5.6 7 hindajat

In Time (2011)
Andrew Niccol

Kujutage ette maailma mitte just kõige kaugemas tulevikus, kus inimkond on jõudnud sinnamaani, et inimesed vananevad üksnes 25. eluaastani ning seejärel vananemisprotsess peatub. Seejärel lähevad aga asjalood sootuks keerulisemateks ning karmimateks... Nimelt on maailmast saanud koht, kus aeg on sõna otseses mõttes raha. Igale inimesele antakse pärast 25. eluaasta täitumist kindel arv tunde ja minuteid ning kui need nulli jõuavad, siis inimene lihtsalt sureb. Samas tuleb iga toote ja teenuse eest neid samu minuteid välja käia... Suurem osa inimestest vireleb ja teeb mida iganes, et endale loetud ja ülimalt väärtuslikke eluminuteid leida, laenata, lunida või siis varastada. Selle maailma rikkad ja ilusad võivad aga elada igavesti... Ka Will Salas (Justin Timberlake) on üks nendest, kelle eluminutit tiksuvad kiiremini, kui ta seda sooviks. Ühel päeval tutvub ta aga salapärase mehega, kes elanud siin ilmas üle sajandi ning kelle “elukontol” on samuti kaugelt üle saja aasta. Kui Will ühel päeval ärkab, avastab ta, et mees on oma elupäevad sõna otseses mõttes talle üle kandnud, ise aga eluga hüvasti jätnud. Seni alati “ajapuuduses” virelenud Willi uus, kopsakas elukonto äratab aga kiiresti karmide võimuesindajate tähelepanu ning mõrvas kahtlustatav Will peab end nüüd varjama rikaste eksklusiivses maailmas... Eestikeelne pealkiri: Laenatud aeg. Lisas filmis6ber 07.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Idee tundub päris huvitav ja originaalne, aga kui mõelda tuntud ütlemisele "Aeg on raha", siis selgub, et see mõte on meie ümber olemas olnud kogu aeg ning suuremat sorti originaalne ei olegi. Aga siiski, lihtsate asjade äratabamine ongi see kõige keerulisem kunst.
Nõnda siis oli idee päris super kohe ja kui natuke pingutada, oleks selline ühiskond ette kujutatav küll. See on sisuliselt sama suur maailm nagu Matrixiga avati, nii et sellest saanuks mitu osa, lausa sarja teha. Aga nüüd arvan ma, et rohkem ühtki osa ei tule...
Timberlake'i peaosaks panemine tundus naljakas mõte, aga ma pean ütlema, et ta sai oma rolliga üllatavalt hästi hakkama. Vaid paaris kohas jäi nõrgaks, üldiselt päris hea.
Aga film ise oli üsna igav ning lõpp oli nii totaalselt loll, et on päris selge, et kõigil said lihtsalt ideed otsa, mida selle hea mõttega edasi teha. Ajavalvuri roll jäi müstikaks lõpuni ning tema ootamatu surm enne kui ta midagigi sündmustikku muutvat teha suutis, oli absoluutselt arusaamatu. Mõttetu tegelane.
Ühesõnaga... midagi nagu on ja vaadata võib, aga ikka päris loll asi on :)”

23.04.2012 21:37 - tre-buch
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Suur-suur pettumus oli kogu see film. Võib-olla ainult näitlejad saaksid mokaotsast kiita.
Kuid just treileri põhjal lootsin midagi enamat.”

07.11.2011 13:27 - filmis6ber
Hinnang arvustusele:
  +0   -1
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Andrew Niccol In Time (2011) arvustusi (review)Otsi Google abil: andrew niccol in time (2011) (review)