6.7 3 hindajat

Jolla Jolla phone

Tehnilised näitajad Mõõdud: 131x68x9,9 mm Kaal: 141 g CPU: QC Dual Core taktsagedusega 1,4 GHz Ekaan: 4,5-tolline Ample Ekraani resolutsioon: 960×540 pikslit Eesmine kaamera: 2MP Tagumine kaamera: 8MP Vahemälu: 1GB Sisemälu: 16GB (MicroSD kaardiga kuni 32GB) OS: Sailfish OS Lisas Mae5tr0 15.11.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Disain, suurus, mugavus

Üldjuhul mind ei kõiguta nutitelefoni disain. Esiteks on minu jaoks telefoni puhul tähtis selle sisu ehk mida telefoniga teha saab. Teiseks on tänapäeval suurem osa telefonidest enam-vähem ühte nägu. Kuid Jolla puhul torkas silma just seadme disain. Ning minule see ei meeldinud.

JollaPhone näeb välja nagu oleks kaks Lego-klotsi kokku pandud ning siis tugevalt kokkupressitud. Kahe paneeli vahele jääb paks ja sügav sälk, kuhu võib hakkata sodi kogunema. Telefoni tagumine paneel näeb välja nagu odav, hiina ümbertöödeldud plastik. Ja see ei tekita just seadme kvaliteedi suhtes usaldust. Lühidalt öeldes: disain on natuke üle piiri lihtsakoeline.

Jollaphone on väga-väga kandiline ning võrreldes muude sama hinnaklassi telefonidega on see paks. Kuigi seade on parajalt suur, et seda ühes käes hoida ning kaalult üllatavalt kerge, teevad teravad nurgad seadme käes hoidmise ebamugavaks.

Seadme Sleep ja heli reguleerimise nupud asuvad lähestikku ühel pool. Minu jaoks see küll probleemi ei tekitanud, ma sain ühe käega reguleerida nii helitugevust kui ka sleep-nuppu vajutada, nii vasakus kui paremas käes seadet hoides, kuid väikeste kätega omanikele võib sellise seadme käsitlemine keerukaks ülesandeks osutuda.

Vaatamata väikesele resolutsioonile näitab Jollaphone ülatavalt hea kvaliteediga pilti ning videot. Pildid on eredad ning kontrastsed ja video jookseb sujuvalt. Igatahes, ekraan on Jollafonil korralik.

Kaamera

Telefoni kaamera teeb oma 8 megapiksli kohta üllatavalt hea kvaliteediga pilti. See pole küll sama, mis S5 tehtud kaameraga, aga sellegipoolest kiiduväärt. Valgus, varjud ja kõik muu oluline on paigas, kuid pimedas pildistades tekib mõningal määral müra juurde.

Tarkvara

Jollaphone-i puhul on kõige huvitavamaks osaks selle OS. Antud telefon jooksutab Linuxil põhinevat Sailfish OS-i.

Mis Jolla-fooni kasutamisel kohe silma torkab, on see, et siin puuduvad horisontaalsed paneelid, nagu iOS-l ning Android’l. Sailfish-l asetsevad paneelid vertikaalselt, seepärast tuleb ühelt paneelilt teisele liikumiseks üles-alla kerida. Lockscreen-lt üleval pool on teated, allpool on aktiivsed rakendused, seejärel on paneel rakendustega ning kõige alumisel paneelil on Jolla rakenduste pood.

Sailfish kasutab ära telefoniekraani kõiki nelja serva, mida mina olen mobiilselt OS-lt juba ammu oodanud. Avatud rakenduse minimeerimiseks tuleb vasakult või paremalt sõrmega üle ekraani lohistada. 1385623103_jolla-sailfish-os-android-970x0Rakenduse seadete avamiseks tuleb sõrmega aeglaselt alla lohistada, selleks et rakendus täielikult sulgeda, tuleb kiiresti ekraani ülaosast alumisse ossa kiiresti sõrmega libistada. Teoorias on see muidugi väga mugav, kuid praktikas ei toimi see funktsioon alati ideaalselt. Kord saab äppi kinni lohistada, teist korda aga ei saa. Kord avanevad seaded, teine korda läheb rakendus sootuks kinni.

Jollaphone-i jooksutab 1,4 GHz-ne protsessor ning niivõrd nõrk CPU mõjutab märgatavalt rakenduste tööd. Rakenduste käivitumiseks kulub oma paar sekundit, kuid õnneks toimib töötav rakendus sujuvalt.

Kokkuvõte

Jollaphone-l on kohutav ja ebamugav disain, see näeb odav välja ning sellel on nõrgavõitu riistvara. Kuid õnneks on Sailfish päris huvitav ja meeldiva kasutajaliidesega opsüsteem. Kuid ainuüksi kasutajaliides ei kaalu seadme miinuseid üle. Jollaphone on üleliia kõrge hinnaga ning see peaks kuuluma odavate telefonide samasse punti.”

15.11.2014 16:44 - Mae5tr0
Hinnang arvustusele:
  +2   -0
Kommentaarid:
17.11.2014 19:00 Nimetu
Hea arvustus! Pole ise näinud seda Jollat, aga kunagi ammu mäletan mingit uudist küll, et on tulemas. Pildilt paistab äge, aga kahju, et jamaks osutus...
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Jolla Jolla phone arvustusi (review)Otsi Google abil: jolla jolla phone (review)