Partner:
8.7 9 hindajat

Ford Ka (2008-)

R-4, otto, 1242 cm3 mootor, võimsus 51 kW 69 hj 5500 p/min. Roolivõimendi, kesklukustus, ABS, 2x turvapadi. Lisas Autoleht 27.01.2011
Hindamiseks logi sisse.Registreeru kasutajaks

“Kuigi kõige pisem, oli vana Ka Fordi üks tähelepanuväärsemaid mudeleid. Esmalt ülijulge disaini poolest – võrdväärselt imelikke autosid palju just pole. Siiski meeldis see niivõrd paljudele, et võimaldas Ka-d sisuliselt samasugusena tootmises hoida tervelt 12 aastat järjest. Ehk esimesed Ka-d veeresid tehasest välja ajal, mil müüdi veel 1993. aasta algul esitletud Mondeot ...

Uue Ka juures on väidetavalt püütud üle tuua eelmise mudeli disainielemente, kuid õnnestutud selles eriti pole. Ka on küll kena ja särtsakas, aga silmatorkavalt vana mudeli sarnane või eriline – seda mitte. Kere pikkus on jäänud samaks, kuid kõrgus kasvas 10 sentimeetri võrra. Proportsioonidest välja see Ka-d õnneks ei kiskunud, mõistagi paranes sellega aga sõitjateruumi mahukus.
Vana Ka tugev külg oli sõiduomadused, eriti just nauditav juhitavus. Et seda mainet säilitada, töötati detailides ümber kogu Fiati veermik – puksid said jäigemad, samuti amortisaatorid, pehmendati tagumisi vedrusid, muudeti elektrilise roolivõimendi seadeid jne. Lisaks testisessioonid Nürnburgringil. Tulemusele võib kerge südamega hindeks panna viis pluss. Ka sõidab sama mugavalt kui oluliselt suurem auto, seejuures kurvides täpselt roolile kuuletudes ning imetabaselt kindlalt teel püsides.

Mootorivalik täienes esmakordselt diisliga – selle töömahuks on 1,3, ottomootoril 1,2 liitrit. Diisli oluliselt suurem pöördemoment on turbo rakendudes seda selgelt tunda, kuid siiski jätab Ka-l sümpaatsema mulje bensiinimootor. Mis ehk peamine – see on vaikne, samas kogub ärksalt pöördeid ning liigutab Ka-d maanteelgi pingutamata liiklusega samas rütmis. Keskmiseks kütusekuluks märgitakse tehase andmetes vastavalt 4,2 ja 5,1 liitrit saja kilomeetri kohta. Hinnas jääb selge võit aga bensiinimootoriga autole: see on suisa 30 000 krooni odavam.

PLUSSID:
Sõiduomadused, särtsakas disain sees ja väljas, suhteliselt ruumikas

MIINUSED:
Baasvarustuses kaks turvapatja, väike kütusepaa

KOKKUVÕTE:
Erinevalt paljudest odavautodest ei kriibi Ka puhul kokkuhoid silma. Väike Ford on ilus väikeauto, milles nii juht kui ka reisijad tunnevad end hästi.”

Loe põhjalikumat arvustust Autolehest!

27.01.2011 09:26 - Autoleht
Hinnang arvustusele:
  +0   -0
Arvustuse lisamiseks logi sisse. Registreeru kasutajaks
Loe Ford Ka (2008-) arvustusi (review)Otsi Google abil: ford ka (2008-) (review)