9.1 8 hindajat

Salt Restoran
http://www.saltrestoran.ee

Bistroo tüüpi restoran Kadriorus, Vase 14, Tallinn. Lisas senka 14.04.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Salt on kindlasti koht, kuhu ma lähen veel tagasi. Koht on hästi väike - kuskilt jäi meelde, et mahutab vaid 28 inimest -, aga imeliste roogade, sõbralike teenindajate ja vaba atmosfääriga. Muide, mida koledam on ilm, seda positiivsem on kontrast sisemusega. :)

Käisin Saltis siis, kui seal oli n-ö täismaja, ehk siis kaheinimeselaudade taha oli mahutatud ka neli inimest. "Kitsas" on esmamuljena leebelt öeldud. Juhul kui kohti oleks võimalik vähegi ette kinni panna, on rahulikumad kohad tagaosas, köögist teisel pool vaheseina. Parem oleks kohad ette kinni panna, sest otse ukse ees istujad saavad boonusena pidevalt külma õhku (sest inimesed käivad ikka sisse-välja) ning iga saabuja veidi liiga intiimse vaate oma taldrikule (suurem riidehoiupuu asub nimelt otse esimest laudade kõrval). Kuna vähemasti õhtustel tundidel on restoran ehk isegi liiga tugevalt valgustatud, siis erilist mugavust selline asi just ei pruugi tekitada.

Saltis on mingi aja tagant vahetuv menüü ning see ei ole ülemäära pikk. Suurepärane kooslus, kuigi menüüst pilku üle libistades ei leia kohe üles, kust lõpevad eelroad ja algavad pearoad, sest kogu nimekiri jookseb ühes jorus. Aga see selleks, pole põhjust kahelda - kõik, mis lauda jõuab, on suurepärane.

Pearoogadest soovitan valida pigem mereande, sest nii hästi tehtud mõistliku hinnaga veidi erilisemaid mereande Eestis naljalt ei saa. Kaheksajalg paksoiga ning kreveti-kalmaarihautis kuskussiga viisid keele alla. Magustoidumenüü on veidi õrnukesem, seal tundub olevat kindlama peale välja mindud. Kokad võiksid vabalt enam improviseerida ja vaadata šokolaadikookidest (sel korral moodustasid erinevad šokolaadiga koogid valikust 40%) kaugemale. Hästi tore, et latte on Saltis tavaliselt restoranis pakutavatest tummisem, mõrum. Kena üllatus, ja hea maiuse tasakaalustaja.

Hinnad on Tallinna kesklinna keskmise restorani tublid keskmised.

Ühesõnaga - lahe koht!”

16.02.2015 15:56 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +1   -0

“Elan ise täna Salt restorani lähedal, kuid kuulsin sellest kohast tuttavalt juba enne Kadriorgu kolimist. Täna olen sellest menüüst juba üksjagu toite proovinud ning julgen siiralt soovitada. Menüü muutub seal vastavalt hooajale ning põnevate eripakkumistega kursis olemiseks soovitan FB´s listis hoida. Teenindus on alati meeldiv, soe ja sõbralik. Ainuke mure võib olla seotud laua saamisega (koht väga väike), seega soovitaks alati laud broneerida.”

08.11.2013 14:31 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“See restoran ei ole küll väga vana, avatud eelmise aasta keskel, aga ausalt öeldes olin ma ikkagi veidi imestunud, et ma seda kunagi märganud ei olnud. Lähen sealt telemajast üsna sageli mööda, nii et ei tea, kuidas see kahe silma vahele oli jäänud. Samas on see ka küllalt hästi peidetud. Ütleme nõnda, et restorani sealt otsida ei oskaks. Ükspäev möödudes nägin lihtsalt logo SALT ja mõtlesin, et see on mingi popp klubi vms, aga piilusin sisse ja selgus, et resto.

Sai siis ükskord ära käidud seal suure huvi pärast ning ega midagi nii head poleks sellest küll oodanud! See on üldiselt üsna hall ja ilmetu kant, nii et sisse astudes ja nähes sellis mõnusalt vabas vormis ja vahemerelist kohta läks küll isegi sompus päevale vaatamata meel rõõmsaks.
Süüa valmistatakse muide täiesti nii, et saad ise silma peal hoida, kui palju glutamaati sisse pannakse :) Noh, seal muidugi ei panda (ma loodan!), aga toidu valmimist on lihtsalt põnev vaadata. Ning nuusutada.
Hinnad on üldisel restoranipärased, odavaks neid nimetada oleks liig, aga vastutasuks antakse ka häid roogi. Risotto krevettidega on näiteks väga head, samuti saan soovitada parti.
Teenindus on väga viis, hästi sõbralik ja meeldiv, ainult magustoitude nimekiri oleks võinud sutsu pikem olla. ”

14.04.2013 18:04 - senka
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.saltrestoran.ee Salt Restoran arvustusi (review)Otsi Google abil: salt restoran (review)