6.0 2 hindajat

Nok Nok
http://www.noknok.ee

Restoran NOK NOK toob Tai Kuningriigi ehedad maitsed otse Tallinna vanalinna. Lisas pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
08.01.2018
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Oleks ju meeldiv? :) Tegelikult praktilise poole pealt oleks see ikkagi ebameeldiv, sest restoran asub otse Sõpruse kino kõrval ja munakividel tuk-tukitades võib tühi kõht ruttu üle minna pööritavaks maoks!

Nok Noki sisse astudes saab aimu, et see on alles üks osa restoranist -- tagaruumis on veel palju rohkem laudu ootamas. Interjöör on modernselt hubane, õdusalt hämar ja parajalt valge, et oma nägemismeeltega samuti toitu nautida. Igati sobiv koht heade sõpradega kohtumiseks ja jutustamiseks. Samuti saab seal teistes ruumides pidada seminare või osaleda 20pealisel kokanduskursusel.

Toidumenüü on üsna mitmekülgne ja valiku tegemine osutus seda raskemaks. Valikus on praktiliselt enamus Tai köögi populaarsemad road, alustades kalakookidest, jätkates värskete salatite, karridega ja lõpetades kleepuva riisi ja mangoga. Kokteilide osas oli samuti huvitavaid kooslusi.

Proovitud sai eelroogadest praetud austerservikut sojakastmes (6€), marineeritud krevetikooke ploomikastmes (6€) ja friteeritud kevadrulle (5€). Nendest kõige mõnusamaks osutusid krevetikoogid, mille juures olev kaste täiustas maitsebuketti. Kevadrullid olid head, kuid mitte midagi erilist. Austerservik tekitas uudishimu eelkõige, aga maitse ja välimuse osas meenutas pisut friteeritud wakamekuhja.
Pearoad jäid seekord meie jaoks üsna kergeks: tamarindi kastmes papaia salat (8€), mereandidega klaasnuudlisalat tšilli-laimikastmes (9€) ja vana hea klassikaline phad thai (14€). Kõige mõnusam neist kolmest oligi phad thai ise, sest selle maitsed olid kenasti tasakaalus -- tamarindi kaste ja pähklid täpselt omal kohal. Papaia salati osas olid ootused kõrged ja peab tunnistama, et Rotermanni TOAs on see kordi parem ja külluslikum. Klaasnuudlisalat? Meh. Oli ja polnud. Ehk et selle asemel oleks võinud ikkagi mõne karri ära proovida, ilmselt oleks suurema elamuse andnud.
Nok Nok restoran vanalinnas

Lõpetuseks tegime suud magusaks ka. Soe banaan kookospiimas (5€) kõlab ise juba imelikult, eks? Seda ta tegelikult oli ka: mingil moel töödeldud banaanitükid ujumas piimasupis. Enam ei sooviks seda, aitäh! Järgmisena läks käiku klassikaline "sticky rice mango" (6€), mille suhtes olid mu ootused taas kõrged, sest tean, et see kõlab nii lihtsalt, aga ühtlasi saab seda ka VÄGA hästi teha. Eriti suurt rolli mängib küps mango, magus-soolane kookospiima kaste ja..noh, loomulikult parajalt kleepuvaks aurutatud riis ka :) Kahjuks aga osutus see kuiva riisi ja keskpärase mangoga versiooniks. Minu lemmikosa selles on tavaliselt kaste ja seda Nok Noki variandis praktiliselt polnudki tunda. Tahaks loota, et selle kallal veel natuke töötataks, sest vead on absoluutselt parandatavad. Küll aga lõpetasime oma õhtusöögiturnee hästi hea magustoiduga ja selleks osutus kookosejäätis litši ja röstitud maapähklitega (5€). Peab tunnistama, et minu maitsenäsade jaoks oli see pisut magus, aga ilmselt keskmise magusasõbra jaoks siiski paras. Nuriseda võiks vaid litšide osas, mis ei tundunud väga värsked, pigem pisut kuivanud. Võimalik, et need olid ette ära kooritud ja said liiga kaua oma korda oodata. Oleks oodanud mahlast nõretavat litšit, mis oleks hästi mõnusa nüansi jäätisele andnud. Ent ka seda annab parandada!
Nok Nok restoran magustoit

Üldine hinnang on 6-7 palli 10st, sest arenguruumi veel on. Nagu öeldud, siis menüüvalik on väga korralik, aga ehk see saigi saatuslikuks? Kõike ei saa ometi perfektselt teha, nii et äkki tasuks natuke roogasid välja noppida ja täiustada neid, mis alles jääksid. Praeguse kogemuse põhjal läheks uuesti tai toidu isu korral pigem TOAsse (kuigi seal on pikad ooteajad) või Tai Boh'sse (mis on pisut krõbedamas hinnaklassis). Samas, ei välista jälle, et läheks teist korda karrit ja suppi proovima, et anda neile veel võimalust mu üldarvamust muuta ;)”

08.01.2018 15:49 - pliks
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

pliks on seda arvustust muutnud: 09.01.2018 10:41
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.noknok.ee Nok Nok arvustusi (review)Otsi Google abil: nok nok (review)