8.1 12 hindajat

Ice Age 4: Continental Drift
Carlos Saldanha, Mike Thurmeier, Steve Martino

Jääaja 4. osas põgenevad Manny, Diego ja Sid maanihke eest ja kohtuvad piraatidega. Tegelased panid eesti keeles kõnelema Lembit Ulfsak, Anu Lamp, Ivo Uukkivi, Janek Joost, Evelin Võigemast, Kristjan Üksküla, Lenna Kuurmaa, Kärt Kross, Kati Ong ja Helene Vannari. Eestikeelse dublaaži produtsent Jette Aus, dublaažirežissöör Erki Aule. Film helindati stuudios Orbital Vox. Tootja: 20th Century Fox Animation
Levitaja Eestis: Forum Cinemas AS

Eestikeelne pealkiri: Jääaeg 4

Lisas erkki 15.07.2012
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Filmi rikkus ära vigane eesti keel :(”

25.11.2012 13:09 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Holy crab, palju parem kui eelnevad kaks Ice Age filmi. Eks ootused olid sellevõrra natuke madalamad ka. Kohati oli vägagi põnev ning naljakaid kohti jagus. Seekord meeldis eriti kohe dialoog - naljakas ning tabav. Mis juba kolmanda filmi puhul häiris, süvenes seekord veelgi. Nimelt häirib mind, kuidas tegelased kasutasid tänapäevaseid väljendeid (koduarest??) või esemeid (piraadid, piraadilaev, kahurid, kõrvarõngad). Seda ei saa küll koguperefilmilt kõvasti nõuda, aga esimene film tundus palju... loomulikum... ning palju rohkem oli meelepärane, südamlikum. Diego love interest näis olevat suhteliselt mõttetu, need kaks ei saanud piisavalt ekraaniaega. Ellie't oli parasjagu vähe, ei suutnud millegiga närvidele käia. See-eest kiidan kasutatud muusikat ja filmi tempot.”

29.09.2012 12:28 - Egle01
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Kartsin Jääaja sarja neljandast järjeosast palju hullemat, aga üllatuseks on film täitsa vaadatav. Naljakohti on kõvasti ja muigamiseks leiab põhjust kindlasti. Isegi naerda saab.
Palju värskeid tegelasi muudavad filmi tempokaks, aga kahjuks jäävad nad kõik ajapuudusel kuidagi pinnapealseks. Lastel ilmselt ükskõik :)
Palju tähelepanu saab Manny teismeline tütar Peaches (eestikeelses tõlkes Virsik), kes sõbrustab muttsiiliga. Järgneb tavaline lugu - õnnetu muttsiil on elevanti armunud - mingi ameerika sallivusunelm vist - elevanditüdruk õhkab aga kohaliku popi elevandikuti poole, kellel naisi jalaga segada. Manny soovib tütart poistest eemal hoida, Peaches tahab ise otsustada ja keset tüli eraldab neid maanihe. Ülejäänud filmi jooksul püüavadki lahutatud karjaliikmed jälle kokku saada, elevandineiu jaoks aga avaneb võimalus omapäi valikuid teha.
Filmi lõpus muide saavad muttsiil ja elevandipreili ka vana Manny heakskiidu, nii et 5. osas saavad siis animaatorid fantaasial vabalt lennata lasta.
(Kuidas rõve? Eesel ja lohe küll võisid sõbrustada Shrekis.)
Elevandibeibede soengute ja välimusega on kõvasti vaeva nähtud, nagunii on õige pea need poes müügil ja veel popimad Jääaja loomad kui orav Scratch.
Karjast eraldatud Manny, Diego ja Sid kohtuvad oma mereretkel piraatidega, kes on justkui mingist teisest multikast ära põgenenud. Õel ahvkapten Gutt, kelle eestikeelne nimi Kapten Kõht on üsna ebaõnnestunud tõlge, juhib veel kummalisemat kooslust kui meie kangelaste kari, ahvist ninamehe kõrval saavad põhiliselt sõna ohmu hiidhüljes (?) ja väike vägivaldne jänes, aga õnneks leidub piraatide hulgas ka naistiiger Shira - Diego jaoks muutub elu kohe huvitavamaks.
Võrdlemisi palju seikleb neljandas osas ringi ka koopaorav, kes leiab lõpuks ka oma ihaldatud kuldse tõrusaare.
Loomulikult ei ole kuhugi kadunud laiskloom Sid, kelle iseloom ei ole aastatega õnneks sugugi muutnud, ning kõikide igavaks kiskuvate stseenide lõpetamiseks on mängu toodud veel Sidi vanaema, kes siis sobival hetkel vette kukub või midagi muud lolli teeb. Lastel nalja kui palju.
Animatsioonina on Jääaeg 4 suurepärane, sisu poolest aga natuke segane. Kindlasti on ta aga parem kui mitte midagi, nii et kui on igav, siis vaadata soovitan küll. Lollimaks ei tee.”

16.07.2012 23:04 - Priit
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Carlos Saldanha, Mike Thurmeier, Steve Martino Ice Age 4: Continental Drift arvustusi (review)Otsi Google abil: carlos saldanha, mike thurmeier, steve martino ice age 4: continental drift (review)