8.4 19 hindajat

Yamaha YSP-4100 / YSP-5100

Heliprojektor. Need on kaks erinevat mudelit, aga kuna vahe on vaid laiuses, panin kokku. YSP-4100 laius: 1030 mm / YSP-5100 laius: 1200 mm. Koguvõimsus 120 W, HD Audio dekodeerimine (Dolby TrueHD and DTS-HD Master Audio; Dolby ), 40 kõlarit + 2 wooferit, 11 CINEMA DSP programmi, analoogvideo üleskonversioon üle HDMI, 1080p HDMI (4x sisse, 1x välja), IntelliBeam automaatne kalibreerimine, pakkimata admete ülekanne AirWired Technology abil (iPhone, subwoofer), sisse-ehitatud FM-tuuner.

Lisas Seersant 29.05.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Mul on see laiem, 50" teleka alla käiv variant, YSP-5100, ja ma ütlen kohe ära, et olen suht rahul. Miks ta mulle meeldib? Kindlasti teevad päris 7.1 kõlarid paremat häält, kui teleka all asuv üks õhuke soundbar, aga ma ei ole mingi audiofiil, et hakkaks mingit seitset kõlarit mööda tuba ringi vedama ja neid kullast torudega kaabeldama. Mulle meedib, et on olemas selline kõlar, mille saab panna seinale teleka alla ja mingeid juhtmeid kunagi kuhugi vedama ei pea.
Aga YSP-5100 ei ole mingi tavaline telekakõlar, vaid tema sees on mitte 2, ega mitte 4, ega mitte 10, vaid koguni 44 valjuhääldit, ja ta oskab ära kasutada ümbritsevat ruumi, et 40 valjuka abil moodustatud helikimpe õige ajastusega seinte vastu ja kuulaja kõrva peegeldada ja seetõttu jätta muljet, et heli tuleb näiteks hoopis kuulaja selja tagant. Idee on siis selles, et inimese aju arvutab heli asukoha selle vasakusse ja paremasse kõrva sisenemise ajavahe kaudu. Ehkki erinevus on mõni tuhandik sekundit, sellest piisab. Lisaks sellele filtreerib kõrvalest teatud sagedusi ja vähendab helivaljust, selle järgi saab aju aru, et heliallikas asub tagapool. Selliste väikeste helivaljuse muutustega, mingite kindlate sageduste keelamise ja mõnemillisekundiliste viidetega helikimpe moodustavate kõlarite vahel suudabki YSP-5100 aju ära petta ja jätta mulje ruumilisest helist. Ja ta teeb seda hästi.
Kõlariga tuleb kaasa mikrofon koos spets alusega, mis tuleb kõlari installimiseks paigutada oma pea tavalisse teleka vaatamise asukohta ning lahkuda 3 minutiks toast, kuni süsteem nö. mõõdistab ruumi ja valmistab ette plaani, kuidas su kõrvad ja aju kõige paremini ära lollitada.
Peale seadistamist pakub süsteem ise parima võimaliku ruumiga sobiva konfiguratsiooni (minul näiteks on see 5Beam+2, aga võib olla mis iganes, variante on mitmeid). Keerulisema kujuga ruumi puhul, nagu näiteks minul, on abi ka käsitsi seadistamisest, kus iga nö. virtuaalset kõlarit saab teleka ees istudes puldi abil mööda tuba nihutada. Mina liigutasin tagumised kõlarid natuke kaugemale, kui süsteem soovitas ja tõstsin esimesi kõlareid ja keskkõlarit kõrgemale, nii et tundub, et heli tuleb teleka keskelt.
Edasi telekat vaadates saab valida päris mitme erinevalt seadistatud ruumilise heli seade vahel, kokku on neid vist 11. Jazz Club ja Concert Hall näiteks on väga väga ruumilised, samas kui Adventure ja Talk Show puhul saab isegi aru, kus kõlar asub :) Kasutan ise sagedamini umbes kolme, filmi puhul Adventure, muusika puhul Music Video ja talkshow puhul, noh, arvatagi, Talk Show. Ahjaa, Game ka ikka. Muidugi eriti lahe oleks, kui järgmine versioon saaks ise aru, millega tegu :) Okei, ulme. Kuigi ma olen viimasel ajal näinud nii palju "ulmet" päriseluks muutumas et mine tea...
Mingid pildiparandusprogrammid on ka sisse ehitatud, sest Elioni digi-tv pilt otse telekasse vs. läbi YSP-5100 on uskumatult erinev. Otse digiboxist telekasse on pilt selline suur ja ruuduline, aga läbi YSP-5100 väga ühtlane, ruudud on väiksemad ja üldmulje tundub ilusam.
Üks huvitav omadus veel (mis tegelikult vist ei ole väga haruldane, näiteks mu telekas oskab kah seda) on UniVolume - ehk kui algab reklaamipaus, siis seade oskab automaatselt helilivaljust vähendada. UniVolume saab mõistagi enne filmi vaatama asumist puldist nupuvajutusega välja lülitada.
Ah vaadake ise: http://www.yamaha.com/yec/products/productdetail.html?CNTID=5102134

11.09.2010 00:21 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +2   -0

“Ideaalne vahend kõiksugustest juhtmetest vabanemiseks. Sellesse heliprojektorisse on juba sisse ehitatud nii võimendi kui kõlarid. Üks asi, mis tuleks siiski lisaks muretseda, on bassikõlar, sest piisavalt tugevat bassi sealt ei tule. Aga nii see mõeldud ongi, sest subwooferi ühendamiseks on pesa täiesti olemas ja see ei pea tingimata Yamaha oma olema.
Pult on stiilsem kui eelmistel mudelitel ja väga mugav kasutada. Vormilt on kogu seade oma eelkäijatest õhem, et tänapäeva telekatega paremini sobida, samas on võrreldes YSP-4000-ga oluline vahe HD Audio dekodeerimise võimalus, nii et Blu-Ray mängija omanikel tasub just seda eelistada.
Ühenduspesasid on selle heliprojektori tagumine külg täis pikitud, nii et millestki puudust tundma ei pea ja kogu oma kola saad sinna rahulikult taha ühendada.
Heli on puhas ja detailiderikas, eriti kui ühendad korraliku heliallikaga ja saad kogu kõlarisüsteemi potentsiaali ära kasutada. See on fantastiline kogemus.

Seni pole ükski teine tootja heliprojektorite alal ligilähedaseltki nii hästi hakkama saanud kui Yamaha, nii et kui ei taha tuba kõlareid ja juhtmeid täis ja vaatad sellise seadme poole, on põhjust just seda eelistada küllalt.”

29.05.2010 23:07 - Seersant
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Yamaha YSP-4100 / YSP-5100 arvustusi (review)Otsi Google abil: yamaha ysp-4100 / ysp-5100 (review)