Taarka (2008)
8.7
20 hindajat

211. Taarka (2008)
Ain Mäeots

Eesti dokumentaalainesega draama setu rahvalaulikust Hilana Taarkast. Põhineb Kauksi Ülle näidendil. Käsikiri: Mart Kivastik, Kauksi Ülle, Ain Mäeots, Hardi Volmer, Elo Selirand. Osades: Inga Salurand, Siiri Sisask, Marje Metsur, Riina Maidre, Mikko Nousiainen. Muusika: Andres Lõo. Operaator: Elen Lotman. Montaaž: Maarek Toompere, Eik Lattu.


Lisas kollaider 26.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Ülihea film, mida vaatasin nii, et ei märganudki kui lõpp käes oli. Väga naturaalne nii oma olustikuga kui inimtüüpidega. Filmi vaadates avastad, kui palju sa ei tea, mis meie ääremaadel toimub ja millist elu inimesed elavad, kui palju rikkusi tegelikult tavalisele inimesele avastamata jääb ning kui rikkalik meie kultuur on. Äärmiselt hea näitleja valik Siiri Sisaski näol, keda vaadates jääb mulje, et just selline ta ongi, nii ehedalt mõjub tema roll. Imetlema paneb, et Taarka suudab iseendaks jääda hoolimata kõikide hukkamõistust - kui palju tegelikult tänapäeval sellest puudus on. Miks on nii vähe inimesi, kes julgevad olla nemad ise?”

17.05.2012 12:46 - Marge-Elin Roose
Marge-Elin Roose on seda arvustust muutnud: 17.05.2012 12:47
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Agora (2009)
6.9
15 hindajat

212. Agora (2009)
Alejandro Amenábar

4. sajand, Rooma ikke all ägava Egiptuse kuulus Alexandria raamatukogu, Vana Maailma teadmiste ja õpetuste kants. Keevalise loomuga õpetlane ja filosoof Hypatia (Oscari-võitja Rachel Weisz) on paljude kaasaegsete jaoks suursuguse asutuse sümboliks ja ühtlasi innustuseks õpilastele, kellele edasi anda üks ja peamine õpetus: vankumatu ja igikestev tõeotsing. Hypatia on päikesesüsteemi saladustele jälile saamas sajandeid enne Copernicust ja Galileod, ent tema elutöö ähvardavad rikkuda kristlik ülestõus ning kokkupõrked senise paganausu pärast. Osades: Rachel Weisz, Oscar Isaac, Michael Lonsdale, Max Minghella, Ashraf Barhom, Rupert Evans. Eestikeelne pealkiri: Agoraa.


Lisas poobel 26.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Isegi Rachel Weisz ei suuda seda filmi nii heaks teha, kui võiks ja jääb paratamatult hakkab igav.”

26.10.2010 11:38 - poobel
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Social Network (2010)
9.0
25 hindajat

213. Social Network (2010)
David Fincher

2003. aasta sügisel istub Harvardi tudengist geniaalne programmeerija Mark Zuckerberg ühel õhtul oma ühiselamutoas arvuti taha ja asub palavikuliselt tööle uue idee kallal. Raevuka blogimise ja programeerimise tulemusel saab alguse midagi, millest kasvab välja globaalne sotsiaalvõrgustik ja revolutsioon kommunikatsiooni vallas, Facebook. Kuus aastat ja 500 miljonit sõpra hiljem on Mark Zuckerbergist saanud maailma noorim miljardär… aga selline edu toob endaga kaasa nii isiklikke kui juriidilisi komplikatsioone. Osades: Jesse Eisenberg, Rooney Mara, Bryan Barter, Dustin Fitzsimons, Armie Hammer, Andrew Garfield. Eestikeelne pealkiri: Sotsiaalvõrgustik.


Lisas valentino 11.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (5)

“Kui jätta kõrvale fakt, et filmi tegelane on facebooki looja, on film siiski naeruväärselt keskpärane ja pisut tühi.”

