Coolpix P340
7.0
2 hindajat

1. Nikon Coolpix P340

12 MP 1/1.7-tolline sensor. 5x suum. 3-tolline ekraan. Sobivad SD, SDHC, SDXC mälukaardid. Salvestab ka full-HD videot. Kaal 194 g.


Lisas Koll 12.06.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Kompaktkaamera kohta ikka väga hea pildikvaliteediga, optika on lihtsalt nii hea ilmselt, sensor ju väga suur ei ole. Saab pildistada ka RAW vormingus ning manuaalseadeid on paras ports. Juhtmevabu võimalusi ülemäära palju paraku pole.”

12.06.2014 20:48 - Koll
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
X-S1
7.0
3 hindajat

2. Fujifilm X-S1

2/3-tolline 12 megapiksliga EXR CMOS sensor. 26x ehk 24-624mm (võrdne 35mm-ga) suumobjektiiv, 17-elemendiline, f/2.8 ava. Kallutatav 3-tolline LCD ekraan.


Lisas WentPro 29.01.2014
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“See kaamera kuulub täiesti omaette kategooriasse, sest kuigi see näeb välja nagu vahetatavate objektiividega peegelkaamera, ei ole ta seda mitte. Seega ei jäänud muud üle kui see "kompaktkaamerate" alla paigutada, kuigi kompaktsusest on asi üsna kaugel.

Tänu oma suurusele on sel aga ees päris korralik ja piisavalt valgustundlik objektiiv, mis lisaks võimaldab 26 kordset suumimist. X-S1 kaameraga pildistades on fotod teravad ja Fujile iseloomulikult heade värvidega. Sarivõtet lubab X-S1 kuni 10 kaadrit sekundis, aga sel juhul on maksimaalne pildisuurus 6 MP. Muidugi saab pildistada ka RAW formaadis ning soovi korral 360 kraadiseid panoraame.

Videokaamerana on X-S1 ka üsna võimekas, aga muidugi teatud piirangutega. See salvestab FullHD videot (ainult) 30 kaadrit sekundis, kui aga resolutsiooni maha keerata, saab salvestada ka 70, 120 ja isegi 200 kaadrit sekundis! Nojah, viimase puhul tuleb leppida küll 320 x 112 pikslilise videoga...
Kaamera külge saab ühendada ka stereomikrofoni. Filmimise ajal automaatset suumi (nupust) kahjuks ei ole, seega peab usaldama oma kätt objektiivi küljes ja sujuvat keeramist lihtsalt harjutama. ”

29.01.2014 10:30 - WentPro
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Cyber-shot RX100 ii
5.5
2 hindajat

3. Sony Cyber-shot RX100 ii

3" LCD ekraaniga, 20.2MP 1-tolline Exmor CMOS sensoriga; 28-100mm f/1.8 Carl Zeiss suumobjektiiviga kompaktkaamera. ISO vahemik 80-6400.


Lisas vesilik 06.09.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Sony viimaste aastate suurima kompaktkaamerate kategooria õnnestuja RX100 uuendatud versioon. Suhteliselt väikse korpuse sisse on mahutatud tervelt tolline CMOS sensor ja see teeb tõepoolest ka head pilti. 20 MP on hea, aga see pole iseenesest kõneväärt. Pigem siiski korralik valgusjõline 1.8 Zeissi objektiiv ja suur sensor on need, mis sellest kaamerast tegija teevad. Kaamera saab hästi hakkama ka hämaramas, nõrkus tuleb välja pigem valges, kus heledad kohad kipuvad üle säritatud olema. Üldpilti kaamerast see aga palju ei lahjenda ja kui suhteliselt kopsaka hinna alla kannatab neelata, siis sobib Sony RX100 II peegeklaamera kvaliteedi lähedasi ja telefonist palju-palju paremaid pilte tegema küll.”

06.09.2013 11:27 - vesilik
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Coolpix L310
7.4
5 hindajat

4. Nikon Coolpix L310

14,1 Mpx 1/2,3" CCD sensoriga digikaamera. 21x suum. SD, SDHC, SDXC mälukaartide tugi. EXPEED C2 protsessor. 25–525 mm fookuskaugus, f/3,1–5,8 ava. Salvestab ka 1280x720 px videot. 3" ekraan.


Lisas mauno 03.05.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Tohutu suumiulatusega kaamera, mida on lihtne kasutama õppida ja mis teeb häid pilte. Kui valgust on piisavalt või pildistad statiivilt, siis teeb kohe ülihäid pilte, aga veidi hämaramas, kus kaamera ISO üles lükkab (või tahad seda ise teha), tuleb kiiresti ja kõvasti müra sisse. Muula ajal on pildid naturaalsete värvidega ja enamasti teravad.
Akud tühjenevad küllalt kiiresti, aga õnneks sööb see kaamera tavalisi AA patakaid, nii et vajadusel saab lähimast poest lisa, kui laadida ei jõua.”

