"Arvustus.com soovitab" märki väärivad vaid parimad. See märk on portaali toimetuse kinnitus kasutajate kõrgele hinnangule. Loe lähemalt
Arvustus.com soovitab!
9.4 34 hindajat

Chedi
http://chedi.ee

Modernne aasia köök

Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
16.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Külastades Chedi restorani pidin pettuma selle suurepärase restorani teeninduses. Alguse sai see tegelikult juba ukse peal, kui teenindaja küsib kas me soovime üleriided ära anda. Tõesti ei kujutaks ettegi, et restorani sisenevad kliendid üleriietes. Istusime lauda...ootasime 10 min. siis juba puhtast uudishimust ootasime edasi, ... 15min. Saabub kõrvallaua teenindaja ja ulatab menüüd, meeldivalt küsides, et teid pole teenindatud? Möödub veel 10 min, saabub meie teenindaja. Esitame tellimuse, saame eelroad, põhiroad söödud ja asume valima desserti. Kuid paraku jääb see meil maitsmata, kuna jällegi pole kellegile tellimust esitada. Lõpuks teenindaja saabudes, on soov vaid arve tasuda ja lahkuda. Teenindaja küll vabandab ja selgitab, et teda hoiti kinni! Mind ei hoia miski kinni, lahkun restoranist.”

25.11.2014 22:43 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Chedi on üks võrratu restoran, kuhu satun kahjuks harvemini kui võiksin ja tahaksin. Kuid iga kord end sealt leides tuleb täpselt meelde, miks see koht nii võrratu on. Chedis on ideaalne tasakaal maitsva toidu, rahuliku õhkkonna ja sundimatu teeninduse vahel.

Sisse astudes, juba enne söögisaali jõudmist, küsitakse broneeringu kohta ning võetakse üleriided, mille vastu saab toredad söögipulgad, mis on küll veidi teise funktsiooniga -- nimelt kannavad numbrit ja on seega originaalsed garderoobinumbrite asendajad. Funktsionaalsusest jääb küll veidi vajaka, sest ehkki huvitavad, on nii pikki "numbreid" üsna raske kuhugi taskusse paigutada.

Laudu on Chedi restoranis piisav hulk ning piisavalt rikkalikus asukohavalikus. Akna all, posti taga, keset ruumi, kõrvalruumis, lisaruumis jne. Samuti saab kohti valida hämara lambi all või veelgi hämaramas. Mitte pimedas, aga siiski on kogu restoran meeldivalt hämar. Sisekujundus on omal minimalistlikul moel aasiapärane ja rahulik. Muusika modernne, aga mitte häiriv. Chedis on lihtsalt hea olla ja keskkond teeb sellele tundele suure teene.

Chedi restoran Tallinn Vanalinn

Teenindus on meeldiv ja sundimatu. Viisakas, korrektne, õpetatud, aga mitte kramplik. Sõbralik, aga mitte ülearu familiaarne ning efektiivne ehk kiire. Selline koht, kus jootrahast kahju ei ole.

Toidud on minu seniste kogemuste põhjal peaaegu veatud. Ning selliseid kohti on hulga vähem kui mulle meeldiks. Toidu esitus taldrikul, toidu struktuur ja maitse on kõik väärt maksimumpunkte.

Jasmiiniteega suitsutatud searibi. Seda oli kaks lõiku ja ilma lisandita (vaid mõne tillukese garneeringu-kuubikuga). Maitselt ideaalne. Suitsusust, magusust, õige terake vürtsikust ning nii pehme ja mahlane, et ainsatki riba kondi külge ei jäänud ka pulkadega süües. Toodi ka niisked salvrätikud, aga ma ei hakanud käsi määrima.
Pange aga nüüd tähele. Chedi ribi on kõige parem ribi, mida ma restoranides olen saanud ning isegi parem kui mina oma koduste vahendite teha suudan. See on ainus restoran, kus on parem ribi kui see, mida mina teen. Nii et müts maha, härrased.
Chedi restoran Vanalinnas ribi

Pi Pa part oli mahlane, maitserikas ja pehme ning serveeriti koos bambustopsis asuva riisiga. Kahtlustan, et riis aurutatigi selles samas bambustopsikus valmis. Riisi oli aga vähevõitu. Tavaliselt on nii, et riisi jääb üle ja liha/kastet jääb puudu, seal oli pigem vastupidi. Natuke rohkem riisi oleks abiks olnud, sest jäi tunne, et ainult liha vitsutangi.
Chedi restoran Vanalinnas menüü part

Magustoiduks šokolaadi-halvaakook mustasõstrajäätisega. Siingi ei ole põhjust kurta, aga suur maiasmokk ma ei ole, seega sellele suurt tähelepanu ei pööranud.

Kohv on Chedis korralik, hästi tehtud (hästi seadistatud masinaga), hea järelmaitsega, aga kui, siis terake liiga mõrudatest ubadest.

