9.3 19 hindajat

Līvu Akvaparks
http://www.akvaparks.lv

Põhja-Euroopa suurim veekeskus Läti kuurortlinnas Jūrmalas. Lisas twoFingers 25.11.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Livu on üsna korralik veekeskus, tegevust jätkub seal ikka tundideks. Eestist midagi sarnast ei leia, lähim konkurent on ilmselt põhjanaabrite Serena, aga atraktsioonide poolest ei saa seegi vastu.
Kui mõne aasta eest oli Livu metsikult ülerahvastatud, siis täna on Lätis kriis täies hoos ja veepark kiratseb pooltühjana. Ehk siis inimesi on täitsa parasjagu ja needki enamuses eestlased, keda veetakse sinna bussitäite kaupa. Põhiliselt kuulebki ainult eesti keelt, vene ja läti väga vähe, peaaegu üldse mitte.
Torude kummirõngaste järjekord on umbes 3 inimest, kui sedagi - v.a. Tornado Lāsēns, see suur sini-valge-triibuline kauss, seal oli järjekord vähemalt 20 min. Aga see Tornado on üsna äge ka.
Ilma kummirõngata on 2 ekstreem-toru, punane ja oranž, mõlemad üsna jõhkrad seljakolkijad - sõit punases kestab umbes 5 sekundit ja oranžis 10-11 s, laskumiskiiruseks kirjade järgi 45-55 km/h. Torudesse lastakse muide väikseid ka, kuigi ühel seinal on silt, et alla 130 cm keelatud ja teise seina peal plakat, et alla 120 cm keelatud, lastakse tegelikult ka alla 120 cm lapsed kenasti sisse.
Rõngaga torusid on mõned veel, kaks neist isegi kolmekesi sõidetavad.
On olemas ka lainebassein, mitte küll väga suur, aga populaarne ja seepärast saab lisaks lainetele ka teiste inimeste otsa hüpata. Pannakse käima pooletunnise vahega, igal veerand- ja kolmveerandtunnil.
SPA ja sauna-alas on ka väike basseinibaar, kus on ka palju alkoholivabasid jäätisekokteile. Läti õlu kahjuks ei ole suurem asi.
Teenindus, sildid, järjekorrad, suhtlemine kliendiga on muidu nagu ikka läti värk, aga samas, kellele ikka neid naeratavaid teenindajaid ja üheselt mõistetavaid silte ikka nii väga vaja on! Ahjaa, ja baaris maksmiseks peab käepaela käe ümbert ära võtma ja baarmenile andma, ilmselt oli liiga keeruline vastav lugemismasin leti peale panna nagu igal pool mujal maailmas, või kasvõi Eestis.
Riietusruum ja pesemine on ühised, s.t. pestakse ujumisriietes ja kuna pärast kõik väänavad oma ujumisriideid riietumiskabiinides, siis põrand ujub. Personal on ka vist lahti lastud, näiteks üks väike tüdruk oksendas duširuumi juures põrandale, aga leti taga ega kuskil polnud mitte ühtegi töötajat, kellelt oleks saanud paluda koristaja kutsuda.
Kui need pisiasjad kõrvale jätta, siis igal juhul soovitan lastega Lätti sattudes ära käia. Ainult veepargi pärast pole vast mõtet, aga kui lisada Riia loomaaed + Sigulda Aerodium + Sigulda bobirada, siis tasub juba sõita.
Veepargi 4 tunni perepilet 56€ (nüüd saab maksta ka eurodes, selle jaoks on küll eraldi kassa, aga peaasi, et saab).”

25.11.2011 19:02 - twoFingers
Hinnang arvustusele:
  +1   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.akvaparks.lv Līvu Akvaparks arvustusi (review)Otsi Google abil: līvu akvaparks (review)