"Arvustus.com soovitab" märki väärivad vaid parimad. See märk on portaali toimetuse kinnitus kasutajate kõrgele hinnangule. Loe lähemalt
Arvustus.com soovitab!
9.5 33 hindajat

Chedi
http://chedi.ee

Modernne aasia köök

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
16.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Chedi on üks võrratu restoran, kuhu satun kahjuks harvemini kui võiksin ja tahaksin. Kuid iga kord end sealt leides tuleb täpselt meelde, miks see koht nii võrratu on. Chedis on ideaalne tasakaal maitsva toidu, rahuliku õhkkonna ja sundimatu teeninduse vahel.

Sisse astudes, juba enne söögisaali jõudmist, küsitakse broneeringu kohta ning võetakse üleriided, mille vastu saab toredad söögipulgad, mis on küll veidi teise funktsiooniga -- nimelt kannavad numbrit ja on seega originaalsed garderoobinumbrite asendajad. Funktsionaalsusest jääb küll veidi vajaka, sest ehkki huvitavad, on nii pikki "numbreid" üsna raske kuhugi taskusse paigutada.

Laudu on Chedi restoranis piisav hulk ning piisavalt rikkalikus asukohavalikus. Akna all, posti taga, keset ruumi, kõrvalruumis, lisaruumis jne. Samuti saab kohti valida hämara lambi all või veelgi hämaramas. Mitte pimedas, aga siiski on kogu restoran meeldivalt hämar. Sisekujundus on omal minimalistlikul moel aasiapärane ja rahulik. Muusika modernne, aga mitte häiriv. Chedis on lihtsalt hea olla ja keskkond teeb sellele tundele suure teene.

Chedi restoran Tallinn Vanalinn

Teenindus on meeldiv ja sundimatu. Viisakas, korrektne, õpetatud, aga mitte kramplik. Sõbralik, aga mitte ülearu familiaarne ning efektiivne ehk kiire. Selline koht, kus jootrahast kahju ei ole.

Toidud on minu seniste kogemuste põhjal peaaegu veatud. Ning selliseid kohti on hulga vähem kui mulle meeldiks. Toidu esitus taldrikul, toidu struktuur ja maitse on kõik väärt maksimumpunkte.

Jasmiiniteega suitsutatud searibi. Seda oli kaks lõiku ja ilma lisandita (vaid mõne tillukese garneeringu-kuubikuga). Maitselt ideaalne. Suitsusust, magusust, õige terake vürtsikust ning nii pehme ja mahlane, et ainsatki riba kondi külge ei jäänud ka pulkadega süües. Toodi ka niisked salvrätikud, aga ma ei hakanud käsi määrima.
Pange aga nüüd tähele. Chedi ribi on kõige parem ribi, mida ma restoranides olen saanud ning isegi parem kui mina oma koduste vahendite teha suudan. See on ainus restoran, kus on parem ribi kui see, mida mina teen. Nii et müts maha, härrased.
Chedi restoran Vanalinnas ribi

Pi Pa part oli mahlane, maitserikas ja pehme ning serveeriti koos bambustopsis asuva riisiga. Kahtlustan, et riis aurutatigi selles samas bambustopsikus valmis. Riisi oli aga vähevõitu. Tavaliselt on nii, et riisi jääb üle ja liha/kastet jääb puudu, seal oli pigem vastupidi. Natuke rohkem riisi oleks abiks olnud, sest jäi tunne, et ainult liha vitsutangi.
Chedi restoran Vanalinnas menüü part

Magustoiduks šokolaadi-halvaakook mustasõstrajäätisega. Siingi ei ole põhjust kurta, aga suur maiasmokk ma ei ole, seega sellele suurt tähelepanu ei pööranud.

Kohv on Chedis korralik, hästi tehtud (hästi seadistatud masinaga), hea järelmaitsega, aga kui, siis terake liiga mõrudatest ubadest.

Kokkuvõttes oli taas nauditav käik. Üks selliseid õhtusööke, mis teeb tuju heaks terveks õhtuks. Haruharva nähtusena saan panna 10 punkti.

03.11.2014 20:42 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 05.11.2014 16:52
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://chedi.ee Chedi arvustusi (review)Otsi Google abil: chedi (review)