Kokkuvõttes oli taas nauditav käik. Üks selliseid õhtusööke, mis teeb tuju heaks terveks õhtuks. Haruharva nähtusena saan panna 10 punkti.

03.11.2014 20:42 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 05.11.2014 16:52
Hinnang arvustusele:
  +2   -0

“Aasia köök on väga lai mõiste, eks. Juba kasvõi Tallinnas leiab nii alumise otsa kiirsöögi-hiinakaid kui ka väga väärikaid aasia söögikohti. Chedi ajab nende viimaste lati õige kõrgele.
Kummaline, et kõrgklassi restoran saab juba sisse astudes esimesest hetkest tunduda niivõrd hubane. Sisekujunduses domineerib dekoratiivkivi seintel, tumedast puust lauad-riiulid, hästi on rõhutatud ka vanalinnale omaseid võlvkaari (mu meelest kõrvalmajas asuvas Bocca restoranis on samasugused, ainult sambad on paljad). Ühes seinas on päris vägev ja kõrge kiviskulptuur, ei teagi, mida see sümboliseerib või kas jäi lihtsalt seintest dekoratiivkivi üle, aga no lahe et selliseid ebapraktilisi sambaid tehakse, see pole isegi mingi kamin, lihtsalt keset tuba kivitorn.
Söögid. Proovisime eelroogadest dim sum'i seente ja köögiviljadega ja "Jasmiini teega suitsutatud orgaanilist searibi" , ma lihtsalt tahtsin teada, mis asi see selline on. Dim sum oli väga maitsev, väiksem pealt lahtine on mõnus ampsukas, aga suurem pelmeenikujuline küll tervelt suhu ei mahu, õnneks on tainas piisavalt pehme ja kleepuv, et mitte pulkade vahelt põrandale pudeneda. Searibi oli naljakas kogemus. Tellides ma ei mõelnud sellele, et söömiseks on mul ainult pulgad. Aga - kuna liha on väga pehme, siis tegelikult on peale väikest harjutamist võimalik ka ribi pulkadega kenasti lammutada, alles ribide vahelt liha kätte saamiseks otsustasin, et tegemist on ikka finger food'iga :)
Pearoaks sai proovitud meega küpsetatud sealiha seesamiseemnetega ja röstitud parti punase pipra kastmes. Sealiha on väga hea, kuigi täiesti teistsugune kui näiteks legendaarne sama nimega sealiha Villa Thai's, kus kaste on tumedam ja intensiivsema maitsega kui liha ise. Chedi puhul on väga äratuntav see pekikõrne, krõbeda peki maitse, kuigi liha ise ei ole üldse pruun ega kõrbenud. Mulle aga juba lapsest saadik see maitse on väga armas ja selle eest tulevad maksimumpunktid. Mee magusa maitse eest veel stiilipunktid pealekauba. Part oli ka väga hea, mahlased küpsetatud liharibad beebi-hernekaunadega.
Lihataldrikud on päris suured, kõhu saab täis ka ilma eelroata. Riis tuuakse lahedas kookosest (?) kaanega topsis, ehk kui kõike ära ei pane, siis ei jahtu ära nagu tavaliselt kausis juhtub.
Magustoitudest julgeks soovitada šokolaadisufleed vaniljejäätisega ja vältida mustika-semifreddo't.
Ma veel väga kiidaks ka teenindust. Ma saan aru, et alates Imre Kose Bestsellerist on kõigil kästud öelda "head nautimist" ja ma elan selle üle, aga see on endiselt võõras ja ebaloomulik ja pigem paneb nina kirtsutama. Chedi's kuulsin ma esmakordselt peale magustoidu serveerimist "Head maiustamist!", mis pani küll mõttes naeratama. No ma ju just kavatsesingi maiustama hakata! Mõelge selle "nautimise" asemele ka mingi normaalne sõna, kui tavaline viisakas "Head isu!" tõesti tundub nii noobli koha jaoks liiga jämedakoeline.
Teine asi, mida täna kõigis söögikohtades öeldakse, on "kuidas maitseb". Enamuses kohtades tundub, et teenindaja varitseb just seda hetke, kui sööjal on suu täis, siis kargab kuskilt ligi ja kraaksatab oma fraasi ja naudib vastuseks saadud mõminat ja puristamist. Chedis küsiti seda viisakalt siis, kui käik lõpetatud. Ja nii peabki - kuulge, kui mulle midagi ei meeldiks, küll ma annaks sellest teada ka ilma selle küsimuseta.
Hindesse mittepuutuvalt veel selline teema: vaatasin enne restorani minekut ka nende kodulehte, paraku kasutasin selleks telefoni ja no menüü kerimine on ikka pea võimatu. Aga sellel ei ole siiski midagi midagi pistmist restorani ja suurepärase söögiga. Chedi: 10 punkti.”

16.11.2011 22:03 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://chedi.ee Chedi arvustusi (review)Otsi Google abil: chedi (review)