Partner:
4.8 17 hindajat

Smart Fortwo coupe (2007)

Mootor: R-3, otto, 999 cm³
Võimsus: 52 kW (71 hj) 5800 p/min
Pöördemoment: 92 Nm 4500 p/min
Käigukast: viiekäiguline robotkäigukast
Tippkiirus: 145 km/h
Aeg 0 - 100km/h: 13,3 s
Kütusekulu(l/m/k): 4,1/6,6/4,9 l / 100 km. Lisas Autoleht 11.05.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Linnaauto Smart on nüüdsest ka Eestis müügil ning Autoleht on selle esimese väljaandena Eesti teedel ka järele proovinud.
Varem Smartiga sõitmata ei osanud mikroautost muud oodata kui midagi Toyota iQ laadset, kuid veelgi väiksemas mõõtkavas. Nimelt on Smart kõige väiksem auto, mida Eestist uuena osta saab: 2,7 meetri pikkusena on see pisi-Toyotast 30 cm lühem ja näiteks tavalisest keskklassi sedaanist kaks meetrit (!) lühem.
Seega on tegu tõelise miniatuuriga, millele ei saa läheneda nii, nagu tavalistele autodele. Istekohti on ainult kaks, mootor on kolmesilindriline, pakiruum tilluke ja tippkiirus madal. Aga tegu on linnaautoga ja linnas sõites tegelikult enamat polegi ju vaja. Või siiski?
Smarti siseneda on kummaline, sest ust avades tundub, nagu avaneks terve autokülg. Iste asub kõrgel, tunne on nagu päris autos ja ruumi jagub mõlemale sõitjale parajalt. Naljakas on üksnes üle õla vaadata, sest peaaegu kohe istmete taga lõppebki auto ära.
Armatuurlaud on lihtne, vaid üksikute näidikute ja kümmekonna nupu-lülitiga. Ülimalt vajalikuks osutuvad suured panipaigad armatuurlauas kõrvalistuja ees ja roolisamba kummalgi küljel. Nendesse tuleb sõidule kaasa võetav ära mahutada.
Linnast välja jõudmata avalduvad auto teisedki puudused. Auto parkimine on küll lust, aga rool seejuures raske (roolivõimendi lisavarustuses), piduripedaal asub ebamugavalt kõrgel ning nähtavus taha on nigel. Viimast pärsivad laiad piilarid, väike sisepeegel ja suured peatoed, mistõttu tagurdades ei käigi manööverdamine nii hõlpsalt kui eeldaks.

Miinused: hind, baasvarustus, puudused linnasõidul
Plussid: omapärane, kompaktne, kohaltvõtul väle
Kokkuvõte: iseenesest huvitav auto, mida Eesti oludes on hinna tõttu raske soovitada”

11.05.2010 16:37 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Smart Fortwo coupe (2007) arvustusi (review)Otsi Google abil: smart fortwo coupe (2007) (review)