8.7 6 hindajat

Ways to live forever
Gustavo Ron

Lisas Tulekera 01.04.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“,,Kuidas elada igavesti" on oma nime saanud ilmselt ühelt peategelase vastuseta jäänud küsimuselt. Sealhulgas on ka küsimusi nagu näiteks, miks peab surema, mis tunne on surra jne.
Selle filmi peaosatäitja on Robbie Kay, kes peab mängima Sami-12 aastast poissi, kes põeb leukeemiat. Sam hakkab pidama videopäevikut, kus räägib oma päevadest ja tegemistest. Filmis hakkab ta ellu viima oma unistusi (teha Guinnessi rekord, suudelda tüdrukut, joosta üles alla viivast eskalaatorist jne). Ta parimat sõpra Felixit mängib Alex Etel. Felix on samuti leukeemiat põdev poiss, kes sureb kahjuks filmi teises pooles. Ta aitab Samil oma unistusi täide viia.
Minu jaoks oli filmi põhisõnum see, et meil on vedanud kui meil ei ole mingit rasket haigust ega puuet. Aga ka see, et isegi kui meil pole vedanud, siis peaksime nautima elu.
Ma soovitaksin seda kindlasti kõigile üle 9-aastastele lastele ja ka suurtele, sest see toob välja mitu põhjust, miks elu nautida ja seda mitte raisku lasta. Nooremad lapsed ei pruugi sellest aru saada.
Minu meelest mängisid kõik oma rolli hästi välja. Ja olid huvitavad tegelased.
Selle kurva filmi režissöör on Gustavo Ron, kes on Hispaania režissöör ja stsenarist, kes selle aasta detsembris saab 42-aastaseks.”

27.04.2014 10:37 - carmel.uibopuu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Kommentaarid:
23.01.2015 19:54 MIB
Hea arvustus.

“ Kuidas elada igavesti on 2010.aasta film, mille režisöör on Gustavo Ron. Film on tehtud novelli järgi, mille kirjutas Sally Nicholas. Peaosatäitjad filmis on Robbie Kay (Sam), Ben Chaplin (Sami isa), Emilia Fox (Sami ema), Alex Etel (Felix) ja Greta Schacchi (Koduõpetaja).
Film räägib poisist kelle nimi on Sam ja tal on leukeemia. Ta hakkab kirjutama endast raamatut. Sam kogub ka jutte ja vapustavaid fakte. Filmis räägib ta enda haigusest, enamus aja haiglates elamisest, oma parimast sõbrast Felixist, enda elust ja unistustest. Tal on palju unistusi, mida ta soovib täita enne enda surma. Enamik nendest ta ka täidab. Kuid varsti ütleb arst ta vanematele, et tal pole palju enam elada, umbes kuu aega. Ta täidab isaga oma suurima unistuse ja peagi sureb õnnelikuna.
Minu hinnang näitlejate tööle on väga hea. Minu arvates nad mängisid oma rolli täiesti arusaadavalt välja. Õiged näitlejad olid sellele filmile valitud. Filmi visuaalne pool oli ka hea. Kõik oli õigesti filmitud. See oli ka filmitud ilusas Inglismaa linnas.
Mina sain aru, et selle filmi sõnum on see, et isegi kui meil on vähe aega elada, peame proovima teha kõiki neid asju, millest oleme unistanud, me suudame elada ka oma haigusega, kui meil on pere ja sõbrad kõiges toeks. Tegelikult tahtis filmi autor öelda seda, et on palju viise kuidas igavesti elada ja just selles filmis räägib ta nendest ja jutustab need läbi lapse, kellel on leukeemia. Mina soovitan teistele filmi sellepärast, et see film räägib sellest, et suremine polegi nii jube ja see on kõik inimeste elus loomulik. Minule meeldis see film ka sellepärast, et see andis positiivsema mõtlemise selle koha pealt. Soovitan filmi kõikidele.

20.04.2014 23:13 - Athina Lepvalts
Athina Lepvalts on seda arvustust muutnud: 20.04.2014 23:16
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Gustavo Ron Ways to live forever arvustusi (review)Otsi Google abil: gustavo ron ways to live forever (review)