5.9 29 hindajat

Kuur Resto
http://www.facebook.com/RestoKuur

Suverestoran Kärdlas, Sadama 28. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
18.07.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Külastasin Kuuri sel suvel 2 korda, juunis ja augustis ja no nagu oleks kahte erinevat kohta külastnud!

Juunis oli kõik super, toit teenindus, sisi augustis oli toit ära vajunud ja teenindus samuti. vist väsinud!”

22.08.2016 12:08 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Kuur on (hetkel) uus, peakokk Heimar Kuuskleri suverestoran Kärdlas, otse mere ääres.

Restoran "Kuur" oli üks minu kindlaid eesmärke suvisel Hiiumaa-tretil, ning huvi selle äraproovimise järele küllalt suur. Hiiumaa pole üldiselt oma rohkete hea toiduga restode poolest just tuntud olnud, "Kuur" aga tõotas head. Vähemalt selle hetkeni kui sattusin lugema üht toidublogi, kus "Kuurile" just liiga kõrget hinnet ei antud. Uudishimu püsis, aga ettevaatlikkus võttis ometi kõrvalistuja koha. Kõik, mis hiilgab, ei ole teatavasti kuld ja hype'i põhjal ei saa kindlasti toidukoha headust hinnata. Ma küll püüan enne uue söögikoha külastamist vabaneda nii positiivsetest kui negatiivsetest eelarvamustest, aga olles siiski pelgalt inimene, mängivad mõlemad kindlasti teatud rolli kogemuse tajumises ja mõtetes.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, sisekujundus

Koht ise on toreda atmosfääriga ning ehkki päikesega kütab seest ehk liiga kasvuhoonesoojaks, saab sel juhul kenasti istuda ka väljas ja nautida merevaadet. Ning hoida silma peal üsna rikkalikul mänguplatsil sebivatel võsukestel.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, asukoht

Käisin seal kahel järjestikusel päeval. Ja hea oli! Esimesel olin just tulnud Ungru restost, kõht täis, ja piirdusin vaid magustoiduga. Selleks oli jäätis, mis jõudis lauda pisut liiga sulanult ning mille tellimine oli vaevaline protsess, sest ühelgi teenindajal ei õnnestunud sabast kinni võtta. Menüü tõin endale lõpuks ise ja peale tükk aega ootamist alustasin käega teenindajate suunas vehkimise faasi, mida ignoreeriti üsna tõhusalt. Lõpuks õnnestus siiski tellimus anda ning muuhulgas kuulda, et rabarberi mojito siirup olla käärima läinud. Mis on ok! Naturaalsed toiduained, see oli pigem lahe, et nii võib juhtuda. Mind pani hoopis imestama, et mojito maksis 8 EURi; alkoholivabana (ja seda pidi teenindaja eraldi kassast uurimas käima), maksis 4. Mõlemal juhul kallim kui Tallinna vanalinna tipprestodes.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, baar

Muidugi olin endale kindlaks nõuks võtnud ka päris toidud ära proovida, seega külastasin "Kuuri" kohe järgmisel päeval uuesti. Hulga paremate tulemustega!

Esiteks toodi menüüd ning seda üsna kiiresti. Teiseks saabus teenindaja (mitte sama, kes menüüd tõi, too käis pärast uuesti tellimust võtta püüdmas) just piisavalt kiiresti ning tellimus õnnestus sisse anda.

