1.3 3 hindajat

SC-Electric 1028

20 LED-elementi Võimsus: 4W Värvustemperatuur: 3000K Ühenduspesa: GU10 Lisas Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
25.07.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Ostsin mõne kuu eest Prismast. Kampaaniakaup, OSTA ÄRA! vms ja neid oli nii E27 keermega kui ka GU10 pistikuga. Kuna hind oli odav, 3€ vist, siis ostsid inimesed neid ilmselt sadade või tuhandete kaupa, sest ainult tühjad karbid vedelesid. Õigemini E27 kastid olid kõik tühjad, aga GU10 olid mõned veel järgi. Lasin kampaanial end kaasa kiskuda ja otsustasin vähemalt vannitoa LED-ajastusse üle viia.Enne olid vannitoas 6X50W halogeenid, mis maksavad küll vähe, u 1.50€/tk, aga tarbimise mõttes 6X4W ehk 24W 300W asemel tundub ju mõnus sääst, eks ole? Tegelikult - kuna vannitoas on põrandaküte, siis see lampide paari vati erinevus ei mängi mingit rolli :)
Aga halogeenid põlevad pidevalt läbi. 1000h või 2000h on peale kirjutatud küll, aga iga paari kuu tagant tuli ikka jälle üks välja vahetada. Tüütu. Aga LED, see ju kestab kümneid tuhandeid tunde eks. Eks?
Igatahes veensin end ära, et kui LED maksab vaid 2x halogeeni hinna, aga kestab 10x kauem ja võtab 10x vähem voolu, siis on paras aeg vahetamiseks.

Milline feil.

Esiteks. Karbil oli kirjas 4W, aga mida see hõõglambi-maailmas tähendab? Ei olnud kirjas ka luumeneid, aga kuna halogeenina on GU10 nö. standardina olemas 50W ja 35W, lootsin et 4W on vähemalt see viimane. Aga ei. Pirnid vahetatud, sain esimese jahmatuse osaliseks, sest minu mõnusalt valgusküllasest vannitoast oli saanud hämar sinaka valgusega laibakuur või lahkamiskamber, sinakalt valgustatud naha alt paistsid veresooned veel eriti hästi välja.
Mõtlesin juba kogu eksperimendi lõpetatuks lugeda ja LEDid prügikasti visata, aga võtsin natuke aega harjumiseks. Päris huvitav oli. Nüüd võin ilmselt ka kuuvalgel habet ajada. Pesta kasvõi silmad kinni. Käsikaudu leian hambaharja üles, kui vaja. Ja lõhna järgi muud asjad.
Vahepeal ostsin veel ühe LED pirni, see on juba eraldi lugu, aga selle karbi pealt sain teada, et 6,5W = 35W, ehk siis 3. klassi matemaatika abil oletaks, et 50W jaoks oleks vaja vähemalt 9W LEDi ja minu Prisma säästuLEDid on võrreldavad hädise 21,5W halogeeniga.

Teiseks. Ei möödunud kuudki, sain järgmise jahmatuse osaliseks. Üks kümneid tuhandeid töötunde vastu pidavatest LEDidest suri ootamatult. Lootsin, et see on mingi loomulik praak, aga peagi suri juba ka järgmine. Kui siis lähemalt järelejäänud pirne uurima hakkasin, oskasin juba järgmist surijat ette ennustada. Nimelt samal ajal, kui osad LED elemendid põlesid eredalt nagu värskelt karbist võetud tootel, siis mõned elemendid ainult hõõgusid kergelt.Tänaseks on 6st pirnist alles 2. Ülejäänute asemel on vanad head halogeenid. Vannitoas on jälle valge. Ja soe.”

25.07.2014 00:32 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
25.07.2014 00:43 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Ahjaa, tootja koduleht on ka mõnus komöödia, ma ei tea, mida Prisma ostujuht mõtleb, kui sealt tellib: http://www.scelectric.com
19.09.2014 17:15 Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Nüüd siis läks ka viimane lamp läbi. Võtsin tšeki ja läksin Prisma infoletti. Saingi raha tagasi. Ise ka ei usu.
25.11.2016 18:59 Nimetu
Lõbus lugu
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe SC-Electric 1028 arvustusi (review)Otsi Google abil: sc-electric 1028 (review)