7.9 12 hindajat

Nokia 5230

GSM 900 / GSM 1800 / GSM 1900 / GSM 850. Ekraan 360 x 640 px. Lisas filmis6ber 15.02.2010
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Antud telefon tekitab segaseid tundeid.

Mobiiltelefonina on see keskmine. Ei ole midagi hämmastavat, samas halb pole ka. Korpus on küll plastmassine, ent tugev, ekraan ilus suur. Ekraan on suur ja ilus, iseenesest mugav kasutada. Korpuse ühel küljel käivad klappidega lahti pesad mälu- ja SIM-kaartide jaoks - võrreldes paljude teiste telefonidega on need mugavad ja turvalised

Segaseks läeb, kui võtta seda telefoni kui nutitelefoni, millena Nokia 5230't reklaamitakse.

Tegu on tõenäoliselt kõige mehhaanilisema nutitelefoniga maailmas. Touchscreen-klahvilukku asendab küljel asuv liugnupp, esipaneelil on kogukas lood (sellele on Nokia ka uhkema nime andnud, et sisu jääb samaks), menüüsse minek käib ka nupuga. Puutepulga asemel on kaasas miski kolmnurk, mis meenutab kangesti kitarridele mõeldid mediaatorit, ent on üllatavalt mugav kasutada. Puutekolmnurgaga kirjutada on võimatu - telefon ei tunne tähti piisavalt täpselt ära ning tulemuseks on tihti 'waztd'-tähtedest rida ning sisse peab kõike otsast peale trükkima.

Menüü ise on klassikaline Nokia menüü - väga vähe uuendusi. Mugav, kui eelmine telefon oli samuti Nokia; ebamugav, kui harjunud teise menüü ülesehitusega - menüüs liikumine ei tule selle veidruste tõttu alati seljaaju tasandilt. Nutitelefonilt ootaks menüü osas pidagi enamat.

Multimeedia - keskpärasus ise. Kaasa tuli telefoniga 2GB mälukaart (millest suure osa vallutavad endale navigeerimiskaardid), millest peaks piisama muusika ja muu multimeedia tarbeks. Muusika ja raadio kuulamine sellest telefonist on meeldiv ja mugav - suure ekraani võlu. Samas 2-megapikslisel kaameral puudub auto- ning käsifookus, mis kajastub negatiivselt ka piltide kvaliteedil.

Lisaks nutitelefonile on antud toodet reklaamitud ka navigeerimisseadmena, mobiiliga tuleb kaasa isegi GPS-seadmetelt tuttav hoidja. GPS-süsteemi võime satelliitsignaale püüda on aga kehvapoolne, assisteerimisGPS-ita hakkama see ei saa, see aga maksab raha (kasutab andmesidet). GPS-i menüü ei ole ka kõige õnnestunum - enda ositsioneerimine ei asu kaartide alamenüüs, vaid tuleb minna rakenduste alamenüüs, kaartide kasutamine ise on parajalt keeruline. Kaardid on seejuures kenad ja asjalikud, tuleb neid vaid Nokia Suite'i abil uuendada.

OVI on üks omaette teema. Kindlasti tahavad paljud laadida oma telefonile lisaks erinevaid rakendusi ja mänge (eriti kuna telefonil puudub ka selline elementaarne asi nagu stopper). Nokia ise soovitab kasutada OVI'd. Samas esiteks antud telefoni tarkvara ei toeta ihaldatud populaarseid rakendusi ja need jäävadki saamata. Teiseks aga, rakenduste kätte saamine on omamoodi trikiga ülesanne - OVIst saab rakendusi alla laadida vaid otse telefoni. Selle eest tuleb aga kas maksta andmesidetasu (telefonil ei ole eestlaste lemmikut WiFit) või natukene petta süsteemi ja kanda failid arvutist üle mobiilile. Ent ka teine variant on komplitseeritud, kuna pakis ei ole kaasas sobilikku USB-juhet, ent õnneks päästab päeva Bluetooth.

Kõik negatiivsed küljed ununevad aga kohe, kui meenutada hinda - tegu on madala hinna kohta keskmisest parema telefoniga. Kindlasti annaks seda teha paremaks, ent pealtnäha ilusa (kuigi koguka) ja kõikide toimivate põhifunktsioonidega telefoni kohta on tegu ühe tubli keskmise Nokiaga.”

31.03.2011 18:36 - anna
Hinnang arvustusele:
  +4   -0

“Jah, ei saa öelda, et Nokia Aasia ja USA tegijatega üldiselt väga edukalt konkureerib, aga aeg-ajalt leidub pärleid, mis vastupidist tõestavad. Nagu näiteks see telefon.”

05.07.2010 21:49 - yamyam
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Stiilne telefon, mille suur ekraan teeb Symbianil navigeerimise lihtsaks ja mugavaks. 3,2 megapiksline kaamera kõlab küll hästi, aga piltide kvaliteet on väga kehv. See-eest muusikat mängib see telefon suurepärase kvaliteediga. Hind on ka soodne.”

17.03.2010 17:04 - Leemet
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Nokia 5230 arvustusi (review)Otsi Google abil: nokia 5230 (review)