9.3 10 hindajat

Nukitsamees (1981)
Helle Karis

Kaks last, Iti ja Kusti, eksivad marjulkäigul metsa, pimeneb ja nad satuvad nõiamoori küüsi. Viimane viib nad oma metsamajja ja paneb sisuliselt orjatööle – poisikese seakarja ja pisitüdruku kollipere noorimat võsu Nukitsameest valvama. Kollipere juurest põgenetakse, kui ülejäänud metsaasukad tõttavad ummisjalu rahapada välja kaevama. Lapsed otsustavad Nukitsamehe endaga kodukülla kaasa võtta ja pärast kohutavat tagaajamist hämaras põlislaanes jõutakse tagasi kodutallu. Nukitsamehest saab pärast tavaline poiss – tema peast kaovad isegi sarvenukid, mis talle esialgse hüüdnime on andnud. Stsenaristid: Helle Karis, Helgi Oidermaa, Olav Ehala. Osades: Egert Soll, Anna-Liisa Kurve, Ülari Kirsipuu. Lisas Kantorio 01.12.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Selle filmi kohta on nii palju öelda ning nii palju on juba öeldud. Seega väärtustaksin imelikul kombel nukitsamehe filmi puhul hoopis pisikes nukitsamehe siirust (tema näod ja liigutused), mis on igaveseks jäädvustunud filmi lindile, sest harva suudavad lapsnäitlejad mõjuda nõnda usutavalt.”

26.04.2011 00:11 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Väiksena tundus see film päris õudne, hiljem olen teada saanud, et selles peitus päris palju hoolikalt varjatud poliitilist satiiri, nii et vaatan kogu filmi teise pilguga. Olav Ehala muusika on täiesti geniaalne ja filmis kõlanud laule kuuleb päris sageli tänapäevalgi -- Rahalaul, Kodulaul...”

01.12.2010 21:24 - Kantorio
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Helle Karis Nukitsamees (1981) arvustusi (review)Otsi Google abil: helle karis nukitsamees (1981) (review)