03.05.2013 13:57 - mauno
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
FinePix JV300
7.7
6 hindajat

5. Fujifilm FinePix JV300

14 MP 1/2.3" CCD sensoriga digikompaktkaamera. Fookuskaugus f/38-114mm. SD, SDHC mälukaartide tugi.


Lisas VäikeJohn 20.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (2)

“Kui seadistada ei oska, siis tulevad pildid sama viletsad nagu nutitelefoniga tehtud.”

26.04.2013 17:42 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Cyber-Shot DSC-RX1
6.8
4 hindajat

6. Sony Cyber-Shot DSC-RX1

24.3 MP, Exmor CMOS täiskaadersensor
F2.0 maksimaalse ava ja 35mm fookuskaugusega Carl Zeissi Sonnar T* fiksobjektiiv
3.0″ LCD ekraan
Manuaalne särijuhtimine, 14-bit RAW failid, focus peaking
ISO ulatus 50 – 25600, võimendusega 50 – 102400
Säriaegade vahemik 30 – 1/2000 sec
25-punktiga teravustamissüsteem
Sarivõte 5 kaadrit sekundis
Full HD video @ 1080/24p või 60p stereoheli ja manuaalse särijuhtimisega.
3.5 mm välise mikrofoni pesa
SD/SDHC/SDXC ja Memory Stick Pro Duo kaardipesa
NP-BX1 liitiumaku, 220 säritust ühe laadimiskorraga


Lisas reneealtrov
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
09.01.2013
Pane hinne:
Vaata kõiki arvustusi (1)

“Paar nädalat tagasi helistati ja pakuti testimiseks Sony uut kompaktkaamerat. Ok, ei tundu eriti huvitav eks. Aga kui ma ütlen, et tegemist on Sony RX-1 maailma esimese fikseeritud objektiiviga täiskaader kompaktkaameraga, kas muutus huvitavamaks? Minul läksid küll kõrvad kohe kikki.

Järgmine päev oli kaamera juba käes ja läks pildistamiseks. Kaamera oli mul kogu aeg kaasas. Mõni päev ainukese kaamerana, mõni päev teise kaamerana.
Kuna mul on kogemust nii profi digipeeglitega, kui ka Sony NEX seeria kaameratega, siis üritangi neid mõlemaid võrdluseks võttes leida kuldse kesktee.

Alustan natuke teistmoodi kui tavaliselt - kaamera miinustest, liikudes edasi plusside poole ning tuues välja just need aspektid, mis minule korda lähevad.

Miinused:

Hind: Me kõik saame aru, et tegemist on kaua oodatud kaunitariga ning kaamerat on isegi kirjeldatud kui järjekordset revolutsiooni fotomaailmas, peale Canon 5D mrkII turule tulekut.

Aga no 3099 eurot, huuh, võtab mõtlema küll enne kui rahakoti rauad laiali lööd. Selle hinna kohta on palju argumenteerimist internetis, kus ühed ütlevad, et hind on põhjendatud ja teised väidavad vastupidist vastu. Eks igaüks leiab kaamerale erineva kasutuse ja sellest ka hinnataluvus.

Kätte sobivus: Kuna tegemist on ikkagi kompaktkaameraga, siis ei saagi mugavuse latti väga kõrgele tõsta.
Kere on väga väike, kõigest 11,3cm lai ja koos objektiiviga 7cm paks.

Istub käes küll, aga puudub kindel koht millest hoida. Ei tunne käes hoides turvaliselt. Soovitav on kasutada hoidmisel alati kahte kätt.

Kompakt kaamera välimus: Võib juhtuda, et selle kaameraga tööd tehes ei pruugi sa alguses kliendile jätta väga professionaalset muljet. Kuna väga tihti tekitatakse arvamus ikkagi tehnika suuruse ja margi järgi. Seda muidugi hetkeni, kui klient saab kätte pildid.

Statiivi plaadi kinnitus: Kinnitus asub täpselt kaamera keskel, mis tähendab, et kui kaamera külge on pandud natukenegi professionaalsem plaat, ei saa samal ajal vahetada ei akut ega mälukaarti. Plaat tuleb eemaldada. See probleem esineb enamustel väiksematel kaameratel.

Kallis lisavarustus: Sony teadis, et seda kaamerat on oodatud väga kaua ja selle peal nad liugu lasevadki.
Lihtsalt näitena toon välja, et lisavarustusena optiline pildiotsija maksab Sony enda e-poes “vaid” 599.99$


Plussid:

Mitte vahetatav objektiiv: Kerel on ees Carl Zeiss Sonnar T 35mm f2 objektiiv. Mis on tohutu kvaliteediga ja võrreldakse Leica 35mm f2 Summicron objega. Aga viimane maksab rohkem kui RX1 kaamerakomplekt kokku ja ei oma isegi autofookust. Sellise võrdlusega hakkab 3000 eurot palju mõistlikum tunduma.

