Ehk võinuks põhjas veidi enam soola olla leivapuru vahel? Selline kerge üllatussirakas?) Šokolaadikreem keefirijäätise ja karamellikastmega aga tõeline meistriteos. Tavaliselt kipub jäätis magustoidu juures olema risustav, röövib peaosatäitjalt maitset ning on mingi maitseavariilise maiguga, kuid seekord ... kõik paigas. Ega see tegelikult suur üllatus ei olnud, nad teavad, mida teevad.

Ahjaa, leiba tuuakse nüüd juba enne eelroogade saabumist ning varusid täiendatakse omaalgatuslikult ja rikkalikult. ;)”

17.02.2014 14:59 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +2   -0

“Ülehinnatud koht, toit keskpärane ning teenindus tüütavalt pealetükkiv. Leiba pidi ise küsima, juurde ei toodud, lubatud pleed jäigi toomata, pearoog toodi vale....hiljem see viga parandati, kuid kahjuks oli toit kõrbenud lisanditega. Vein oli super!”

03.06.2013 11:03 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
03.06.2013 13:08 Nimetu
Mulle meeldib see osa, et leiba ei toodud. Restoranis "Leib" :))

“Kiidan meeldiva õhkkonna ja sõbraliku teeninduse eest. Selline mõnus hubane ja eestimaine. Koha saamise suhtes on eelmisel kommijal tõesti õigus - niisama minnes kohta pole siiani saanud. Peaks ikka laua panema ette. Siin resto kohta ka detailsem ülevaade ja saab ka kergelt laua bronnida. http://www.vabalaud.ee/et/restoran/leibrestojaaed/”

14.01.2012 11:43 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“...igav interiöör, keskpärased toidud!”

26.09.2011 16:12 - VilluP
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
26.09.2011 16:16 iEat
Värskendav, et keegi sama meelt on. No mitte päris 1p minu poolt, aga ÜLE HINNATUD on kõige õigem märksõna selle kohta üldse.

“Koht on vahva,kuna siseõues ollakse end mõnusalt sisse seatud.Toidud eristuvad teistest kohtadest.Maja erijook pole suurem asi ja laudade koristus ka.”

22.08.2011 18:46 - Tiia Ovtsinnikov
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Väga meeldib restoran nii õhkkonna, teeninduse kui toitude osas. Restoran ja aed on alati rahvast täis, reaalne oht on broneeringuta tulles isegi ukse taha jääda.”

18.08.2011 12:22 - Toiduklubi
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.leibresto.ee Leib Restoran arvustusi (review)Otsi Google abil: leib restoran (review)