26.04.2011 14:21 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Micmacs (2009)
8.1
11 hindajat

214. Micmacs (2009)
Jean-Pierre Jeunet

Maamiin tappis aastaid tagasi Bazili (Dany Boon) isa ning nüüd kihutatakse talle endale juhusliku tulevahetuse käigus kuul laupa. Ulualusest ja töökohast ilma jäänud, leiab Bazil uue kodu Pariisi prügiväljade all elavas kommuunis, mille liikmed on igaüks õnnistatud mõne erilise andega. See veider kamp seab oma missiooniks Prantsuse suurtele relvatöösturitele koht kätte näidata. Eestikeelne pealkiri: Mikmakid.


Lisas erkki 07.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Amelié-d meenutav film, mis paneb tahtma tagasi Prantsusmaale sõita. Kõik on liialdatult ilus, ka see, mis on kole. Kohati tundub film lausa animatsioonina.”

07.10.2010 10:52 - erkki
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kinnunen (2007)
6.1
13 hindajat

215. Kinnunen (2007)
Andri Luup

Tallinna sadamas on laeva pardalt vette kukkunud järjekordne soomlane. Ta on tulnud Eestisse, et endale korralik abikaasa leida. "Kinnunen" on komöödia Juha Kinnunenist ja pedagoog Õie Kannikesest, kes juhuse või saatuse tahtel teineteist õpetama hakkavad. Kinnunen ei ole tavaline mees. Ta on soome mees. Õie pole tavaline naine. Ta on eesti naine. Ühist keelt ei ole kerge leida. Sest üks on naine. Ja teine on mees. Osades: Sesa Lehto, Maria Peterson. Produtsent: Artur Talvik.


Lisas heidy 04.10.2010
Pane hinne:
Eat Pray Love (2010)
4.1
18 hindajat

216. Eat Pray Love (2010)
Ryan Murphy

Liz Gilbertil (Julia Roberts) oli olemas kõik, millest üks kaasaegne naine unistama peaks – abikaasa, maja, edukas karjäär – ent sarnaselt paljude teistega tundis ta end eksinuna, segaduses ja otsimas seda, mida tegelikult oma elult tahaks. Värskelt lahutatud ja seismas ristteel, astub Liz välja oma mugavustsoonist, riskides kõigega, et muuta oma elu ning leida mööda maailma rännates rada iseenda juurde. Oma rännakutel avastab ta söömise naudingud Itaalias, palvete jõu Indias ning viimaks, ja täiesti ootamatult, tõelise armastuse sisemise rahu ja tasakaalu Balil. Eestikeelne pealkiri: Söö, palveta, armasta.


Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
02.10.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Nagu kaasaga kinost väljudes justkui ühest suust ütlesime -- see oli lugu vingatsist, kes rändas mõnda ilma ringi ja vingus.
See ei olnud sugugi hea film ja ma olen päris kindel, et raamat, mida ma lugenud ei ole, pea olema sada korda parem, muidu sellest seesugust hitti saanud poleks.
Filmi algus jõudis väga ootamatult selleni, et järsku oli Roberts öösel voodist tõusnud ja läks pisarsilmil palvetama, sest kõik olevat väga pahasti. Seejuures film ei andnud enne selle kohta mingit vihjet, et tal midagi pahasti oleks. EI mingit hingelist võitlust, ei midagi. Ühel hetkel hakkas lihtsalt halama, veen otsaees paisumas.
Jättis oma mehe maha, võttis mingi uus, jättis selle ka maha, pani Itaaliasse, vingus natuke, läks Indiasse, vingus jälle ja jõudis Balisse, kus vingumine jätkus. Leidis sealt mehe, jättis selle maha, siis öeldi talle, et ta ikka mehe tagasi võtaks ja ta võttiski.
Ülilame ja mingi arenguta. Ma ootasin, et peategelane teeb läbi mingi kirgastumise, areneb vaimselt kuhugi, aga ei. Vingats ta oli ja vingatsina lõpetas, ehkki teised näitlejad püüdlikult ütlesid, et ta näeb palju parem välja kui alguses -- ei näinud!
Filmi ainsad head kohad:
a) aeg-ajalt oli päris naljakas
b) loodus- ja olustikukaadrid olid kenad
b) toidukaadrid olid isuäratavad

Nii et pilt oli ilus, aga film oli sisutühi ja arenguta.”

02.10.2010 11:12 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0