7.2 12 hindajat

Teletorn
http://www.teletorn.ee

Tallinna Teletorni kõrgus on 314 m. 22. korrusel asub Teletorni brasserie-restoran. Ilusate ilmadega on avatud ka välisrõdu, kus asub ka binokkel. Lisas premia 17.10.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Eelmine arvustaja rääkis kõik muud tegevused ära, mis Teletorn pakub, seega võtan siinkohal teatepulga üle söögivõimaluste tutvustamise osas.

21. korruselt mööda keerdtreppi üles minnes leiab eest kaheks jaotatud ala: taskukohaste hindade ja kesisema menüüga kohviku ning krõbedamas hinnaklassis viisaka brasserie-restorani. Kodulehel kirjeldatakse menüüd kui "kooslus Jaapani värskusest, Aasia tulisusest, Prantsusmaa traditsioonidest, parimast Eesti toorainest ning kirest toidukultuuri vastu". Mulle tundus isegi, et see kõik oli natuke liiga kirju, tegi kuidagi menüüs orienteerumise keerulisemaks. Toidud olid (peamiselt liha järgi) küll jagatud kategooriatesse, kuid juba ainuüksi kirjelduste lugemine ja siis ettekujutuse manamine võttis omajagu aega. Pärast lugemise-ettekujutuse vooru läks aga eelroogadest proovimisele "Suitsuräimejäätis, siia carpaccio, punapeedikreem, rukkileiva krõps ja Wakame (11.50€)". Presentatsioon oli ilus ja kogus täpselt paras jagamiseks kahele. Juurde pakuti kukleid, mille peale omale kena maitsekuhja laduda sai. Kirjeldusest on miskipärast välja jäänud siia kalamari, mida jagus ka iga kuhja peale piisavalt. Ma hästi ei uskunud soolastesse jäätistesse, aga see kogemus pani mind meelt muutma ja ootan huviga, mida järgmisena leiutatakse :) Kahjuks sai kõik enne otsa kui jõudsin pilti klõpsida!

Pearoogadest isutas uluki järele ja sai võetud "Põdraliha viilud puravikukastmes, kukeseened ja pastinaak (17€)". Põder ja puravikukaste olid imehästi kokku sobitatud ning oleks hea meelega taldriku riismetest puhtaks limpsinud! Kõrvalrollides olid brokolini, pastinaagipüree, senituvastamata maitsega lilla tamp ning üksik hernekaunakene.

Tallinna Teletorni restoran

Magustoit jäi seekord proovimata, aga natuke kripeldama jäi kamatiramisu. Tore oli see, et kraanivesi toodi küsimata karahviniga lauda.

Lastemenüü valikus oli paar kindla peale minevat toitu, millest väike näljane valis endale kartulipudru sealihaga (4.50€). Ka seda presenteeriti taldrikul kenasti ja maitse vastas välimusele, minu jaoks isegi üllatuslikult hästi, sest tihtipeale on ka lihtsad lastetoidud natuke ökad.

Teletorni restoran

Teenindus oli viisakas, kiire, tähelepanelik, kuid mitte liiga soe. Ettekandjad peavad töötama samal ajal ka kohviku poolel ja on seetõttu päris hõivatud. Lisaks meie lauale oli restorani poolel kasutuses vaid paar lauda, kuid ma ei kujuta ette mis saab siis, kui mõlemas osas on palju inimesi..

Kokkuvõtteks tuleb nentida, et kuigi hinnatase kergitas mõneti ootusi kõrgemale ja tekitas kõhklusi, siis lõppeks sai ilusate ja maitsvate taldrikutäitega ootused ületatud ja kõhklused summutatud. Sellise vaatega restorani Eesti lähiümbrusest rohkem ei leiagi, sest väidetavalt on Teletornis Põhja-Euroopa kõrgeim brasserie-restoran ;) Tasub külastada!”

26.08.2016 12:00 - pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

pliks on seda arvustust muutnud: 26.08.2016 12:14
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.teletorn.ee Teletorn arvustusi (review)Otsi Google abil: teletorn (review)