Esiteks toodi lauale, kummalegi täiskasvanule, natuke võid ja mõned viilud karaskit. Karask oli pagana hea, aga seda ei siiski "Kuuri" otseselt kiitusena välja tuua, sest olin täpselt sama karaski eelmisel õhtul kohalikust Konsumist ostnud ja seda toodab Hiiu Pagar. Kes on tegelikult varjamatult "Kuuri" resto partner. "Kuuri" saab kiita hea valiku eest, aga ilmselt peavad paljud külastajad seda siiski "Kuuri" kokkade enda teoseks, sest harjumuspäraselt küpsetatakse tänapäeval restodes oma leivatooteid. Aga nagu ma vihjasin, pole see viga, lihtsalt fun fact.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, Hiiu Pagar karask

Lastepraadi, kartulipüreed viineritega, oli püütud veidi ilustada garneeringuga, mis küll mingit erilist muljet ei jätnud, aga tore, et viitsiti laste jaoks ka ikka natuke aveva näha. See roog saabus esimesena, seega oli mul mahti tähele panna, et kurgi- ja rediseviilud ei olnud värskelt valmistatud, vaid pealt juba täiesti kuivad. Mitte kuivanud, mitte närtsinud. Ikka mahlased. Aga värskelt lõigatud kurk ei ole pealt nagu paber, vaid ikka märg, eks :)

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, lastele

Edasi saabus eelroana Soolasiig & Kartul (9.80). Hästi lihtne roog, aga maitses hästi ja siig oli ka mõnusalt õrnsaalatud, mitte tulisoolane, nagu sageli kipub olema. Ning täiesti luuvaba, mis on toidukohtades pakutava soolasiia puhul ka tõeline haruldus. Seega mõnus oli süüa, maitses hea ja toidu esitus oli ka viisakas.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, hinnad, menüü

Nüüd aga põhitegelane. Praetud Lepaniidi talu mahelammas (13.80). Mul jäi sellele kohe silm peale, aga lõin algul põnnama. Mõtlesin, et tellin kalli toidu ära ja see ei ole äkki üldse hea. Ungru lambakotlett oli veel liiga hästi meeles. Lammast on üsna kerge ära käkkida. Aga see soolasiia-lugu sisendas veidi usku. Seega muutsin oma esmase praetud lesta (11.80 EUR) tellimuse lamba vastu. Üks põhjuseid oli ka see, et ega see 2 euri kokkuhoidu pole enam kuigi mõistlik ja ei anna mulle lõpuks ikkagi "Kuuri" võimetest täit arusaama. Sest lesta praadida on oluliselt lihtsam kui lambaga hästi toime tulla ning pealegi tundub 11.80 praetud lesta, kartulipüree ja kurgi-kodujuustusalati eest selgelt ülemakstud. Umbes kaks korda.

Ja siis ta saabuski. See lammas. Teda oli kohe päris palju, toredaid suuri lambatükke oli bataadikreemile laotud ikka kokku hoidmata. Nägi välja nagu korralik kõhutäis ja võib-olla pigem talvine kui suvine toit.

Proovisin esimese tüki ära ja... see oli vaimustavalt hea! See ei olnud lihtsalt maitsev, lihtsalt hea, vaid ikka päriselt vaimustav. Mitte Kärdla suverestorani kohta vaimustav, vaid ikka Tallinna tipprestorani kohta vaimustav. See oli üks kõige parem lambapraad, mida ma üldse saanud olen ja ma olen neid saanud ikka omajagu, sh väga palju häid. Seer oli maitsestatud ideaalselt ja küpsetatud ideaalselt. Nendest paljudest tükkidest jäi järgi vaid paar riba närimatut kraami, aga see on sellise portsu kohta üsna loomulik -- lammas on siiski kasvanud enda rõõmuks, mitte minule lihatükiks. Rangelt võttes võiks ju nende paari koha tõttu lihatükeldajat süüdistada, aga süüdistagu keegi teine :)
Väga hea oli ka kaste, mis kõige tõenäolisemalt oli sama, milles liha osaliselt küpses.

Kuur resto Hiiumaal Kärdlas, lammas

Bataadipüree oli maitsev küll, aga mitte soe. Kui see oli kogemata, siis soovitan järgmine kord hoolikam olla. Kui see oli meelega, siis soovitan edaspidi soojana pakkuda. See ei sobinud sellise jahedana sinna liha kõrvale mitte üks teps.

