"Arvustus.com soovitab" märki väärivad vaid parimad. See märk on portaali toimetuse kinnitus kasutajate kõrgele hinnangule. Loe lähemalt
Arvustus.com soovitab!
7.5 13 hindajat

Klaus Kohvik
http://www.klauskohvik.ee

Kalasadama 8, Tallinnas asuv restoran-kohvik. Lisas tulvo 03.01.2013
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Tuli mõte minna lihtsalt kohvikusse ja kuna Klaus oli veel külastamata (kuigi palju jutte kuuldud), siis seadsime sammud sinna. Õigemini seadsime sinna autorattad, sest ilm oli väga tuisune. Seda parem meel oli saada parkimiskoht enam-vähem kohe ukse ette. Need u 10 meetrit, mis tuisus läbida tuli läksid kiiresti, ehkki libedalt, sest kohviku esine oli parajalt jääs. Ideaalis oleks võinud graniitliivatada, aga noh, pole hullu. Kohvik on piisavalt kesklinnast kõrvalejäävas tupiktänavas, nii et seal ei tundugi nii kohane korralikku liivatamist nõuda.

Kohviku sisekujundus mulle meeldis. See oli küll praegu ülipopis teise ringi mööbli stiilis, aga vastupidiselt F-hoonele ja paljudele teistele kohtadele nägi see välja puhas ja viisakas. Vallatu hipistiili ja viisaka kohviku ühitamine tuleb Klausil väga hästi välja. Ka vana lauda vaadates ei tundnud ma hetkekski, et tegu oleks mingi vana määrdunud asjaga, nagu vahel juhtub, vaid tunnetasin ainult eseme vanusest tulenevat positiivset hõngu.

Menüü, vähemalt Dineemenüü, nagu paberile kirjutatud oli (ei tea, kas neil on mingil muul hetkel ka mõni teine), oli lühike ja konkreetne. Hinnagruppide kaupa, mitte et iga toit päris erineva hinnaga. Kõik pearoad 11, kõik magustoidud 4, näiteks.

Menüü ja perfokaardist tehtud joogikaart nägid ka päris stiilsed välja ning teenindus oli sõbralik. Unustas küll hetkeks meid ära ning arvet pidin minema küsima leti äärde, aga mind märgati seal kohe (kuigi teenindaja tegeles kellegi jookidega) ja sõbralik noogutus andis mõista, et kohe tuleb ta mu laua juurde. Nii juhtuski.

Toitudest sai seekord proovitud kõike küll väga minimaalselt. Nagu öeldud, läksime sinna vaid kohvitama, aga musta kohvi ja latte kõrvale sai mekitud ka Valge šokolaadi-mandariini panna cotta küpsisega (mandariinist oli seal vaid törtsuke mandariinimahla panna cotta peale nõristatud) ning Hõõgveinis küpsetatud pirnidest supp mascarpone-vanilje kreemi ja kakaoküpsisega. See küpsis tundus olevat puhtast kakaost pressitud, või vähemalt väga minimaalsete lisaainetega. Tõeliselt tugev ja puhas maitseelamus. Kõik need asja maitsesid oivaliselt, isegi kohv, mille sort jäi küsimata, oli meeldivalt mõrkja järelmaitsega, mitte hapukas, nagu sageli juhtub. Ainus mõte, mis kusagil kuklasagaras tekkis, oli see, et ehkki kõik proovitud asjad olid väga maitsvad, ei olnud tingimata kõige õigemad komponendid/lisandid omavahel kokku pandud. See kakaoküpsis oleks hoopis sobivam olnud näiteks panna cotta juurde, samas kui viimase juures olnud hele küpsis ei andnud sellele magustoidule absoluutselt mingit lisanüanssi. Oligi lihtsalt hea küpsis. Ideaalmaailmas võiks need lisandid maitseid täiendada, aga see, mida ma praegu tegin, on juba norimine sellisel tasandil, millest tavakohvikute mõistes rääkida ei saagi, nii et ärge võtke seda kui mingit eriti negatiivselt hinnangut. On kiitus, et sellise nüansi kallal üldse norida saab :)

Klaus kohvik

Hõõgveinis küpsetatud pirnidest supp oli väga maitserikas, korraga hapukas, magus ja lisaks veel maitsetest läbi imbunud. Üks suutäis seda on lausa paradiislik nauding. Probleem on aga selles, et seda on terve kausitäis. Kuidas saab olla nii, et väga maitsvat asja on liiga palju? Väga lihtsalt -- väga maitsev ja maitsetest tulvil toit on nii rikkalik, et seda palju süüa ei suuda. Supikausitäit näiteks alla kulistada ei õnnestunudki. Kui mõne aja pärast jälle suutäie võtsin, oli aga hinnang endine -- ülimaitsev. Mul on tunne, et sellest saaks ideaalse kastme mingile magustoidule. Siis jääks sööjal tunne, et "oh, kui hea, kahju, et seda nii vähe on".

Mul on plaan Klausi kindlasti külastada ka tühja kõhuga, et proovida nende parti ja muid roogi, aga hetkel kehtib õhkkonna, teeninduse, hindade ja toidu kvaliteedi skaalal minu poolt kõrge hinnang 9 punkti.”

03.03.2013 17:04 - sonic
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

sonic on seda arvustust muutnud: 03.03.2013 18:13
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Mumeelest meeldiv väike koht hea asukoha ja parkimisega. Mõnusalt lühike menüü, ilus serveering, hea teenendus, veidi külm oli ainult (talvel).”

05.01.2013 21:32 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Laheda disainiga sõbralik koht kõiksuguste suleliste ja karvastega kohtumiseks ning igati heade toitude söömiseks. Veinivalik on ka viisakas ja sinna nimekirja on sattunud mõnigi eriti maitsev isend.”

03.01.2013 11:40 - tulvo
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.klauskohvik.ee Klaus Kohvik arvustusi (review)Otsi Google abil: klaus kohvik (review)