6.5 8 hindajat

Peps
www.facebook.com/PEPSkohvik

Kohvik-söögikoht Kentmanni 6, Tallinn. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
24.10.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Uues (äri)majas hakkas silma uus söögikoht ning muidugi oli ainult lühikese aja küsimus, mil selle üle vaatan ja järele proovin.

Sisse astudes leiab külaline end üsna täispuidusest ruumist. Kõik näib olevat ise tehtud või vähemalt just Pepsi jaoks tehtud. Ehituspoest pärinevate lintidega lakke tõmmatud puust laudadest valgustitest, toolide, söögilaudade ja ladu meenutavate riiuliteni leti kohal. Ladu on ehk kõige tabavam võrdlus selle tunde kohta. Ladu, kust võib leida hulgaliselt igasuguseid puust kaste, millele šablooniga kirjad peale lastud.

Muide lett, mida mainisin on selles mõttes huvitav, et ega seal leti ääres teenindajat üldiselt ei ole. St seal on küll kohvimasin, mahlatsentrifuug, külmikud jne, mida teenindajal aeg-ajalt vaja kasutada on, aga püsivalt tal seal seismist ei ole ning kui oleks, siis seisaks ta ju külaliste poole seljaga, mis polekski eriti hea mõte. Küll aga paistab selle leti tagant köök. Ühesõnaga, päris omapärane lahendus, just see lett. Kööki paistab piisavalt vähe, et näeks vaid kokka askendamas, aga mitte päris toidutegemise protsessi ennast.

Restoran kohvik Peps Kentmannis

Teenindaja oli väga sõbralik ning oli kohviku peale ainus. Selline inimene, kes kohe särab, mitte ainult ei tee oma tööd.

Tellisin värkse apelsinimahla (õunad olid otsas) ja tore oli, et seda toodi paras purgitäis.Tavaliselt saab ju mingi 200 ml vms, mis on rohkem lastekogus, aga seal purgis oli v-o kuni poole rohkem. Lisaks, jah, purgis. Mis nägi välja huvitav, aga pigem mitte väga apetiitne. Ilmselt oleks leidnud mingi laheda, aga isuäratavama nõu. V-o ei olnud sellele purgile peale keeratud kaas (mille august oli kõrs läbi torgatud) hea mõte. Midagi mõjus igatahes valesti.

Toitudest proovisin muidugi eelkõige burgerit, mis kenasti menüüs seisis. "Tumeda kukliga" majaburger. Küllap juba teate mu burgeriobsessiooni -- kui kuskil on, proovin järele, püüdes hamburgerite Püha Graali leida.

Burger toodi kohale mitte just ülikiiresti, aga mitte ka talumatlt aeglaselt. Kuna nimes seisis "tume kukkel", siis eeldasin, et tegemist on mingi täistera- või lihtsalt rukkikukliga, aga selleks "kukliks" oli hoopis Rännumehe koorikleib. Selle vahel kotlet, juust, rukolat, sibulat ja marineeritud paprikat. Kõrval natuke värkseid salatilehti ja mingi punane gruusia moodi tomatikaste.

Restoran kohvik Peps Kentmannis toit burger

Kotlet oli väga mahlane ja päris maitsev. Paraku rikkus kogu burgerit tugevalt asjaolu, et see nõretas rasvast. Leivad all ja peal olid rasvast sisuliselt läbi ligunenud ja kui paar esimest apsu ongi head, siis puhast rasva süües läheb süda varem või hiljem pahaks ning mingi hea mõte sellista sja serveerida kindlasti ei ole. Mõistagi jäi ligunenud leiba omajagu järele, samas burgerikotleti sõin vist isegi lõpuni, sest see oli hea. Ma ei kujuta ette, kuidas juhtus, et ka pealmine leib rasvast üleujutatud sai, kokk pidi seda küll eraldi rasvas praadima, sest kotlet oli ju selle all.. Ei tea. Ja just see rasvasus rikkus muidu igati viisaka burgeri peo.

Restoran kohvik Peps Kentmannis burger

Salat oli kõrval hästi tavaline ja nägi välja ngu oleks valmissegatud pakendist välja valatud. Kui ka ei olnud, siis värskelt potist neid liblesid nopitud ei olnud, mitmetel avastasin kuivanud varreotsad, kust need millalgi päev(i) tagasi murtud oli.

Proovisin ka "aasiapärast kanasalatit", kus samuti kõrval üsna mittemidagiütlev salat oli, kana ise oli ka küllat hea. Muide, ise arvasin, et tegemist on mingi nuudlitoiduga vms, roa välimus üllatas mind. Aga see pole mingi viga, lihtsalt minu mõttemall.

Restoran kohvik Peps Kentmannis aasia salat

Nii, ja lõpetuseks kohv. Mis kahjuks ei olnud hea :( Kibe ja suisa halb. Sellest on väga kahju, sest see on roa punkt, mis loob kogu lahkumise meeleolu. Tõesti oli paha kohv. Kuigi masin paistis uus ja vinge. Aga kas valed oad või kehvasti seadistatud masin -- igatahes hoidke Pepsi kohvist eemale.

Kokkuvõttes oli koht põnev ja istuda seal mõnus, teenindus hea ning roogade potentsiaal päris mõistlik, ehkki paar möödalasku (burgeri rasvaga ujutamine ja halb kohv) rikkusid kogemusest üksjagu. Kui detailid korda saab, on lootust, et Peps on siiski täiesti asjalik toidu- ja niisama istumise ja jutuajamise koht.

Muidugi, tasub silmas pidada, et eks ma olen ka üsna peps.. khmm.. ;)”

24.10.2015 21:56 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 25.10.2015 14:16
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/PEPSkohvik Peps arvustusi (review)Otsi Google abil: peps (review)