Müügimehe surm
8.8
13 hindajat

31. Müügimehe surm
Ingo Normet

60-aastase müügimehe Willy Lomaniga on midagi lahti. Päise päeva ajal elab ta mälestustes, justkui oleks tema täiskasvanud pojad veel lapsed ja ta ise oma karjääri alguses. Willy hakkab väsima. Nelikümmend aastat on ta töötanud oma firma madalaimal astmel. Kus ta siis vale sammu tegi ja võimaluse kasutamata jättis? Willy uskus ikka, et edu võti on inimestele meeldimises. Mitte see, mida sa tead, vaid see, keda sa tunned! Nii õpetas ta ka oma poegi. Tulemuseks on aga, et täna jagavad noored mehed isaga tema enesepettust ja ummikut. American Dream'i rususid.. Kunstnik: Airi Eras. Tõlkija: Peeter Sauter. Osades: Lembit Ulfsak, Mari Lill, Mait Malmsten, Ivo Uukkivi, Martin Veinmann, Tõnu Aav, Margus Prangel, Lauri Lagle, Elina Reinold või Hilje Murel, Aleksander Eelmaa või Raimo Pass, Külli Reinumägi, Merle Palmiste.


Lisas reekvia 03.11.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Minule meeldis! harva saab sellise elamuse. Oli palju äratuntavat perekonnaelust kuidas vanemad elavad välja oma unistusi laste peale ja tekitavad sellega traagikat laste elusse. Muidugi hael lugu ka. Mooramaa mees oli oma töö teinud ja....uks on sel. Nagu täna siin ja praegu. Pealegi oli vaimukas dialoog ja naerda sai ka. Ulfsak on kõva tegija.!”

18.02.2011 12:51 - bergeenia
bergeenia on seda arvustust muutnud: 18.02.2011 12:53
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Härra Biedermann ja tulesüütajad
8.8
13 hindajat

32. Härra Biedermann ja tulesüütajad
Kristjan Üksküla

Osades: Argo Aadli, Veiko Tubin, Allan Noormets, Rain Simmul, Piret Kalda, Helene Vannari. Kunstnik: Aime Unt. Tõlkija: Aleksander Kurtna. Esietendus: 06.11.2010. Tallinna Linnateater.


Lisas laurent 29.11.2010
Pane hinne:
Heinrich IV
8.8
4 hindajat

33. Heinrich IV
Enn Keerd

Tegijad: autor Luigi Pirandello lavastaja Enn Keerd kunstnik Jaanus Laagriküll (külalisena Ugala teatrist) valguskunstnik Emil Kallas (külalisena TÜ VKAst) muusikaline kujundaja Feliks Kütt osades :Jaan Rekkor, Piret Laurimaa, Katrin Valkna, Sten Karpov, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Bert Raudsep, Sepo Seeman, Jüri Vlassov, Tambet Seling, Ahti Puudersell. Tutvustus: Kõrgklassi kuuluv mees kukub karnevalipidustuste ajal õnnetult hobuse seljast. Teadvusele tulles ei mäleta ta mitte kui midagi oma endisest elust ning on veendunud, et ta on keskaja Saksa keiser Heinrich IV, keda ta maskiballil kehastas. Sõbrad aitavad mehel kakskümmend aastat selles kujutluspildis elada, luues tema ümber võimalikult tõepärase Heinrich IV õukonna maailma. Ent ükski illusioon ei saa kesta igavesti: lähedased otsustavad Heinrich IV šokimeetodil hullumeelsusest välja tuua, et ta võiks taas nautida elu 21. sajandil.


