10 9 hindajat

Vorwerk Kobold VK200

Lisas LiinaR 17.04.2017
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

1. 5+

“Väga hea aparaat, põrandapesuotsik imeb tolmu ka, nii et muud tegelikult pole vajagi.”

20.04.2017 13:32 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Tõesti super masin, väga rahul.”

19.04.2017 08:47 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Testisin hiljuti oma kodus ja maakodus Vorwerk Kobold VK200 puhastussüsteemi. Kuigi ma ise (nagu paljud teisedki) olen selliste asjade suhtes skeptiline, pean tõdema, et see “tolmuimeja” on muljetavaldav.

Tolmuimeja ja põrandapesu üheskoos

Esimese asjana tutvustati mulle kaks-ühes-süsteemi, kus põrandalt tolmu imemine ja põranda pesemine toimuvad samaaegselt. Ma olen küll harjunud kodus kord nädalas tolmu tõmbama, kuid põrandaid pesta ma enam ei viitsi. Selline leiutis on niisiis eriti mugav. Esiteks ei pea kulutama lisaaega pesemisele. Ei pea pesulappi eraldi loputama ja sellele ei jää ka ükski karv ega puru külge, sest tolmuimeja tõmbab selle enne ära. Inimesele nagu mina, kellel vaibad praktiliselt puuduvad, on see eriti mugav lahendus.

Automaatne pindade tuvastus

Seejärel näidati mulle teist seadet, mis tolmuimeja juurde kuulub ja selleks oli automaatne infrapunaanduri ja eraldi mootoriga lisaotsik. Tolmu tõmmates tuvastab masin infrapunaanduri abil, kas tegemist on kõvakattega pinna või vaibaga. Vastavalt sellele reguleerib masin oma jõudlust ning harjaste liikumise sügavust. Ei mingit manuaalset jändamist!

Tolmuimejal on olemas veel kõvakattega pinnase otsik, mida nimetatakse ka baleriina otsikuks. See on liikuv otsik, millega pääseb mugavalt näiteks nurki puhastama.

Lisaks automaatsele pinnasetuvastusele ja sellest lähtuvale võimsuse reguleerimisele ja harjaste tööle, on masin tolmu ja muu mustuse imemisel tõeliselt tõhus. Tänu spetsiaalselt väljatöötatud mootorile saab see mustuse kätte ka kõige väiksematest pragudest. Ideaalne tolmuimeja lemmikloomaomanikele.

Sügavpuhastav lisavarustus

Sain võimaluse proovida ka tolmuimeja lisavarustusse kuuluvat mööbliharja ja madratsiotsikut. Lisavarustusse kuuluvad otsikud on varustatud eraldi mootoriga (mis näiteks mööbliharja puhul aitab pääseda kitsastesse kohtadesse) ning kasutab eraldi harjaseid. Madratsiotsiku mootor tekitab vibreeriva kloppimisefekti, mis aitab mustuse ka sügavamalt kätte saada.

Masinale on võimalik lisavarustusena juurde osta ka keemilise puhastuse tarvis mõeldud otsikuid ja vahendeid. Näiteks madratsi puhastamiseks saab kasutada otsikut, mis masseerib puhastusvahendi sügavamale madratsi sisse ning pärast mõjuaega saab eelnimetatud kloppimisefektiga madratsiotsikuga aine koos mustusega ilusti kätte.

Ka vaipade keemiline puhastus on Vorwerk Kobold tolmuimejaga tehtud kodustes tingimustes väga mugavaks. Selleks otstarbekski on olemas eraldi mootoriga lisaotsik, kuhu sisse läheb ka keemiline puhastusvahend. Eraldi mootoriga pöörlevad harjased aitavad puhastusvahendil jõuda ühtlaselt sügavale vaiba sisse. Hiljem saab vaipa tuvastava tolmuimejaotsikuga puhastusvahendi automaatselt koos mustusega sügavalt kätte.

Keemilise puhastuse süsteeme ma kahjuks ise testida ei saanud, aga tulemused pidi olema silmnähtavad. Kusjuures, puhastusained, mida keemilise puhastuse juures kasutatakse, on allergiavabad ja jätavad madratsitele ning vaipadele värske lõhna.

Õhku puhastav omadus

Vorwerki puhul panin esimese asjana tähele, et õhk ruumis on Kobold masinaga puhastamisel meeldivalt värske, isegi hästilõhnav. Tavalise tolmuimejaga puhastades teen alati aknad pärast lahti, et õhku värskendada. Triinu, kes esitlust läbi viis, rääkis, et masinal ongi õhku puhastav süsteem ja allergiavaba ainega lõhnastatud filter, mis ruumidesse kerget, meeldivat aroomi jätab. HEPA-filter, mis imepisikesed tolmukübemed kinni püüab, on Vorwerki masina puhul juba ühe kihina tolmukoti sisse ehitatud. Vorwerk Koboldi tolmukotid on patenteeritud tehnoloogiaga, mis takistavad mikrotolmuosakeste õhku paiskumist. Seega on puhas ja meeldiv õhk pärast koristust tagatud. Mulle isiklikult meeldis see viimane omadus vaata, et kõige rohkemgi.

Tolmuimeja ise näeb välja väga kena. Disain on piisavalt ilus, et seda kasvõi kodus nähtaval kohal hoida. Hoiustada saab seda nii põrandal kui kõrgemale riputades. Kuigi, kui masinat on vaja käes hoida, näiteks kardinate puhastamisel või kõrgemate pindade puhastamisel, tundus see küll pisut raske. Kaal pidavat olema umbes 3 kg. Küsimus tekkis ainult selles osas, et kus hoida kogu seda lisavarustust.

Plussid:

- suurepärane imamisvõime erinevatel pindadel
- põrandapindadel mugav kasutus ja liuglemine
- automaatne pindade tuvastus ja mugav ning tõhus kasutus erinevate pindade puhastamisel.
- õhu puhtus ja värskus, puhastusvahendite allergiavabadus
- kena disain

Miinused:

- palju lisavarustust (hoiustamine)
- masin kõrgemate pindade puhastamisel käes hoidmiseks pisut raske”

17.04.2017 10:57 - LiinaR
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Vorwerk Kobold VK200 arvustusi (review)Otsi Google abil: vorwerk kobold vk200 (review)