Thy Kingdom Come
3.8
13 hindajat

37. Thy Kingdom Come
Ilmar Taska

Vaikne öö, isoleeritud maja, kunstnik Peter on hirmunud nägemustest, kus põrgu ja taevas on segunenud ühte tumedasse maastikku. See maastik on asustatud olendite poolt, kes meenutavad surmaingleid. Peteri silmad on suletud ning ta on veendunud, et teda painavatest unenägudest pärit olendid on nüüd kogunemas tema maja umber. "Kui ma avan oma silmad, näevad nad mind," arvab ta. Samal ajal näevad ratsionaalse psühhiaatri Karen Milleri patsiendid Peteri visioonidega sarnaseid unenägusid. Kas on tegemist kollektiivse alateadvuse ilmingutega või tuleviku ennustustega, arutleb Kareni õpilane Amy. Kas need nägemused on patsientide haiglasse kujutlusvõime vili nagu arvab Karen või sama reaalsed kui kunstnik Peteri sõnad ja pildid? Peteri assistent Susan asub sarnasusi otsima kunsti ajaloost ja leiab, et katkude ja sõdade ajal on sarnaseid olendeid nähtud ja kujutatud ka varem. Peteri naisele Irinale meenutab see lapsepõlvest tuntud vana vene legendi... Akna tagant mööduvad varjud ja vahel on kuulda tiibade sahinaid. Majast kaob vesi ja algavad elektrikatkestused... Puruneb aknaklaas ja tuppa tungivad luupainajad... Kas see kõik ennustab maailma lõppu?


Lisas taavitaat 07.09.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“olge õnnelikud eestlased, et teil on selline mees varnast võtta, kes eestis esimese inimesena õudusfilmi väntas. ja täiesti normaalne film oli, eestis on palju hullemaid filme vändatud.”

08.11.2010 01:25 - aed
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Splice (2010)
6.6
19 hindajat

38. Splice (2010)
Vincenzo Natali

Ulmefilm, Thriller, Õudusfilm. Clive ja Elsa on geniaalsed teadlased, kelle äärmuslikud eksperimendid geneetika vallas teevad neist oma ala tõelised superstaarid. Tundes end vaat et jumalatena, siirdavad nad ühele elukatest inimese DNA ning loovad seeläbi superolevuse: kiirelt areneva hübriidi, loominimese, mis võib olla juba järgmine tase evolutsioonis. Kui näiliselt täiuslik organism läbib viimase metamorfoosi, satub löögi alla kogu inimkond. Osades: Adrien Brody, Sarah Polley, Delphine Chaneac. Eestikeelne pealkiri: Hübriid.


Lisas manomeeter 03.06.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“See on üks neist filmidest, mille puhul mõtlen, et kas seda nüüd oli vaja teha. Või et kuidas see raha leiti, et see idee ära teostada. Noh, sellest ideest oleks saanud tegelikult ka hea filmi vormida, aga antipaatsed tegelased ja see, et filmi kestel suurt midagi ei juhtunud (ka mitte pingelisi olukordi), siis on seda raske armastada. Õudusfilmi nime see nüüd kindlasti välja ei mängi.”

16.10.2011 22:39 - Fergus
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Strangers, The (2008)
8.3
7 hindajat

39. Strangers, The (2008)
Brian Bertino

Kristen (Liv Tyler) ja James (Scott Speedman) on noorpaar, kes saabub üksikusse majasse keset metsa, et seal nädalalõpp veeta. Nad aga ei arvesta sellega, et nende majja saabuvad 3 maskides ja kidakeelset võõrast, kes nendega oma haigeid mänge mängima hakkavad. Film põhineb päris sündmustel.


Lisas interllama 31.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Täiesti külm ja moraalitu õudus-põnevik, mis kohati jääb alla Funny Games-ile, kuid väärib tiitlit omapärase sünguse eest.”

26.04.2011 00:34 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Nightmare on Elm Street (2010)
2.8
16 hindajat

40. Nightmare on Elm Street (2010)
Samuel Bayer

Rühma teismelisi ühendab hirmutav side: neid kõiki kiusab kohutavalt moonutatud mõrvar, kes jahib noori nende unenägudes. Kuni nad ärkvel püsivad, suudavad nad üksteist kaitsta… aga kui nad peaks magama jääma, ei ole enam mingit pääsu. Eestikeelne pealkiri: Elm Streeti luupainaja.


Lisas Lauri19 06.05.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Selle filmi puhul paneb mind imestama, miks oli vaja teha veel üks Freddy film? Esiteks ütlesid esimesed filmid juba kõik ära mis öelda oli ning teiseks oleks see film ehk kriitikat kannatanud sel juhul, kui ploti arendus oleks sootuks uudne olnud või siis äärmisel juhul kuidagi jätkunud, kuid ei, antud film oli halvalt teostatud remake Freddy esimesest osast.”

26.04.2011 00:38 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Orphan (2009)
5.7
19 hindajat

41. Orphan (2009)
Jaume Collet-Serra

9-aastase Estheri (Isabelle Fuhrman) kannul käib tragöödia. Ta on kaugelt Eestist pärit orb. USA perekond, kes ta adopteeris, hukkus tulekahjus. Tüdruk pääses vaevu eluga. Kuid nüüd lapsendasid Estheri Colemanid ja kõik tundub hästi minevat. Kuni aset leiab rida koletuid sündmusi. Eesti keeles: Orb.


Lisas lembit 28.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (3)

“Esiteks oli režisööri töö väga hea ning muutis filmi väga usutavaks ning pilkupüüdvaks. Teiseks suutis peategelase karakter tekitada väga külma ja kõheda tunde oma olemuse, välimuse ja aksendiga. Samuti tuleb tõdeda, et filmi plot oli küllaltki uudne ja üldiselt ettearvamatu.”

26.04.2011 00:42 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Crazies (2010)
7.0
21 hindajat

42. Crazies (2010)
Breck Eisner

Väikeses Ameerika kesklääne linnakeses elav abielupaar peab asuma võitlusse ellujäämise nimel, kui nende sõpru ja perekonda tabab põhjavees oleva salapärase toksiini tõttu hullumeelsus. Osades: Timothy Olyphant, Radha Mitchell, Danielle Panabaker, Joe Anderson. Eestikeelne pealkiri: Hullud.


Lisas yamyam 22.04.2010
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Ütleksin nii, et peale "Pontypool"-i pole ma ühtegi mainimisväärset ja omapärast zombi filmi näinud, kuna Zombieland-i liigitaks ma pigem komöödia alla. Seega pean mainima, et üsna traditsionaalse zombie filmi plotiga Crazies tuli üsnagi omapärase nägemusega välja, võttes keskseteks tegelasteks maa inimesed, kes veidratel kuid äärmiselt inimlikel viisidel kaosele reageerisid. Näitlejate töö oli üllatavalt hea, samuti režissööri nägemus ning stsenaristi hästi ajastatud pisteline huumor pingelistes olukordades. Soovitan.”

26.04.2011 00:53 - Kali Briis
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0