The Hobbit: Battle of the Five Armies (2014)
6.4
5 hindajat

19. The Hobbit: Battle of the Five Armies (2014)
Peter Jackson

Peter Jacksoni lavastatud Kääbiku triloogia kolmandas filmis peavad Bilbo (Martin Freeman) ja päkapikud rinda pistma nii kohutava Smaugiga, kes ähvardab laastada kogu maa kui ka viie armeega, kes kõik tahavad õigust Smaugi meeletule varandusele. Osades: Martin Freedman, Richard Armitage, Ian McKellen, Evangeline Lilly, Luke Evans, Lee Pace jne.


Lisas Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
13.12.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kui võtta lühike lasteraamat ja teha sellest kolm filmi, siis peaks olema tegu küllaltki aeglase ja igava filmiga nii laste, kui täiskasvanute jaoks. Selleks, et nii ei oleks, selleks on vaja lisada tegevusliine ning muuta olemasolevaid tegevusrohkemateks. Tolkieni päevikud andsid Peter Jacksonile selle võimaluse ja ära kasutab ta seda maksimaalselt. Keegi tõi välja, et Viie väe lahing on raamatus üks lühike peatükk, milles üldiselt Bilbot ei olegi ja samas on meil paaritunnine film sellest. Sõna adaptsioon saab endale järjekordselt lisada endale „klassikalise“ näite varamusse.

Kellele raamat meeldis ja tahab näha selle ekraniseeringut, siis seda küll loota ei tasu. Film on pigem eellugu Sõrmuste isanda triloogiale ja üritab kahte lugu võimalikult usutavalt siduda. See kahjuks on osutunud päris raskeks ja nii mõnedki kohad panevad kukalt kratsima. Näiteks ütleb Gandalf filmis, et Legolas peaks minema ja üles otsima noore Aragorni. Arvestades, et tegevus toimub 60 aastat enne Sõrmuste isandat, kui vana siis Aragorn täpselt on? Naljakas natuke?

Selliseid kohti on veelgi ja kes otsib, see leiab. Olgugi, et film on pikk, jäävad nii mõnedki otsad lahtiseks, mis ilmselt on mõeldud lisadeks DVDle. Ka sellest otsast on kahju, et filmid on jõudnud sinnamaani, kus kinos ei näidata meelega parimat või täielikku versiooni. Filmi põhimõtteks peaks olema siiski näidata parimat versiooni.

Filmil on palju selliseid kirjeldatud vigu ja kindlasti ei tasu hakata rääkima loodusseaduste vastu käivatest kohtadest, sest siis peaks pool filmi ära jutustama. Legolase kivilt kivile hüppamine ületab kümnekordselt Sõrmuste isanda Khazad-dumi sillal kivilt kivile hüppamise, mis juba oli veidi naljakas. Kes suudab sellest mööda vaadata, sellele on film täitsa vaadatav ajaviitmine. Parem, kui eelmine osa, kuigi esimesele jääb siiski natuke alla.”

08.01.2015 11:45 - Kaupo Liiv
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Kaupo Liiv on seda arvustust muutnud: 08.01.2015 11:45
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Divergent (2014)
7.0
2 hindajat

20. Divergent (2014)
Neil Burger

Tulevikumaailmas on inimesed jagatud viide kilda vastavalt iseloomule, millest igaüks kummardab ühte voorust: Siirad ausust, Isetud ennastsalgavust, Kartmatud vaprust, Sõbralikud rahumeelsust ja Erudiidid intelligentsust. Igal aastal peavad valimispäeval kõik kuueteistaastased otsustama ühe killa kasuks, et pühendada sellele oma ülejäänud elu. Beatrice saab hoiatuse, et ta on Lahkulööja ning ei sobi ühtegi kilda. Kui ta avastab Lahkulööjate hävitamise vandenõu, peab ta välja selgitama, miks Lahkulööjaid nii ohtlikeks peetakse, enne kui on liiga hilja. Eestikeelne pealkiri: Lahkulööja.