35mm on minu arvates üks universaalsemaid objektiive, miks muidu kõik filmiseebikad olid kunagi 35mm. Sellega lihtsalt saab palju tehtud. Aga teisest küljest vaadatuna on seal ikkagi ainult üks fikseeritud objektiiv ees, mis piirab kindlasti pildistamise võimalusi.

Kohe kui kaamera sain ja paki avasin, panin aku taha ja tegin suvalise klõpsu, lihtsalt, et kuulda katiku heli (fotopedede värk). See oli imeliselt pehme klõps, mis ei
peleta ühtegi lindu ega sega ühtegi teatrinäitlejat. Teoreetiliselt kui linnas pildistad, siis sa isegi ei kuule seda.. Kui tahta saab menüüst muidugi lisada tehisliku katikuheli. Minu jaoks annab vaikne katik väga palju juurde nii teatripildistamisel kui ka tänavafotograafias.

Menüü: Imeliselt lihtne. Natuke meenutab Canoni uuemaid menüüsid, kus ketrates saab terve menüüsüsteemi läbi käia. Lisaks on väga palju võimalusi nuppe enda tahtmise ja vajaduse järgi programmeerida. Pöidla juures olev ketas on jäetud peaaegu täiesti funktsioonidest tühjaks, et sa saaks ise need sinna panna.

Hot Shoe: Sony pidevalt üritab igale poole enda hot shoe standardit panna, aga keegi ei taha tegelikult seda mitte kuhugi. Lõpuks on nad äkki sellest aru saanud ja RX1 omab juba universaalset hot shoed. Saab kasutada ka teise firma välke. Testisin Pocket Wizarditega. Töötab, aga vajab vahepeal natuke kinni hoidmist, et ühendus töötaks. Nimelt hot shoe kinnitus on natuke väiksem kui digipeeglitel.

Välgu sünkro: Kaameral on keskkatik, mis lubab maksimum välgu sünkrot 1/4000s. Saab vabalt pildistada suvel keset päeva tugeva päikesega ja lasta välku juurde.

Minu jaoks tähendab see hoopis välguga liikuvate asjade pildistamist. Pilt rulatajast on tehtud säriajaga 1/1000s.

Kere: Kere ja objektiiv jätavad väga kvaliteetse ja tugeva mulje. Ei ole osi, mis hakkaks ajapeale liikuma või lagunema. Väga ilus tervik koos objektiiviga. Jätab tugeva ja vastupidava tunde.

Sensor: Täiskaader Exmor CMOS sensor 24,3 miljoni piksliga. Pilte vaadates on esimese asjana näha seebikatel tuntud ühtlase massi efekti puudumine.

Kui võrrelda Sony NEX 5n poolkaader sensoriga, siis seal 200% juures pilti vaadates on aru saada, kuidas joontel ei ole korralikku äärt, vaid terve pilt on nagu üks suur pehme mass. RX1 sensoriga on joon ikkagi joon. Muidugi on ka objektiivil selle juures oma roll.


ISO: Kuni 25600. Võrdlesin ISO-taluvust Canon 5d mrk1 kerega. Sonyl ISO 5000 on umbes sama, mis Canonil ISO 1000. NEXil oli samamoodi tohutult ilus ISO-taluvus. ISOga 3200 filmida ei ole mingi probleem, pilt säilitab oma teravuse ja värvid.

Kerel on nimetisõrme juures nupp nimega “C”, kuhu automaatselt kaamera programmeerib sinu enim kasutatud funktsiooni. Minul oli seal kohe ISO muutmine.
Väga-väga mugav.

Suur ekraan: 3” ekraan on maksimum, mida on vist võimalik sellise kere külge ära mahutada. NEX seeria keredel oli liigutatav ekraan, mis tegi vöölt pildistamise superlihtsaks. RX1 ekraan on fikseeritud ja olen nendega nõus, et mida vähem liikuvaid osi, seda turvalisem ja kindlam kaamera on.

Kaamerasisene HDR: Teeb väga head tööd, aga kahjuks ainult JPEG formaadis. Pildistada saab käest ja kaamera ise paigutab pildid kokku. Lõpptulemus on üks pilt, mis tähendab, et ei salvestata pilte eraldi. Kui oled selle teinud siis enam tagasipääsu ei ole. Aga tulemus on korralik!

