6.8 23 hindajat

Kosmos IMAX
http://www.kinokosmos.ee

Uuenduse teinud kino Tallinnas, Pärnu mnt 45.

Lisas OliverL 07.01.2015
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Käisin koos elukaaslasega 14. märtsil vaatamas filmi "Chappie"- viimane oleks olnud täiesti nauditav film, aga kahjuks rikkus kogu vaatamiskogemuse kõrvulukustav heli. Heli oli kohati nii vali, et pidin näpud kõrva panema, vastasel juhul oleksin valust pisara poetanud. Ma ei ole ka ülitundlik inimene, kes iga valjema mürtsu ees väreleb nagu haavaleheke. Nimelt olen tihe Cinnamoni külastaja ning nende heliseade on küll kenasti sätitud ja ei ületa taluvuspiire, kus iganes ma ka ei istuks, erinevalt IMAX-ist, kus ma istusin täpselt saali keskel. Kõige muu osas mul midagi kurta pole. Lõppu lisaksin ka, et minu naabruses istunud inimesed panid samuti endale näppe kõrvadesse. Ehk on see märk, et inimesed tulevad filmi nautima, mitte oma trummikilesid hävitama ja heli on ka keskmise inimese jaoks vali? Igatahes loodan siiralt, et tulevased IMAX- i külastajad kindlasti kõrvatropid kaasa võtavad. Lisaksin ka veel, et Kosmose IMAX-i ma enam tagasi ei lähe, sest väärtustan oma kuulmismeelt. Väga kahju, ekraan on iseenesest hämmastav, aga ma lihtsalt ei soovi vabal ajal meelelahutuslikel eesmärkidel olla keskkonnas, mille helinivoo ületab lahingutandri oma...”

14.03.2015 23:38 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“6. jaanuaril käisin uues Kosmos IMAXi kinos "Kääbiku" viimast osa vaatamas.

Esmamulje oli väga positiivne - igati viks ja viisakas kino, kõik oli puhas ja uus, suures saalis oli hea "uue auto" lõhn, kassas olnud noormees viisakas ja tore.

Kahjuks polnud aga filmielamus üldse väärt elamus. Juba reklaamide ajal andis aimata, et helitugevus on natuke liiga vali.

Suur vahe on, kas "sound" on äge või lihtsalt on helitugevus põhja keeratud. Paraku oli tegu just viimasega. Võitlusstseenide ajal pidin näpud kõrvadesse suruma, sest muidu hakkas lihtsalt pisarateni valus.

Lisaks tabasin end vahepeal mõttelt, et miks pole pimedas saalis näha väljapääsumärke. Mis siis, kui midagi juhtub, millest ma juhindun?

Ma olen ka seda tüüpi kinokülastaja, kes igal võimalusel ka tiitrid lõpuni vaatab (ma eeldan ka, et selleks on mul õigus, film lõppeb ju viimase tiitriga), kuid seekord pandi saalituled liiga vara põlema.

Samuti ei märganud ma, et keegi kinotöötajatest oleks kontrollinud, kas saalis üldse on veel kedagi. Sellest andis aimu ka see, et kui olin valmis kinost lahkuma, polnud kuskil kohta, kuhu ma 3D-prillid panna oleksin saanud (prillide andmisel ei maininud ka ükski töötaja, kuidas nende äraandmine toimuma peaks). Seega jätsin prillid välisuste juurde (nende asukohta teadsin muide mitte väljapääsumärgi järgi, vaid eelnevatest Kosmose-külastustest).

Väga nõme oli ka netiuudistest lugeda, et vali heli on vaid "üksikute" külatajate probleem ja sellepärast ei hakata küll midagi muutma (väheke ülbe suhtumine), aga õnneks kommentaaridest selgus, et tegu pole mitte üksikute häältega, vaid probleem on ikka reaalne.

Kui Kosmos suudab oma helitugevust normaliseerida, siis lähen sinna uuesti. Praegusel hetkel aga puudub huvi ja soov Kosmos IMAXit uuesti külastada.”

18.01.2015 23:37 - Wisegirl
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +5   -0
Kommentaarid:
24.01.2015 18:19 Nimetu
Lugesin just, et Eesti Päevaleht käis ja mõõtis kinos filmide helitaset ning leidis, et see on kuulmisele kahjulik...
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe http://www.kinokosmos.ee Kosmos IMAX arvustusi (review)Otsi Google abil: kosmos imax (review)