8.4 28 hindajat

Hotokas
www.facebook.com/Hotokas

Hot Dog söögikoht Tallinnas, Toompuiestee 16. Lisas Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.
17.10.2014
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

Arvustused

“Väga hea koht. Soovitan!”

10.11.2014 17:03 - Nimetu
Hinnang arvustusele:
  +0   -0

“Hotokas on praegusel hetkel veel nii uus söögikoht, et on avatud alles teist päeva ja mul oli hea meel seal kohe ka ära käia. Toompuiestee 16, ehk peaaegu Meritoni hotellist üle tee Toompea poole. Minu jaoks on asukoht hea, sest töötan seal kandis, aga südalinlastele jääb tavalistelt käiguradadelt muidugi kõrvale.
Toompuiestee 16 aadressiga maja asub otse Toompuiestee ääres, ja tekitas alguses natuke segadust. Sest selles majas küll hot-doge ei pakutud :) Aga selle taga, ehk sisehoovis on tegelikult veel paar maja, millest ühes Hotokas asubki. Sisehoov on seal kena ja olin täiesti üllatunud, et ehkki sealt sageli mööda käin, polnud seda kunagi märganud. Maja on nii viisaka välimusega, et hot-doge ei oskaks sealt esmapilgul otsidagi.

Hot dogid Tallinnas, Toompuiesteel, Hotokas

Sisse astudes jääb paremat kätt väike lett, mille tagant paistab natukene ka köögiosa, aga kahjuks vähem kui mulle meeldiks. Sest mina tahan alati teada ka seda, kuidas mu toit sünnib. Uudishimu.
Leti kõrval on tahvlile kirjutatud pakutavate toitude nimed. Sealt leiab 8 nimetust hot-doge, friikartulid, nachod ja vahvlid jäätisega.

Neiu, kes letis müüb, toob ka toidu lauda, ootama pidin umbes 5 minutit, aga ruumis oli sööjaid ka tegelikult vähe, vaid ühes lauas. Lauad on söögisaalis mitmekesised ning kogu akendega seina äärt jookseb pikk lett, mille ääres saab samuti süüa, istudes puupinkidel.

Hot-dogid saabuvad kandiku peale asetatud niiskuskindlal paberil. Teenindaja õpetab ka kohe, kuidas neid süüa, soovitades kuuma koera paberisse keerata, aga lisab ka, et soovi korral leiab letilt noad-kahvlid. Mis on, muide, puidust.

Hot dogid Tallinnas, Toompuiesteel, Hotokas

Kui oled tavalisi eesti hot-doge söönud, siis sa ehk ei teagi, millised need sageli välismaal välja näevad, kui rikkalikud. Lisaks vorstile on nende vahel veel chilli con carne, hernetamp (mis millegipärast koosnes tervetest, tampimata hernestest) ning Sakste hot-dogi puhul isegi hapukapsas. Ning tõesti, New Yorki kõige kuulsamas hot-dogi "putkas" mäletan populaarseima hotdogina müüdavat samuti just hapukapsaga hot-dogi, mida toona ka ise sõin.

Hot dogid Tallinnas, Toompuiesteel, Hotokas

Vahel on vorst, mis on hoopis teine loom kui tavaline hot-dogi vorst, oma kaks kord jämedam ja ka sisult robustsem. Saadaval on ka ilma vorstita hot-dogid! Näiteks kanaga.

Maitse oli päris hea. See ei ole gurmeetoit, vaid, nagu Hotokas ka ise ütleb, tänavatoit ning erinevatest tänavaoitudest siiski üks paremaid valikuid. Peas tekib võrdlus Subwayga, aga Hotokas on parem.

Hotokas Tallinnas Toompuiestee

17.10.2014 16:31 - Tuleroog
PRO
PRO-staatus antakse arvustajatele, kes on oma sisukate kirjutistega Arvustus.com toimetusele silma jäänud.

Tuleroog on seda arvustust muutnud: 17.10.2014 16:41
Hinnang arvustusele:
  +3   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe https://www.facebook.com/Hotokas Hotokas arvustusi (review)Otsi Google abil: hotokas (review)