Dünaamiline ulatus: RX1 täiskaader sensori dünaamiline ulatus on kindlasti võrreldav DSLR täiskaader sensoritega. Kerget erinevust nägin nõrkade valgustingimustega pildistades, kus kaamera tahtis tekitada heleduste ja tumeduste vahel tugevaid kontraste. Aga korralikes tingimustes ei paista suurt erinevust Sony RX1 ja Canon 5D vahel.

Teravustamine: Kaameral on 3 teravustamisvõimalust - autofookus, manuaalfookus ja (kahjuks ei leia õiget eestikeelset vastet) Direct Manual Focus (DMF).
DMF tähendab, et sa võid autofookusega teravuse paika panna, aga samas lubab manuaalselt veel muuta kui vaja. Manuaalfookusel on veel üks huvitav eripära, mida ei ole ühelgi kaameral enne kohanud, nimelt teravusrõnga keeramise kiirus määrab ära teravustamise täpsuse. Kui keerad järsku ja kiirelt teravustamisrõngast näiteks 2 cm, siis võid vabalt teravusega sõita üle pildi lõpmatusse välja. Kui aga keerata rõngast aeglaselt sama palju, siis võibolla läbid ainult ala, mis jääb näiteks 3m ja 6m vahele. Loodan, et oli arusaadav kirjeldus. Ühesõnaga kiiretel teravustajatel teravustab kiirelt ning aeglastel, kes soovivad kindlat ja täpset tulemust, teravustab kindlalt ja täpselt.

1/80s: Võib öelda, et Sony on endale eesmärgiks võtnud vähendada uduste piltide kogust. Nimelt kui tavaliselt digipeegliga pildistades, kasutada Programmi või Ava prioriteeti ning auto ISO, üritab kaamera hoida koguaeg 1/40s säriaega, siis
RX1 tahab kasutada 1/80s. Minu arust ka, 1/40 on ikka liiga vähe, isegi 35mm kohta.

Bokeh: 35mm f2 käsikäes täiskaader sensoriga annavad just selle fantastilise bokehi, mida sa igalt kõrgklassi objektiivilt ootaks (Bokeh - on udusus, või udususe esteetilisus. Bokehit kirjeldatakse ka kui viisi, kuidas objektiiv renderdab fookusest väljas olevat valgust. Näide: valgusallikad muutuvad ilusateks udusteks ketasteks, kui fookusest väljas).

Kokkuvõte:

Sony on saanud hakkama ühe suurepärase kaameraga. Väikeses keres suur süda. Teeb oma kvaliteediga silmad ette nii mõnelegi digipeeglile.

Juba on igal pool näha ja kuulda kaamerast kahte sorti arvamusi. Ühed, kes usuvad sellesse kaamerasse pelgalt numbreid vaadates ja teised, kes tahavad enne katsuda ja proovida, kui langetavad otsuse (seniajani ollakse natuke umbusklikud). Saan nendest teistest arvajatest aru, kuna sellist kaamerat pole maailm enne näinud. Siinkohal väga laialt levinud küsimus: Kas Sony RX1 suudab võistelda täiskaader DSLR kaameratega? Minu vastus on kindlasti positiivne.

Analüüsides oma pildistamiseks vajalikku tehnikat, siis võin julgelt öelda, et saaksin teha väga palju tööd ainult 35mm objektiiviga. Kuid näen selle kaamera kõige suuremat potentsiaali reisifotograafias. Ta on sinu parim reisikaaslane mille puhul sa ei pea langetama otsust, kas valid väljasõidul suure DSLR kere ja tunned ennast mugavalt kvaliteedi osas, või valid väikese ja mugava kere ja annad järele paarist kvaliteedipunktist. RX1 annab sulle mõlemat, kerge seljakoti ja parima kvaliteedi.

Fix objektiiv ei ole samuti väga suur probleem. Nagu öeldakse, et kui objektiiv ei zoomi, siis peavad seda tegema su jalad.

Annaks kaamerale hinde. Väga keeruline on seda teha, kuna võrdluseks ei ole midagi samaväärset võtta. Üritan siis seda Canoni digipeegli ja Sony hübriidkaamera vahel kuldset keskmist leida ja annan Sony RX1 kaamerale kümnepallisüsteemis hindeks 9,0. Selle ühe punkti võtab maha mittevahetatav objektiiv ja kerge kättesobimatuse probleem. Sellepärast aga ei peaks muretsema, olen kindel, et kohe kohe tulevad teised kaameratootjad järgi samaväärsete keredega, mis siis ka omavad juba vahetatavat objektiivisüsteemi.


Lõpetuseks võin julgelt öelda, et oleksin väga huvitatud sellise kaamera omamisest!

Suur tänu Photopointile!”

09.01.2013 16:56 - reneealtrov
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

reneealtrov on seda arvustust muutnud: 09.01.2013 17:00
Hinnang arvustusele:
  +2   -0