6.6 5 hindajat

Modigliani - Neetud kunstnik
Toomas Edur

„Neetud kunstnik“ on Toomas Eduri lavastajadebüüt Rahvusooper Estonia laval. Ballett jutustab värvika loo 20. sajandi ühe kuulsama boheemlasest kunstniku Amedeo Modigliani (1884–1920) tormilisest elust. Tema looming oli sillaks kubistide, eeskätt Pablo Picasso ja 1920ndate aastate art deco kunstnike põlvkonna vahel. Modiglianist räägitakse legende. Tema ekstsentriline natuur, praalimine ja emotsionaalsed kannapöörded, kirglikud armulood kirjanike Anna Ahmatova ja Beatrice Hastingsiga ning kunstnik Jeanne Hébuterne’iga, unistus pääseda Parnassosele ja rivaalitsemine Picassoga, tuberkuloosist tingitud terviseprobleemid, mida ta üritas varjata ohtra alkoholi ja narkootikumide tarbimisega – see kõik on pakkunud rohkelt kujundirikast materjali põneva lavateose sünniks. „Ma ei otsi mitte reaalset ja ebareaalset, vaid pigem alateadlikku, inimkonnas peituva instinkti müsteeriumi.“ Amedeo Modigliani Tauno Aints on lõpetanud 1998. aastal Viljandi Kultuurikolledži levimuusika erialal ja 2004. aastal Eesti Muusikaakadeemia kompositsiooni erialal (Lepo Sumera ja Helena Tulve klass). Ta on töötanud Eesti Rahvusmeeskoori ja Viljandi meeskooriga „Sakala“, EMTA lavakunstikooli kontsertmeistrina ning kooristuudio „Ellerhein“ teoreetiliste ainete õpetajana. Aastast 2002 töötab Aints Tallinna Muusikakeskkoolis muusikateoreetiliste ja -ajalooliste ainete õppejõuna. 2002–2007 oli Aints tegev popmuusikuna ansamblis Genialistid. Aintsi muusikat on esitanud ERSO, Tallinna Kammerorkester, Estonian Dream Big Band, Ansambel U:, jt. Lisas Marge-Elin Roose 21.11.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Etendust ei soovitaks ma vaatama minna väikeste lastega: esineb intiimseid stseene ja tantse, kohati on need ka veidi vulgaarsed.
Minu jaoks täiesti uue lähenemisega. Huvitav oli vaadata: ootamatud lahendused nii süžees kui ka lavatehnikas ja rekvisiitides. Ka muusika ei olnud klassikalisele balletile päris tavapärane.
Minul oli kananahk ihul etenduse ajal, aeg lendas imeruttu ning tähelepanu oli 100% hõivatud ja jutustusse kaasa kistud.
Soovitan seda vaatama minna, et saada üks vahva ja omamoodi teatrielamus. ”

21.01.2013 21:28 - Thein
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Toomas Edur Modigliani - Neetud kunstnik arvustusi (review)Otsi Google abil: toomas edur modigliani - neetud kunstnik (review)