7.0 4 hindajat

Jupiter Ascending (2015)
Andy ja Lana Wachowski

Jupiter Jones (Mila Kunis) on enda teadmata intergalaktilise kuningliku perekonna järeltulija, kellele saatus näeb ette valitsemist maa ja paljude muude planeetide üle. Sellest ei taha kuulda pärimisjärjekorras tagapool olevad võsukesed eesotsas Balemi (Eddie Redmayne) ja Titusega (Douglas Booth) ning algab seiklus elu ja surma peale. Eestikeelne pealkiri: Jupiteri tõus.

Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
14.03.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Wachowskid tõusid esile Matrixiga ning on sellest ajast alates viljelenud vaid ulmežanrit, mis võimaldab kõige paremini visuaalselt innovatiivne olla. Katsetamistega on nii, et vahel tuleb välja (Cloud Atlas) ja vahel mitte (Speed Racer).

Kui film USAs linastus, siis kuulutati film suhteliselt konsensulikult kohutavaks ebaõnnestumiseks. Ise kinno minnes juba teadsin, et tegu saab olema soperdisega, aga lootsin, et vähemalt on visuaalselt ilusa soperdisega. Kahjuks pean tõdema, et ei olnud isegi mitte seda.

Ulmefilmi tehes üks tähtsamaid asju on see, et vaataja peab aru saama, kus tegevus toimub. Peab olema nägemus ja süsteem - nö. "blueprint". Selles filmis seda ei ole. On kohad ja justkui lihtsalt üksteise järgi ehitatud majad, aga ei muud.

Näitlejatööd on masendavalt kehvad, süžee segane ning igasugune loogiline mõtlemine tuleb filmi vaadates välja lülitada. Imelik on mõelda, et ilmselt eelistaksin vaadata isegi Transformers 4, sest selle sisu oli loogilisem ja see on ikka väga suur löök allapoole vööd.

Ei hakka rohkem kirjutama, sest film ei ole seda lihtsalt rohkem väärt. Vaatama soovitan minna ainult neil, kes tahavad näha, kuidas mitte ühte ulmefilmi teha. ”

14.03.2015 11:06 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Andy ja Lana Wachowski Jupiter Ascending (2015) arvustusi (review)Otsi Google abil: andy ja lana wachowski jupiter ascending (2015) (review)