5.4 16 hindajat

Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus

4,7" (1334x750 pikslit, 326 ppi) ja 5,5" (1920x1080 pikslit, 401 ppi) mudelid. Valikus 32 GB, 128 GB, 256 GB mudelid ja Rose Gold, Gold, Silver, Black, Jet Black värvid. 64-bit A10 protsessor. 12 MP ƒ/1.8 avaga kaamera tagaküljel (Plus mudelil ƒ/2.8 avaga telefoto lisaobjektiiv). Esiküljel 7 MP kaamera. 3D touch. Sõrmejäljelugeja. Niiskuskindel. Lisas sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
21.10.2016
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Võrreldes iPhone6-ga, mis oli mu eelmine telefon, pole midagi kardinaalselt muudetud, aga samas on sisuliselt kõik pisut või palju parem. Eelkõige oli minu jaoks oluline RAM mälu lisandumine, sest multitasking polnud uuemate äppidega enam kuigi sujuv -- protsessori jõudluse ja mälu säästmiseks pidi telefon teised mälus olevad äppid taustal peatama või üldse mälust eemaldama, et anda vurtsu sellele, mis parasjagu ekraanil suurelt ees oli. Näiteks lõpetas ta taustal Skype sessioonid ja hakkas sinna tagasi switchides uuesti sisse logima, mis oli tüütu.

iPhone 7 on jõudluse poolest puhas loom. Nagu benchmark testid näitavad, polegi talle jõuludses hetkel telefoniturul võrdset ning seda on näha nii protsessori- kui graafikaintensiivsete äppide kasutamisel.

Kaamera on teinud läbi selge arengu, millele aitab kahtlemata kaasa valgusjõulisem objektiiv, nii et ka hämaramas suudab iPhone 7 enam-vähem adekvaatseid pilte teha, hästivalgustatud toas või õues muidugi vaata et suurepäraseid.

Meeldiv on 256 GB mudeli lisandumine valikusse. Minu eelmine 128 GB oli isegi optimeeritud mahu korral (kus ta hoiab telefonis väiksemaid pildifaile ning talletab originaalid ainult iCloudis) juba päris täis saamas. Nii et teretulnud võimalus.

Ja siis see kõrvaklapipesa. Õigemini selle puudumine. Millest palju räägiti juba enne kui see faktina selgus ning nädaldati rohkem kui keegi kuulata jaksas. See ei ole üldse mingi probleem, sest:
1. Enamus inimesi kasutavad telefoniga kaasa tulnud kõrvaklappe, sh mina, ja ei pane tähelegi, milline see pistik täpselt on, kõik töötab veatult
2. Telefoniga tuleb kaasa ka üleminek juhuks kui soovid tavalisi 3,5 mm pistiguga kõrvaklappe kasutada

Mulle pole tegelikult meeldegi tulnud, et sel telefonil kõrvaklapipesa pole, sest.. on ju. Lihtsalt teise kujuga. Tegelikult oli mul selline olukord, kus püüdsin iPhone 7 lightning kõrvaklappe hoopis mingile muule seadmele külge panna ja siis selgus, et aa, see ei sobi. Probleem polnud telefonis, vaid hoopis kõrvaklappides. Aga õnneks on vanadest telefonidest hulgaliselt ka vana pesaga kõrvaklappe üle jäänud. Üleminekuaeg ongi selline, aga probleemi ma selles ei näe.

iPhone 7 erineb peamiselt suurema ekraani ja korpuse tagapool asuva 2 kaamera tõttu. Just täpselt kahe, mitte ühe, nagu tavalisel iPhone-il või telefonidel üldse tavaks. Üks neist on tavaline lainurk ning teine telefoto objektiiv, mis võimaldab suumida reaalselt, mitte ainult elektrooniliselt, ehk pilti lõikamata. Samuti võimaldab see iOS 10.1 uuendusega teha ilusaid uduse taustaga portreefotosid, kus ainult subjekt on teravalt esiplaanil.”

21.10.2016 11:17 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 21.10.2016 16:48
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Apple iPhone 7 / iPhone 7 Plus arvustusi (review)Otsi Google abil: apple iphone 7 / iphone 7 plus (review)