Lisas WentPro 27.10.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Film, mis on suunatud noortele ja ma ütleks, et eelkõige ilmselt teismelistele tüdrukutele. Tundub ka, et selle filmi stsenarist või vähemalt raamat, millel film põhineb, on samuti teismeline tüdruk.
Nagu on film, aga väga lihtsakoeline.”

27.10.2014 19:59 - WentPro
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
X-Men: Days of Future Past (2014)
9.0
2 hindajat

21. X-Men: Days of Future Past (2014)
Bryan Singer

X-Mehed saadavad Wolverine'i ajas tagasi 1970ndatesse, et ta muudaks ajalugu. Eestikeelne pealkiri: X-Mehed: Tulevase möödaniku päevad.


Lisas pom 12.10.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See on päris kõva X-meeste osa. Alguses on kohe selline karm andmine ja esimesest hetkest põnev, et sellist asja pole ammu näinud. Esialgu arvasin, et need alguses superrõvedad elukad on tulnukad, aga..
Igati vääriline X-Meeste osa, milles ükski fänn ilmselt pettuma ei pea ja teistele on see lihtsalt korraliku andmisega action, mida pole põhjust maha magada.”

12.10.2014 13:21 - pom
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Edge of Tomorrow (2014)
8.3
6 hindajat

22. Edge of Tomorrow (2014)
Doug Liman

Ohvitser leiab end üht päeva oma elust taas ja taas kordamas, võideldes maailma hävitavate tulnukatega. Iga korraga tema oskused seda teha paranevad. Eestikeelne pealkiri: Homse piiril.


Lisas loru 10.10.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Üle mõne aja päris korraliku märuliga ulmekas. Tempo oli peaagu kogu aeg üleval ja mõned kohad olid (meelega) päris lõbusad. Nii et põnev, meelelahutuslik ja ma pean ütlema, et päris laheda ideega. Ei hakka filmi ära rikkuma nende jaoks, kes näinud pole, ega räägi täpselt, milles see idee seisnes. Aga hea film neile, kes märulit ei pelga.”

10.10.2014 10:01 - loru
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Gravity (2013)
8.6
10 hindajat

23. Gravity (2013)
Alfonso Cuarón

Sandra Bullock kehastab geniaalset biomeditsiinitehnikut dr Ryan Stone´i, kes on esimesel süstikumissioonil koos veteranist astronaudi Matt Kowalskyga (George Clooney), kellele see on viimane lend enne pensionile jäämist. Paraku tabab neid rutiinsete hooldustööde teostamise käigus katastroof. Süstik hävib ning Stone jääb täiesti ihuüksi pimedasse kosmosesse triivima. Kas tal on lootust pääseda? Põnevusdraama. Eestikeelne pealkiri: Gravitatsioon.


Lisas Kultra 23.10.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kinos vähemalt 3D filmina küll väga uhke ja vaatemänguline, mitmes kohas näib asi natuke liigagi reaalne.. :) Lugu on ka põnev ja kaasakiskuv, tasub vaadata, aga pärast võivad küünejäljed istmel olla. Film kasutab väga nutikalt 3D võimalusi ja on sellega žanri parim, mida näinud olen.”

23.10.2013 11:21 - Kultra
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Wolverine (2013)
6.5
4 hindajat

24. Wolverine (2013)
James Mangold

Wolverine (Hugh Jackman) leiab end Jaapanis. Seal ristuvad samuraide teras ja adamantiumist küünised, kui Logan kohtab salapärast kuju oma minevikust eepilises kokkupõrkes, mis muudab teda igaveseks.


Lisas filmis6ber 07.08.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Peaks küll meedlima nii (koomiksi) fännidele kui neile, kes lihtsalt uut suurt põnevusfilmi vaadata tahavad. Viimaste jaoks võib filmi lõpp küll pisut liiga muinasjutu moodi olla, aga ei maksa unustada, et tegu ongi koomiksimaailmaga, kus kõik võimalik.”

07.08.2013 10:38 - filmis6ber
filmis6ber on seda arvustust muutnud: 07.08.2013 10:38
Hinnang arvustusele:
  +0   -0