7.4 5 hindajat

A Monster in Paris (2011)
Bibo Bergeron

Häbelik filmimehaanik Emil ja hüperaktiivne ja julge leiutaja Raul lõhuvad kogemata ühe teadlase laboris paar klaaskolbi, ning loovad juhuslikult midagi täiesti õudsat. Kõige õudsama asja mida Pariisi elanikud näinud on. Elanikud on hirmunud, ning nimetavad juhuslikult loodud olendi verejanuliseks koletiseks. Kohalik politseikomissar, kes armastab selles maailmas kõige rohkem iseennast, alustab monstrumile jahi, näitamaks linnarahvale, et ta on võimeline rahvast kaitsma. Kuid kes on siis linnas tõeline koletis? Eestikeelne pealkiri: Koletis Pariisis. Lisas glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
05.03.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Niisiis loo poolest on suhteliselt igav ja kuivavõitu, taolisi lugusid olen kuskilt kunagi näinud/kuulnud. Luuakse koletis, kes pole sisimas tegelikult koletis ja suure südamega naine kaitseb koletist pahade meeste eest jne. Kuid siin filmis on midagi sellist mida teistes animafilmides eriti nähtud pole. Armastus armastuse pärast, kui lihtsalt seletada. Tõeliselt suur armastus, mis on sobitatud ka väiksematele aru saadavamaks animafilmiks. Filmis on päris head tegelaskujud, ning iga tegelase iseloom on juba näole kirjutatud, näiteks häbeliku meest on kujutatud lühikese mehikesena, tagasihoidlikus mantlis, lühikeste juustega jne. See-eest egoistliku ja kalgi südamega inimest on kujutatud suure lõua ja pisikese otsa esisega, suurena, tugevana, medaliga rinnas. Ühesõnaga väga hästi kujutatud tegelased.

Minu arvates on suhteliselt hästi kujutatud 1910.aasta Pariisi, isegi on ära märgitud seda suurt uputust, kui Eiffeli tornini võis jõuda ainult paadiga. Ei usu, et eelmise sajandi alguses olid autodel automaatselt avanevad uksed, ning et üldse oli niipalju autosid tänavatel. Aga see pole nii tähtis, lihtsalt minupoolne norimine. Väga hästi on edasi antud 20.sajandi alguse Pariisi õhkkond.

Mõned kriitikud on öelnud, et hiiglama suur kirp koletiseks eriti ei sobi, ning kuidas saabki kirp, kes ei suuda rääkidagi, nii hästi laulda duetti Vanessa Paradise’ga? See jääb ka minu jaoks saladuseks, minu arvates võiks kirp juba rääkida ka kui ta juba laulab. Aga ehk see võimetus rääkida muudabki kirbu nii haavatavaks, ning see panebki kirbule kaasa elama.”

05.03.2012 16:53 - glassbrd
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +4   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Bibo Bergeron A Monster in Paris (2011) arvustusi (review)Otsi Google abil: bibo bergeron a monster in paris (2011) (review)