8.7 6 hindajat

Stenhus
http://www.stenhus.ee

Restoran Tallinna Vanalinnas, Pühavaimu 13. Lisas helvetica 21.09.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Tallinn Restaurant Week oli see soodne ja loomulik viis Stenhusi köök ja teenindus ära proovida. Millal siis veel juhtub, et vanalinna hotelli restorani sööma minnakse, asja eest, teist taga.

Jutte olin kuulnud häid -- tõsi, aastaid tagasi viimati -- ja valmistusin tõeliseks elamuseks igas mõttes, mida hea restoran pakub. Hotelli sisenedes juhatati lahkesti restorani, mis asus minu üllatuseks keldris. Mis tähendab, et polnud aknaid ja tunne läks kiiresti klaustrofoobsemaks kui ma oleks oodanud. Paekiviseinad näisid külma õhkavat ja avarust, või selle vastukaaluks hubasust, millegipärast ei tekitanud.

Stenhus restoran Schlössle hotellis

Tegemist oli lõunapakkumisega, ning teadmata, mis seal õhtuti toimub, üllatas mind, et tükk aega olime ainsad lõunalised. Kuni tulid paar välismaalast, ilmselt hotelli külalist, kes tegid kiirema eine kui mina ning lahkusid, jättes meid jälle üksi.

Mulle meeldib vahel kodus üksi olla. Või mere ääres. Aga restoran ei ole päris selline koht, kus üksi hea oleks. Isegi kui lauas on kaaslane olemas. Ning üldjuhul ei ole sööjate puudumine söögikohas ka kuigi hea märk konkreetse restorani kohta.

Teenindus oli väga viisakas, ehkki kergelt kohmetu. Jälle see teema, et verinoored teenindajad kooli kõrvalt raha püüavad teenida. Suvakohvikus või burksirestos väga teretulnud, aga kui olen kõrgtaseme restoranis, siis tahaks näha kogemustega ja üdini professionaalset kelnerit. Kohmetu emo-noormees oli vähemalt viisakas ja püüdlik küll.
Ka tuli pandi kaminas meie tuleku auks põlema, aga unustati seda kontrollima minna ning kümne minutiga oli leek siiski kustunud.Eelroaks oli risotto ning põhiroaks lõhefilee põneva punasõstrakaaviariga. Kõrvale huvitavad ümmargused leivad-saiad tavalise ja karulauguvõiga.

Hea küll, midagi seal oli, aga paraku ilmselgelt ei midagi erilist. Presentatsioon taldrikul oli kena ja viisakas, aga see salapärane "je ne sais quoi" jäi puudu. Need lehed seal kalataldrikul.. Sama kehtib toidu maitse kohta. Arvestades eeldusi, millega Stenhusi läksin, oligi neid raske täita, ehkki tõeline tipprestoran oleks sellega kahtlemata hakkama saanud.

Stenhus on hea restoran, aga mitte suurepärane. Mitte kõige hubasem, mitte kõige ilusam, mitte kõige stiilsem ja mitte kõige parema toiduga. Suure raha eest minna ei maksa.”

21.11.2016 12:20 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 21.11.2016 14:57
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Restoranide creme de la creme. Kallis, aga hinda väärt.”

21.09.2011 22:18 - helvetica
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.stenhus.ee Stenhus arvustusi (review)Otsi Google abil: stenhus (review)