Lisas cantabile 29.01.2013
Pane hinne:
Robinson & Crusoe
8.7
3 hindajat

34. Robinson & Crusoe
Aare Toikka

Osades: Ago Soots, Meelis Põdersoo. "Kui paljusid inimesi oleksin ma võinud siin keset merd kohata. Kas pole? Ja siis...keegi, kes mu keelt ei mõista. Ja mina tema keelt samuti mitte. Ja kes siis mulle ka veel kallale tuleb! See on absurdne." Meie lool on Daniel Defoe romaaniga "Robinson Crusoe" nõndapalju ühist, et kaks meest kohtuvad piiratud territooriumil kesk vetevälja. Nad ei mõista sõnagi teineteise keelt. Nad on vaenlased.


Lisas Kaarel Orumägi
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
06.04.2011
Pane hinne:
Saatuse heidikute kuu
8.7
6 hindajat

35. Saatuse heidikute kuu
Ingomar Vihmar

Suurema osa elust püüame me teiste heakskiitu ära teenida. Tegeleme aimamisega. Jäljendame vanemaid, õpetajaid, sõpru. Millisena ma olen teistele inimestele aktsepteeritav? Mida pean tegema, et ühiskonnas tunnustust võita? Teeskleme, ironiseerime, ülbitseme ja tunneme hirmu. Kõige vähem usaldame olla mina ise. Kardame tulla nähtavale oma tõelise hingesooviga – armastada ja olla armastatud. Ja nii laseme käest nii mõnegi võimaluse. „Saatuse heidikute kuud“ (1942) võib pidada O’Neilli autobiograafilise „Pikk päevatee kaob öösse“ järjeks. Mõlemas tükis esinev James Tyrone viitab omakorda Eugene O’Neilli vanemale vennale James O’Neillile. „Pikk päevatee kaob öösse“ lavastas Eesti Draamateatris hiljuti Merle Karusoo, lavastust mängiti Keila-Joa mõisas. Osades: Kersti Heinloo, Jaan Rekkor, Roland Laos, Märt Avandi, Taavi Teplenkov.


Lisas laurent 13.11.2011
Pane hinne:
Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
8.6
25 hindajat

36. Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...
Merle Karusoo

Andrus Kivirähki näidend. Vahel juhtub, et inimene pannakse laulu sisse ja sealt ta enam välja ei saa. Just nii juhtubki kuulsate Peterburgi arhitektide Vassiljevi ja Bubõriga. Ühel heal päeval peavad nad maha jätma oma senise mõnusa elu Venemaa pealinnas, jätma maha oma tulusad tellimused ja sõitma kõige kiiremas korras Tallinnasse, et ehitada sinna uus teater. Milline teater? Kas Saksa teater kohalikele baltisakslastele, kelle päralt on minevik? Või Eesti Draamateater eestlastele, kellel pole küll veel oma riiki, kuid kellele kuulub tulevik? Ega Vassiljev ja Bubõr sellest isegi päris täpselt aru ei saa, aga teatri nad ehitavad.
Kunstnik: Pille Jänes. Helilooja: Urmas Lattikas. Valguskunstnik: Priidu Adlas. Videokunstnik: Taavi Varm.
Osades: Tiit Sukk, Ivo Uukkivi, Kersti Heinloo, Märt Avandi, Merle Palmiste, Guido Kangur, Mait Malmsten, Raimo Pass, Elina Reinold.


Lisas dilbert 09.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Selles etenduses toimus vist kokku ainult neli sündmust. Nii et kohati tundus, et jubedalt venib, et iialgi ei lõppe see ära ja Kivirähu mula vuliseb nagu kevadsula vesi mööda räpast tänavat. Kui meespeategelastel oli mingigi sisu ja areng, siis naisi kujutati vaid ülistereotüüpsete dekoratsioonidena (Palmistele muidugi 10 punkti erinevate slaavi kaunitaride karakterite humoorika esituse eest), mis ajas naerma küll, aga hiljem, asja analüüsides pigem nutma. Huvitav roll oli Avandil (sisuliselt miim). Tore tükk iseenesest, aga ei midagi erilist.”

17.03.2011 16:10 - crep suzet
Hinnang arvustusele:
  +1   -0