Seega, hype'i ja eelarvamusi kõrvale jättes oli tegemist siiski hea toidukohaga. On paranemisruumi nii teeninduses kui paari toitu puuduvata pisiasja juures, aga üldiselt on siiski tegemist väga hea restoga mitte ainult Hiiumaa, vaid kogu Eesti mõistes. Annan "Kuurile" rõõmsal meelel Hiiumaa hetke parima restorani tiitli! Hinnad on küll kallimad kui neil põhjendust ja õigust on, aga kuna koht on rahvast täis, siis ilmselt ei ole põhjust igiseda, äri tahab ajamist ja restoran on lõppeks siiski business, mitte sotsiaalkeskus ;)

PS. Klassikaliselt testin heas toidukohas, kus seda pakkuda julgetakse, burgerit, sest küpsetan ise lihtsalt nii pagana häid ja otsin võrdset. Aga "Kuuris" ei tellinud, sest eelpool viidatud blogis oli sellest kirjutatud selliselt, et kellegi teise astutud ämbrisse ei olnud mul suurt soovi omakorda astuda. Aga ma usun, et "Kuur" oli saadud kriitikat tõsiselt võtnud ja üht-teist muutnud. Sest kuigi ma burgeri kuivaksküpsemist hinnata ei saanud, siis välja nägi see teise lauda tooduna väga viisakas ja nt kukkel oli pealtpoolt õige õhuke, vastupidiselt toidublogis mainitud liigsele saiakogusele. Ma arvan, et loeti ja muudeti, mis on väga tubli!

PPS. Menüüs on ka 2,5 EURi maksev "öko filtreeritud vesi", mille lugu olla, et peakokk peab Hiiumaa vett halvaks ja nii investeeriti hirmkallisse filtreerimissüsteemi ja nüüd on vaja see raha tagasi teenida. Aga mina peatusin Hiiumaal mingis suvahotellis ning seal maitses kraanivesi küll väga hea, st oli maitseta-lõhnata ja mõnusalt pehme. Seega minu meelest asjatu investeering ja 2.50 eest filtreeritud kraanivett müüa on ikka natuke liig ;)”

18.07.2015 21:26 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 18.07.2015 22:38
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Kommentaarid:
10.08.2015 17:59 Nimetu
tore, et kirjutad arvustusi, kuid mingit läbivat stiili sul kahjuks hinnangute andmisel ei ole. kord hindad teenindust, siis toitu, siis oma tuju põhjal? tundub, nagu püüaksid seda arvustuste kirjutamist tõsiselt võtta, kuid paraku ei saa sinu kirjutiste põhjal eriti palju objektiivseid järeldusi teha..

oleks väga tore, kui suudaksid luua mingi tugevama kondikava oma külastustele, siis isegi oleks sind huvitav lugeda. hetkel jätab pisut ebaprofessionaalse mulje "toidukriitiku" kohta.

Jõudu ja jaksu!
10.08.2015 20:16 Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tore, et kirjutad kommentaare ;)
Hindan tõesti seda, mida parasjagu heaks arvan ning professionaalne toidukriitik ei ole ma juba pelgalt selle tõttu, et teen seda tasuta. On ebakohane mind ka sellistega võrrelda.
Kirjutan inimlikust perspektiivist, mitte mingist "professionaalsest" ei-tea-millest. Ning muidugi saadud kogemuse ja tuju põhjal, mitte teaduslikust perspektiivist. Aga oleme ausad, seda ei tee isegi proffid. Loeb just see üks külastus ja üks kogemus. Emotsioon ja maitsenaudingud. See, mis meelde ja silma jääb, see on järelikult antud toidukohale omane ning oluline märkida. Olgu selleks kord teenindus, kord toit, kord atmosfäär.

Jõudu ja jaksu tarvis ja sama Sulle!
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.facebook.com/RestoKuur Kuur Resto arvustusi (review)Otsi Google abil: kuur resto (review)